W Petso.pl znajdziesz swojego czworonożnego przyjaciela!

Od jakiegoś czasu myślisz o zakupie psa rasowego lub kota i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz znaleźć dobre ogłoszenia o sprzedaży? W petso.pl znajdziesz wielu zweryfikowanych hodowców kotów i psów rasowych. Gdy ogłoszenie nie jest wystawione przez zweryfikowanego hodowcę również znajdziesz taką informację, co uchroni Cię przed oszustami. Dowiedz się więcej na temat petso.pl.

Decyzja o zakupie szczeniaka lub kociaka powinna być przemyślana – z petso.pl zyskasz niezbędną wiedzę

Zakup szczeniaka czy kociaka to bardzo poważna inwestycja i nie chodzi tu tylko o kwestię materialną, ale i odpowiedzialność. Trzeba być absolutnie pewnym swojej decyzji. W okresie świątecznym i noworocznym mnóstwo zwierząt trafia do schronisk jako nietrafione prezenty, a przecież nigdy tak nie powinno się traktować żywego stworzenia. Musisz mieć absolutną pewność, że za rok czy dwa nie oddasz psa czy kota z powodu tego, że nie możesz sobie z nim poradzić, czy dlatego, że w domu pojawił się nowy członek rodziny, czy też ktoś z domowników ma alergię. Skoro interesujesz się petso.pl, to jednak myślisz o zakupie szczeniaka czy kociaka poważnie. Twórcy tego portalu ogłoszeniowego dbają, by weryfikować hodowców w związkach kynologicznych i feninologicznych. Masz zatem pewność, czy dany piesek lub kotek posiada rodowód. Otrzymujesz też informacje dotyczące wykonanych szczepień, odrobaczenia, zachipowania. Jeżeli dany ogłoszeniodawca nie został zweryfikowany jako hodowca, musisz zachować ostrożność i postępować według wskazówek portalu albo użyć filtrów i odpowiedzieć na ogłoszenie hodowcy, który został już pozytywnie zweryfikowany przez petso.pl. 

Jak znaleźć kociaka lub szczeniaka w Petso.pl?

Wyszukiwarka ogłoszeń o sprzedaży rasowych kociąt i szczeniąt na stronie https://petso.pl jest bardzo intuicyjna. Wystarczy, że wybierzesz ikonę z interesującą Cię grupą ogłoszeń dotyczącą kotów lub psów i wpiszesz rasę. Filtracja ogłoszeń obejmuje także cenę i tu możesz ustawić widełki, które są dla Ciebie akceptowalne. Możesz dodatkowo wybrać województwo. Jest to o tyle istotne, że nie będziesz musiał jechać z małym szczeniakiem czy kociakiem np. przez pół Polski, jeśli wybierzesz hodowlę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Wyszukiwanie może być jeszcze dokładniejsze, gdy wpiszesz miasto. Możesz też wybrać wiek zwierzęcia oraz preferowane stowarzyszenie (federację). Jeżeli jeszcze wahasz się, na jaką rasę się zdecydować, to w Petso.pl znajdziesz garść wiedzy i porad na temat poszczególnych ras. Dowiesz się też chociażby jak wyrobić psu czy kotu paszport, gdy chcesz zabierać go ze sobą na wspólne wakacje. Znajdziesz też informacje na temat fizjologii psa i kota, ich zdolności, a także porad behawiorystycznych. 

Pamiętaj, by dowiedzieć się o rasie jak najwięcej przed dokonaniem wyboru 

Zanim napiszesz do hodowcy, pozostawiając swoje dane kontaktowe, dobrze zastanów się nad wyborem rasy psa lub kota. Każda rasa ma swoją specyfikę. Jeśli chcesz uniknąć problemów z alergią, wybierz taką, która jest polecana dla alergików. Gdy chcesz wybrać zwierzę z natury spokojne, łagodne czy rodzinne, to zwróć uwagę na to, czy jest to charakterystyka danej rasy. Jeżeli chcesz chodzić z psem codziennie na długie spacery, to postaw na rasę, która jest do tego predysponowana, choćby psy rasy Husky. Weź pod uwagę wszystkie cechy danej rasy, aby nie było dla Ciebie niespodzianki, że np. pies jest z natury głośny, jak choćby Samojed. Nad pewnymi zachowaniami można pracować ze zwierzęcym behawiorystą, jednak należy również szanować zwierzęcą indywidualność i naturę. Z petso.pl na pewno znajdziesz idealnego kompana i czworonożnego przyjaciela. Warto pamiętać, że petso.pl do portal dla poszukujących zwierząt, ale i hodowców, którzy mogą wstawiać tu za darmo swoje ogłoszenia po dokonaniu rejestracji.     

[Artykuł sponsorowany]