Jak ukryć i gdzie umieścić kuwetę dla kota? Sprawdź ciekawe pomysły

Jak ukryć i gdzie umieścić kuwetę dla kota Sprawdź ciekawe pomysły (1)

Koty towarzyszą ludziom w wielu domach oraz mieszkaniach, o ile w domu możecie wypuścić go na zewnątrz, w bloku jest to najczęściej niemożliwe. Koty w bloku zazwyczaj całe swoje życie spędzają w mieszkaniu. To nie stanowi problemu dla żadnego miłośnika tych czworonogich futrzaków, ponieważ domowe koty załatwiają się do kuwety. 

Pasjonaci kotów nie zawsze jednak wiedzą, jak ukryć kuwetę, aby nie sprawiała kłopotów dla nich samych oraz, aby zapewnić kotu odrobinę prywatności. Kuweta dla kota powinna być w dogodnym dla zwierzaka miejscu, dlatego mamy dla Was kilka ciekawych propozycji, gdzie umieścić kuwetę dla kota. Dla komfortu wszystkich mieszkańców kuweta nie powinna stać na środku mieszkania, zwłaszcza w małym mieszkaniu, dlatego zdradzamy, gdzie postawić kuwetę w małym mieszkaniu. Podpowiadamy, jak ukryć kuwetę, ponieważ niektóre rozwiązania znakomicie się sprawdzają. Co powiecie na kuwetę w szafie?

Zdradzamy ciekawe pomysły na kuwetę dla kota. Na zakończenie odpowiadamy na powielające się pytanie, czy można zmienić miejsce kuwety?

Gdzie umieścić kuwetę dla kota?  

W takim razie, gdzie umieścić kuwetę dla kota? Koty mają indywidualną naturę, ich usposobienie oraz charaktery bywają skrajnie różne. Z tego względu ważne jest, abyście zapewnili pupilowi odrobinę własnej przestrzeni. Jest to ważne dla kota, ponieważ te zwierzęta uwielbiają przejmować kontrolę. W przypadku kociej toalety należy zapewnić mu spokojne i bezpieczne miejsce, dlatego to gdzie umieścić kuwetę dla kota może stanowić wyzwanie dla niektórych, ponieważ nie zawsze idealnie traficie w kocie preferencje. 

Zdaniem lekarzy oraz kocich behawiorystów dobrym miejsce na umieszczenie kociej kuwety jest rzadziej umieszczany kącik w domu, ponieważ kot nie może się tam czuć obserwowany. Zabudowanie kuwety dla kota będzie także świetnym rozwiązaniem, ale tutaj zwracajcie uwagę, czy kot będzie nauczony takiego rozwiązania. W hodowlach najczęściej są otwarte kuwety. 

Kolejnym miejscem, gdzie umieścić kuwetę dla kota jest łazienka, jeżeli dysponujecie większym pomieszczeniem, możecie ją wstawić w kącie, w takim miejscu kot będzie mógł w spokoju załatwić swoje potrzeby. 

Gdzie postawić kuwetę w małym mieszkaniu?

Małe mieszkania stanowią wyzwanie dla wszystkich osób, ponieważ zagospodarowanie takich przestrzeni nie jest łatwe. Ustawienie kuwety w małym mieszkaniu często wydaje się trudnym zadaniem, jednak naszym zdaniem nie powinniście się tego obawiać. 

Kuweta dla kota nie jest dużym przedmiotem, ponieważ nawet te dla większych kotów z powodzeniem możecie dobrze umiejscowić w mieszkaniu. To, gdzie umieścić kuwetę dla kota w małym mieszkaniu nie jest wyzwaniem, wystarczy, że dobrze zagospodaruje się odpowiedni kawałek dla sierściucha. 

W małym mieszkaniu kuweta może stać w rogu pokoju, ponieważ na rynku jest dostępnych wiele modeli zamykanych kuwet, dlatego nikt nie będzie przeszkadzał kotu. 

W małym mieszkaniu kuwetę dla kota można umieścić pomiędzy łazienką, a innymi pokojami, w takim przedsionku nikt nie będzie przeszkadzał kotu, a należy pamiętać o tym, że koty takiego zachowania nie lubią. 

A co w przypadku ukrycia kuwety, jak ukryć kuwetę dla kota w domu czy mieszkaniu?

