Furminator dla kota krótkowłosego i długowłosego – opinie na forum, czy niszczy włosy i czy warto?

Na rynku jest dostępnych wiele różnych przedmiotów do czesania kotów, od zwykłego standardowego grzebienia, po rękawice, szczotki i furminatory. Każde rozwiązanie jest dobrze przemyślane, niektóre są dedykowane do konkretnego typu sierści. Nie wszystkie przedmioty są dobrze znane ludziom, dlatego specjalnie dla Was postanowiliśmy opisać zastosowanie furminatora dla kota. 

Sugerując się Waszymi pytaniami na forum, opisujemy, co to jest furminator dla kota, sprawdzamy, jakie opinie dostępne są w sieci o furminatorze dla kota. Dodatkowo zebraliśmy opinie o furminatorze dla kota długowłosego oraz opinie o furminatorze dla kota krótkowłosego. Bardzo często pytacie, czy furminator niszczy sierść kota, dlatego zamieszczamy odpowiedź. Na podstawie zebranych opinii, postaramy się przybliżyć, czy warto używać furminator dla kota. 

Furminator dla kota – co to jest?

Właściciele kotów dokładają wszelkich starań, aby ich kot był zdrowy, zadbany oraz szczęśliwy. Dbając o wewnętrzne potrzeby mruczka, nie możecie zapominać o zewnętrznych tj. zadbane futerko. Dla ułatwienia tego zadania na rynku jest wiele przydatnych urządzeń, aby futerko Waszego kota było idealnie wyczesane. 

Jednym z takich elementów jest furminator dla kota. To małe i dosyć niepozorne narzędzie potrafi w mgnieniu oka rozprawiać się z poplątaną sierścią kota. Oczywiście takie stany zdarzają się bardzo rzadko, jednak koty o długiej sierści muszą się często napracować, aby futerko było idealne. 

Furminator jest specjalistycznym grzebieniem dla kota, swoim wyglądem przypomina maszynkę do golenia, ale zamiast serii noży do golenia furminator został wyposażony w grzebienie, które mają blisko siebie osadzone drobne ząbki. Furminator posiada znacznie więcej zębów, dodatkowo są wykonane ze stali, co pozwala na usunięcie wszystkich osłabionych kłaczków z sierści kota.

Furminator został specjalnie zaprojektowany, jego zadaniem jest usunięcie wszystkich słabszych kłaczków, tak aby kot podczas pielęgnacji nie zjadał zbyt dużej ilości sierści, ponieważ jak dobrze wiecie, może to doprowadzić do zapchania układu pokarmowego. 

Furminator dla kota – opinie na forum

Poznaliście już zastosowanie furminatora dla kota, dlatego sprawdzamy jeszcze opinie o furminatorze dla kota, ponieważ wpisy posiadaczy tego narzędzia będą najlepszą rekomendacją dla potencjalnych klientów. 

Furminator jest dosyć popularnym akcesorium dla kota, dlatego opinie dostępne są na wielu stronach internetowych sklepów. Topowe produkty dla kotów zawsze pozycjonowane są wysoko i tak też się dzieje w przypadku furminatora dla kota. 

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, ponieważ opinie o furminatorze dla kota dostępne są dołowienie wszędzie, jest wiele stron, na których ludzie opisują zastosowanie tego urządzenia. Kociarze bez dwóch zdań bardzo dbają o swojego futrzaka, dlatego też komentują każde urządzenie. 

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie opinie otrzymuje furminator dla kota, zapraszamy do dalszej części naszego wpisu. 

Furminator dla kota krótkowłosego – opinie klientów

Furminator dla kota dostępny jest w kilku wariantach, w zależności od sierści kota możecie dobrać idealne narzędzie dla Waszego pupila. Nasz test rozpoczynamy od opinii o furminatorze dla kotów krótkowłosych. 

Pierwsze co się nam rzuciło w oczy, czytając opinie o furminatorze dla kota krótkowłosego to czystsze mieszkania. Klienci potwierdzają, że regularne czesanie kota furminatorem znacznie zmniejsza ilość wypadających kłaczków, w konsekwencji na podłogach nie gromadzą się tony kociej sierści.  

Ponadto kocie futerko po stosowaniu furminatora dla kota krótkowłosego jest zdrowsze, bardziej błyszczące. Powodem takiego stanu jest dokładne usuwanie podszerstku, który często blokuje rozwój nowej sierści. Opinie o działaniu furminatora dla kota prezentujemy poniżej, jak sami widzicie, klienci sklepu Zoo Plus są zadowoleni z furminatora. 

Furminator dla kota długowłosego – opinie 

Drugim typem jest furminator dla kota długowłosego, który ma znacznie dłuższe zęby, ponieważ koty o długich włosach narażone są na częstsze plątanie się sierści. Opinie o furminatorze dla kotów długowłosych wskazują na brak powstających kołtunów, mieszki włosowe kota są pobudzone, dzięki czemu sierść jest mocniejsza. 

Opinie o furminatorze dla kota długowłosego potwierdzają znakomite zastosowanie, nie wszystkie koty lubią się czesać, ponieważ standardowe grzebienie szarpały długą sierść, furminator nie doprowadza do tego, co więcej stosując furminator, fundujecie swojemu mruczkowi masaż skóry, co jest uwielbiane przez koty. 

Opinie klientów sklepów Krakvet, Allegro, Media Expert, Zoo Plus oraz Zoo24 potwierdzają świetnie zastosowanie furminatora dla kota długowłosego. 

Czy furminator niszczy sierść kota?

Furminator dla kota swoim wyglądem przypomina maszynkę do golenia, dlatego pojawiają się pytania, czy furminator niszczy sierść kota? 

Takie przemyślenia biorą się z niewiedzy i to nic złego, lepiej jest zawsze zapytać i mieć pewność. 

Jak wskazują badania, furminator nie niszczy sierści kota, wręcz przeciwnie, wspiera wzrost nowych mocnych mieszków włosowych. Jeśli nie byliście pewni, czy furminator niszczy sierść kota, to odpowiadamy, że jest to bezpieczne urządzenie. 

Furminator dla kota – czy warto?

Czy warto kupić furminator dla kota? Sugerując się opiniami klientów, odpowiedź na pytanie, czy warto kupić furminator dla kota, jest prosta. Ludzie polecają to rozwiązanie, ponieważ jest bezpieczne oraz przynosi efekty.