GPS dla kota – opinie na forum, lokalizator GPS, bez abonamentu, ile kosztuje, gdzie kupić?

GPS dla kota - opinie na forum, lokalizator GPS, bez abonamentu, ile kosztuje, gdzie kupić

Dla wszystkich właścicieli naszych ukochanych czworonogów ich bezpieczeństwo i zdrowie powinno być najważniejsze, a dla wielu po prostu jest. Wraz z rozwojem technologii, w tym techniki śledzenia lokalizacji, pojawiły się wszelakie urządzenie gps, pomagające ustalić lokalizację konkretnej osoby lub przedmiotu. 

Rozwiązanie lokalizatora gps szybko przyjęło się w kontekście posiadania zwierząt. W tym momencie zaczipowanie psa staje się, a w wielu miejscach na świecie już jest, standardem jeżeli chodzi o ochronę i bezpieczeństwo zwierząt domowych. W tym tekście pochylamy się nad zagadnieniem gps dla kota. Jakie opinie pojawiają się na forum w tym temacie? Czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego zwierzęcia? Jaki jest koszt takiego z gps z i bez abonamentu? Na koniec pochylimy się zaś nad pytaniem, gdzie kupić najlepszy gps dla kota.

GPS dla kota – opinie na forum

Temat gps dla kota może nie wydawać się kontrowersyjny na pierwszy rzut oka, ale zakres opinii które pojawiają się na forum w tym temacie jest naprawdę zaskakujący. Pierwszym z problemów na który zwracają uwagę przeciwnicy takiego rozwiązania jest różny poziom działania systemów lokalizacji w zależności od położenia. Prostymi słowami, w niektórych miejscach w kraju i na świecie sygnał gps jest po prostu słaby. 

Jak wskazuje jeden z forumowiczów: “U mnie GPS nie działał, mieszkam na wsi, słabo łapie sygnały (rzadka sieć ) i kot będący na podwórku pokazywał się 6 km dalej. Co do obroży, to kiedyś koty nosiły, takie samorozpinające się. Zużycie było za duże, co parę dni wracały bez, więc zrezygnowaliśmy.” Trudno kłócić się taką argumentacją, tym bardziej, że wielu z nas przekonało się na własnej skórze, że w niektórych miejscach trudno o dobry, lub jakikolwiek zasięg. 

Sprawdź również – Chip u psa – co daje, rejestracja, czy jest wyczuwalny, jak zmienić dane, cena

Lokalizator GPS dla kota – opinie

Zwolennicy rozwiązania jakim jest lokalizator gps dla kota wskazują jednak na szereg zalet. Forumowicz Marek wskazuje, iż lokalizator zapewnia pełną kontrolę zwierzęcia, tym bardziej jeżeli właściciel mieszka w miejscu mogącym być bardziej problematycznym np. ruchliwa ulica, skraj lasu itp. Ponadto, wiele modeli ma wbudowane funkcje śledzenia tras zwierzęcia co jest dodatkowym atutem, gdyż możemy łatwo sprawdzić gdzie wybiera się nasz pupil kiedy nie jest z nami. 

Jaki GPS dla kota?

Nie da się ukryć, iż rynek urządzeń gps dla naszych zwierząt jest dosyć wypełniony. Dlatego też, aby ułatwić naszym czytelnikom zakupy, wskazujemy kilka najbardziej popularnych rozwiązań. Z pewnością najpopularniejszym rozwiązaniem jest lokalizator Tractive. Dlaczego? Po pierwsze, dlatego że Tractive korzysta z obsługi przez sygnał GSM. Lokalizator komunikuje się z aplikacją korzystając z sieci komórkowych, co pozwala sprawdzić położenie pupila na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Kolejną propozycją na rynku jest stylowy lokalizator Pab. Wyróżnia go stylowość oraz naprawdę mały rozmiar, gdyż Paby jest najlżejszym urządzeniem GPS na świecie. Dane są obsługiwane przez LBS za pośrednictwem GPS i Wi-Fi. Wyróżnić warto również firmę Mishiko. Ich urządzenie jest całkowicie wodoodporne i niezwykle wytrzymałe. Wady modelu to niestety liczne i częste wady oprogramowania. 

GPS dla kota bez abonamentu

Po pierwsze odpowiedzmy sobie na pytanie – czy można śledzić psa lub kota w czasie rzeczywistym przy użyciu lokalizatora GPS bez abonamentu? I tak i nie, bowiem większość lokalizatorów GPS bez abonamentu nie umożliwia lokalizowania na bieżąco, a ich zasięg jest ograniczony. Właśnie te dwa czynniki mają decydujące znaczenie, przy próbie szybkiego odnalezienia zagubionego pupila. 

Obecnie tylko niektóre lokalizatory są dostępne w wersji bez abonamentu, a ponadto działają tylko dzięki łączności Wi-Fi. N ten moment PETFON to jedyny lokalizator GPS bez abonamentu, który umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym, lecz nawet w tym przypadku zasięg w terenie otwartym jest ograniczony do mniej niż 6 km2. 

Ile kosztuje GPS dla kota?

Zanim przejdziemy do kwestii subskrypcji abonamentu gsp, wskażmy kwotę samego czipowania. Koszt czipowania kota zależy to przede wszystkim od lokalizacji gabinetu, w którym zabieg jest wykonywany. Zwykle cena czipowania kota mieści się w przedziale pomiędzy 50 a 150 zł, ale warto wypatrywać darmowych akcji związanych  z czipowaniem kotów, gdyż dzięki dotacjom i wsparciu różnych fundacji, organizowane są takie akcje czipowania zarówno kotów, jak i psów za darmo. Jeśli chodzi o ceny obroży dla kota z GPS, to te rozpoczynają się one od około 100 zł, a kończą nawet na 900 zł. 

GPS dla kota – gdzie kupić?

Wszelkie produkty związane z lokalizacją zwierzęcia dostaniemy przede wszystkim w sklepach internetowych. Ponadto, produkty znajdziemy także w sklepach zoologicznych i gabinetach weterynarii.