Karma Felix Purina – co to za firma, opinie na forum,  skład, dobra karma, ile procent mięsa?

Karma Felix Purina - co to za firma, opinie na forum,  skład, dobra karma, ile procent mięsa (1)

Wielu Polaków ma w swoich domach małych czworonożnych przyjaciół. Niezależnie od tego czy są to psy czy koty, każdy z właścicieli dba, aby jego pupil był jak najlepiej karmiony. Odpowiednia dieta i tryb życia zwierzaka zapewni mu zdrowe, długie i szczęśliwe życie, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego pokarmu. 

W tym artykule pochylamy się nad karmą dla kotów marki felix purina. Przybliżymy wam temat tej popularnej na polskim rynku marki oraz odpowiemy na szereg pytań. Czy karma felix jest dobra? Jaki dokładnie jest jej skład? Ile procent mięsa ma Karma Felix? Jakie opinie na jej temat pojawiają się wśród forumowiczów? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury. 

Felix purina – co to za firma?

Marka purina ma długą i ciekawą historię z którą warto zapoznać się w wolnej chwili na ich autorskiej stronie purina.pl/poznaj-marke-purina/nasza-historia. Początki istnienia firmy sięgają bowiem aż roku 1856, kiedy spiller’s (firma wchodząca w skład Nestlé purina) nabywa piekarnię produkującą krakersy podróżne dla marynarzy i rozpoczyna pierwszą na całym świecie produkcję ciastek dla psów. 

Obecnie marka jest prawdziwym światowym gigantem, jeśli chodzi o żywienie i zaopatrzanie zwierząt w treściwe i jakościowe produkty. Jak wskazują twórcy marki purina, każdego dnia uważnie obserwują zwierzęta i ludzi którzy je kochają, aby tworzyć coraz lepsze produkty i rozwiązania pozwalające zapewnić optymalny dobrostan i wzmocnić więź między nimi. 

Felix karma dla kota – opinie na forum

Skupmy się jednak nie na suchych obietnicach firm, ale na rzeczywistych opiniach osób, które zakupiły produkty marki. Te zdają się być w przeważającej części pozytywne. Na portalu zakupowym ceneo.pl większośc produktów marki felix purina posiada ocenę ponad 4,5/5 i ogrom przychylnych opinii na temat samych produktów. 

Anonimowy klient opiniuje: “Daje piątkę, bo to bardzo dobra karma. Niestety moje księżniczki czasami grymaszą, ale to tylko moja wina. Wcinają felixa w saszetkach, tego już z mniejszym zapałem, ale przyzwyczajam je stopniowo. Cena-jakość super, polecam.” Podobnym opinii jest wiele, np. opinia Magdy: “Mój kot uwielbia to jedzenie! Mięsa jest dużo, a przede wszystkim jest duża ilość galaretki.” 

Sprawdź również – Karmy hipoalergiczne dla psa, szczeniaka i Shih Tzu – opinie klientów na forum

Ile procent mięsa ma karma Felix?

Każdy zainteresowany dobrym żywieniem swojego futrzastego podopiecznego wie, że najważniejszym elementem każdej karmy jest mięso. Koty to zwierzęta mięsożerne i to na nich bazuje ich cała dieta. Im więcej jakościowego mięsa tym lepsza karma. Inne składniki takie jak przyprawy czy rośliny mogą być tylko dodatkiem, znajdującym się daleko w składzie. 

Niestety, wydaje się iż zawartość mięsa w karmach felix purina może nie być aż tak wysoka jakby się na pierwszy rzut oka zdawało. Wielu specjalistów wskazuje, iż są to niestety karmy słabe. Mają niejasny skład oraz małą ilość produktów zwierzęcych. Dodatkowo, producent posługuje się kategoriami produkty pochodzenia zwierzęcego lub produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego. W karmach widnieją także produkty roślinne takie jak zboża, a nawet cukier. 

Czy karma Felix jest dobra

A więc czy karma felix jest dobra i można ją polecić? Nie do końca. Według specjalistów, należy uważać na popularne, reklamowane wszędzie karmy, które dostępne są na półkach wielkich supermarketów i nie tylko. Są to karmy o słabej jakości, które nie tylko nie są zbilansowane, ale też zawierają roślinne wypełniacze, konserwanty itp..

Producenci takich karm często zamiast mięsa stosują odpady zwierzęce, takie jak pióra, dzioby, rogi czy sierść. Takie karmy są ogólnodostępne i czasem bardzo trudno odnaleźć się w tym gąszczu produktów. Do takich karm należą m.in. Bozita, Coshida, Felix, Gourmet, Hills, Kattovit, KiteKat, Perfect Fit, Pro Plan, Purina One, Royal Canin, Sheba, Simba, Whiskas, Whinston. 

Karma Felix – skład

Nie bądźmy jednak gołosłowni i weźmy pod lupę konkretną kocią karmę marki felix i przeanalizujmy jej skład. Felix Sensations w galarecie reklamowany jest jako produkt o wyjątkowej recepturze dla wymagających kotów – kruche i soczyste kawałki mięsa lub ryby w pysznej galarecie. 

Kurczak z marchewką: Mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego* (14%, w tym 8% kurczaka), roślinne ekstrakty białka, ryba i produkty uboczne ryb, warzywa (0,7% suszonej marchwi, co odpowiada 8,5% marchwi w galarecie), składniki mineralne, cukier.

*Kawałeczki: 44% mięsa i produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego 

Niestety, jak widać wszystkie informacje przedstawione przez nas poniżej zgadzają się. Niska zawartość mięsa, uboczne części produktów zwierzęcych, warzywa czyli rośliny uzupełniające pokarm, a do tego cukier obecny w składzie. Nie jest to niestety karma wysokiej jakości. 

Co lepsze Felix czy Whiskas?

Końcową ocenę i wybór karmy dla kotów pozostawiamy już naszym czytelnikom, jednakże zaznaczamy, iż obie marki nie produkują na ten moment karmy dobrej a nawet przyzwoitej jakości i ciężko wskazać, która byłaby lepsza, gdyż obie są raczej na takim samym poziomie.