Butcher’s – co to za firma, karma dla kota opinie na forum, czy jest dobra, gdzie kupić, cena

Butcher's - co to za firma, karma dla kota opinie na forum, czy jest dobra, gdzie kupić, cena (1)

Nasi czworonożni podopieczni są dla wielu z nas całym światem, co nie powinno dziwić nawet tych, którzy nie są specjalnymi entuzjastami zwierząt domowych. Tym bardziej nie zdziwi stwierdzenie, że dieta i cały proces odżywiania naszego pupila jest jednym z najbardziej kluczowych, gdyż to on w ogromnej większości zapewnia zdrowe i długie życie naszego zwierzęcia. 

W poniższym artykule wychodzimy naprzeciw naszym czytelnikom i ich potrzebom i bierzemy pod lupę markę butcher’s i oferowane przez nią produkty. Odpowiadamy na pytania jaką firmą jest firma butcher’s, czy karma oferowana przez markę jest  dobra, jakie opinie pojawiają się na jej temat na forach, gdzie można ją kupić i oczywiście jaka jest jej cena. 

Butcher’s – co to za firma?

Butcher’s to angielska firma z długą historią. Jej tradycja sięga roku 1987 kiedy to Graham Baker założył małe rodzinne przedsiębiorstwo, które następnie przez lata, dzięki zaangażowaniu i pasji właścicieli oraz pracowników, stało się firmą o zasięgu międzynarodowym. Obecnie butcher’s jest jednym z najpopularniejszych producentów mokrej karmy dla psów w Wielkiej Brytanii. 

Marka szczyci się, iż aż 90% używanych przez nich przy produkcji produktów to produkty świeże, które dostarczane są firmie przez lokalnych producentów, z którymi współpracują od ponad 15 lat. O ogromnym zasięgu i sukcesie marki świadczy też ich rozmiar, gdyż szczycą się iż codziennie produkują aż 1,5 mln puszek, co daje wynik aż 600 puszek na minutę. 

Butcher’s – karma dla kota opinie na forum

Opinie na temat produktów marki zdają się być w przeważającej większości pozytywne. Wielu forumowiczów wskazuje na apetyt ich pupili i walory smakowe oraz zapachowe karm. Ogromnym plusem zdaje się być również cena, która jest nieproporcjonalnie niska co do składu i pojemności proponowanych produktów. 

Anonimowy forumowicz wskazuje “Nawiązując do karmy Butchers Classic mogę powiedzieć, że mój kot bardzo chętnie ją je. Do tego po spożyciu w kuwecie sensacji nie ma, myślę, że za takie pieniądze skład nie jest zły. “ Orzech dodaje “Moim zdaniem to dobra karma. Podaję ją zwierzakom i jedzą z apetytem.” 

Sprawdź również – Karma Felix Purina – co to za firma, opinie na forum,  skład, dobra karma, ile procent mięsa?

Butcher’s karma mokra dla kota – opinie

Pojawiają się jednak pewne zapytania i wątpliwości odnośnie składu samej karmy proponowanej przez producenta. Forumowiczka nimfa wskazuje: “Ostatnio kupiłam tę karmę dla kota w puszce tej firmy. I tak , skład: 50 (?) % mięsa, z czego kurczak 80 %.Zastanawia mnie ten skład oraz niska cena: puszka za 1, 79… (niecałe 2 zł). Kiedyś kupiłam też puszkę dla psów, również z wysoką zawartością mięsa…Co o tym myślicie? Kupował ktoś? Czytałam na innych forach, że osoby / zwierzęta są zadowolone…” 

Podobne zapytania pojawiają się stosunkowo często, mimo że większość osób które zdecydowała się na zakup karmy butcher’s dla swojego pupila tego nie żałuje. Ponadto, wielu wskazuje, iż nieścisłości w składzie wynikają po prostu z zawartości wody w karmie mokrej, dla której jest to norma. 

Czy karma butchers jest dobra?

A więc odpowiedzmy sobie na najważniejsze pytanie, analizując informacje zgromadzone powyżej. Czy karma butchers jest dobra i czy powinniśmy rozważyć jej zakup? Pod lupę bierzemy więc konkretny skład konkretnej karmy butcher’s z kurczakiem. 

Skład: Zboża, produkty pochodzenia roślinnego (w tym cykoria 0,5%), mięso i pochodne mięsa (38%, w tym kurczak 20%), oleje i tłuszcze ( 0,5% olej z łososia), warzywa, minerały, drożdże (mannanoligosacharydy (MOS) 0,001%). DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 15000 IU, witamina D3 1500 IU, witamina E (dl-alfa-tokoferol) 150 mg, siarczan żelaza(II) jednowodny 92 mg, tlenek cynku 87 mg, siarczan miedzi (II) pięciowodny 11 mg, tlenek manganu (II) 10 mg, jodan wapnia bezwodny 1,5 mg, selenian sodu 0,3 5mg, przeciwutleniacze. 

Niestety, ale ten skład nie wygląda najlepiej. Na pierwszym miejscu w składzie tej suchej karmy znajdują się zboża, stanowiące źródło węglowodanów, włókna pokarmowego oraz białka (co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie). Poza energią posiadają niestety niewielkie wartości odżywcze i generalnie nie są preferowanym składnikiem psiej diety. Tylko gorsze, tańsze karmy bazują tak bardzo na zbożach. 

Butcher’s karma dla kota – gdzie kupić?

Karmę butcher’s możemy kupić zarówno w sklepach internetowych, jak i w dużych sieciówkach spożywczych m.in. Auchan, Carrefour, Rossmann, Dino, Frisco, Leclerc, Makro oraz  Selgros. Są ponadto do zdobycia w lokalnych małych sklepach zoologicznych. 

Butcher’s karma dla kota – cena

Obecnie puszka karmy dla kota firmy butcher’s kosztuje ok. 5 zł. Cena będzie się różnić w zależności od miejsca i czasu zakupu, ponadto zdecydowanie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup większej ilości puszek.