Jak ukryć kuwetę dla kota?

Często pytacie jak ukryć kuwetę dla kota, dlatego przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, ponieważ ukrycie kociej kuwety nie jest trudne. 

Najpopularniejszym sposobem na ukrycie kuwety dla kota jest obudowanie jej w wiklinowy kosz, który będzie przypominał domek dla pupila. Takie rozwiązanie się bardzo dobrze sprawdza, ponieważ Wasz kot w takiej zabudowie czuje się swobodnie oraz komfortowo. 

Kuwetę dla kota możecie także ukryć pod dekoracyjnym stolikiem, który będzie stał w rogu pomieszczenia, to rozwiązanie sprawdza się u osób, które muszą mieć kuwetę w pokoju. Popularne stają się także kuwety dla kota ukryte w meblach. Możecie do tego wykorzystać komodę, gdzie trzymacie dokumenty. Najniższa szuflada będzie idealnym miejscem dla kota. 

Jeśli chcesz ukryć kuwetę dla kota, jednym ze sposobów może być umieszczenie jej w specjalnym meblu przeznaczonym do tego celu. Można również spróbować umieścić kuwetę w kącie pokoju lub w innym miejscu, gdzie nie będzie widoczna dla gości. Innym pomysłem może być zakup specjalnej krytej kuwety, które są specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby ukrywać kuwetę przed widokiem i tym samym zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi. Pamiętaj jednak, że koty potrzebują dostępu do swojej kuwety, więc upewnij się, że w miejscu, w którym ją ukryjesz, będzie ona dostępna dla Twojego kota.

Kolejną propozycją na ukrycie kuwety dla kota jest szafa, poniżej prezentujemy jak ukryć kuwetę dla kota w szafie. 

Kuweta dla kota w szafie 

Często wybieranym miejscem na kuwetę dla kota jest szafa. W takiej zabudowie możecie spokojnie umieścić nawet dużą kuwetę dla kilku pupili. Rozwiązanie jest o tyle fajne, że nie musicie się martwić o wygospodarowanie dodatkowej części podłogi dla kota.

Kuweta dla kota w szafie będzie doskonale współgrała z resztą aranżacji w waszym mieszkaniu. Do wykonania takiej konstrukcji możecie wykorzystać szafkę na buty, szafę w salonie, czy nawet zwykłą komodę. Pomysłów jest wiele, podstawą takiego projektu jest wycięcie odpowiedniej wielkości otworu, przez który kot wejdzie do środka. W meblu na dnie umieszczamy pojemnik na żwirek dedykowany dla kota, nie musicie kupować zamykanej kuwety, ponieważ wszystko będzie zamknięte. 

Pomysł na kuwetę dla kota

Pomysłów na kuwetę dla kota jest wiele, wybierać możecie spośród różnych propozycji, ponieważ macie nieograniczone możliwości. Najważniejsze jest, aby Wasz kot przyjął Waszą propozycję i chciał się załatwiać do kuwety np. w szafce, koszu wiklinowym, w zabudowie umywalki.

Fajnym oraz nowoczesnym pomysłem na kuwetę dla kota jest zastosowanie istniejącej konstrukcji, możecie się także pokusić o kuwetę umieszczoną w drapaku na samym dole. 

Wykonanie samodzielnie kuwety dla kota także nie jest trudne, potrzebujecie tylko kilku desek lub płyty drewniane i gotowe. 

Czy można zmienić miejsce kuwety?

Odpowiadając na Wasze pytanie, czy można zmienić miejsce kuwety, odpowiadamy, że tak, ale musicie zastosować się do pewnego schematu. Nie możecie zmienić miejsca kuwety nagle, takie czynności wykonujcie stopniowo. Musicie nauczyć kota, że kuweta będzie się znajdowała w innym miejscu. 

Kuweta powinna być umieszczona w miejscu, w którym zwierzę będzie miało do niej łatwy dostęp i będzie czuło się komfortowo. Ważne jest także, aby kuweta była umieszczona w miejscu, w którym będzie łatwo ją utrzymać w czystości. Niektóre koty mogą potrzebować kilku dni, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca kuwety, dlatego ważne jest, aby być cierpliwym i dać im czas na adaptację.