Owczarek szetlandzki blue merle – szczeniaki, hodowla, usposobienie, jak długo żyją, cena

Owczarek szetlandzki blue merle - szczeniaki, hodowla, usposobienie, jak długo żyją, cena (1)

Interesujące oraz przyciągające wzrok psy są coraz popularniejsze w naszym kraju, ludzie korzystają z usług hodowli, które oferują światowe rasy psów. Jedną z popularniejszych oraz zadziwiających rasy psów jest nie tylko buldożek francuski ale i również owczarek szetlandzki blue merle, jego wygląd potrafi zaskoczyć, wiele osób porównuje tę rasę do znanego i kochanego bohatera filmu „Lessie, wróć!”.

Osoby, które nie znają tej rasy psa, oraz ci, którzy nawet nie wiedzą jak wygląda owczarek szetlandzki blue merle bardzo dobrze trafili, ponieważ z naszego poniższego artykułu dowiecie się znacznie więcej niż tylko informacje odnośnie wyglądu tego czworonoga. W dalszej części naszego wpisu zamieszczamy informacje o szczeniakach owczarka szetlandzkiego blue merle, jakie ma usposobienie owczarek szetlandzki. Zdradzamy także ważne dane dotyczące zdrowia tego psa, ile powinien ważyć owczarek szetlandzki. 

Opisujemy także jak wygląda hodowla owczarka szetlandzkiego blue merle, przybliżamy również, jak długo żyje owczarek szetlandzki. Na zakończenie naszego artykułu zdradzamy, jaka jest cena owczarka szetlandzkiego blue merle. 

Owczarek szetlandzki blue merle 

Pies, który wzbudza zainteresowanie i podziw to właśnie owczarek szetlandzki blue merle. Cechą charakterystyczną tej rasy jest długa oraz przepiękna sierść. Długość owłosienia jest znakomita, dlatego ten pies jest obiektem spojrzeń oraz aparatów. Barwy owczarka szetlandzkiego to głównie biel. Głowa i górna część tylnego tułowia jest w kolorze brązowym. 

Owczarek szetlandzki blue merle jest wyważonym, taktownym psem, jego postawa potwierdza jego grację. Dodatkowo ta rasa jest niezwykle towarzyska, każda osoba, która zaczepi owczarka szetlandzkiego, może liczyć na jego podejście. Rasa ta jest przyjacielska oraz nastawiona na nawiązywanie nowych znajomości z ludzi, których spotyka w parku. 

Właściciele owczarka szetlandzkiego potwierdzają, że jest to idealna rasa dla rodzin, jego energia oraz liczne talenty pozwalają aktywnie spędzać dni, ponieważ ilość energii w owczarku szetlandzkim jest nie do wykorzystania. 

Owczarek szetlandzki to rasa psa pochodząca z Wysp Szetlandzkich. Są to małe psy o długim, gęstym futrze i charakterystycznym, owalnym wyrazie twarzy. Blue merle to jedno z umaszczeń tej rasy, charakteryzują się one pewnymi niebieskawymi plamami na szarym tle. Owczarki szetlandzkie blue merle są uważane za bardzo inteligentne i wierne psy, doskonale nadające się jako towarzysze i stróże.

Sprawdź również – Polski owczarek nizinny bez rodowodu – szczeniaki, cena, sprzedam, na co uważać?

Owczarek szetlandzki blue merle – szczeniaki

Poszukując idealnego psa do domu oraz kompana dla dzieci warto poczytać o owczarku szetlandzkim blue merle. Ta rasa świetnie odnajduje się w rodzimych warunkach. 

Szczeniaki owczarka szetlandzkiego blue merle chwytają każdego za serce, ponieważ ich wygląd przypomina małe puchate kule. Umaszczenie szczeniąt owczarka szetlandzkiego blue merle jest nieco inne niż dorosłego osobnika, ponieważ u nich przeważa odcień brązowy, po czasie, z wiekiem nabierają tzw., klasy. 

Szczeniaki owczarka szetlandzkiego blue merle są bardzo radosne i chętne do zabawy, dlatego znakomicie nawiązują relację z dziećmi. Wielogodzinne wygłupy na świeżym powietrzu napędzają je do dalszej zabawy. 

Jeśli szukasz szczeniaka owczarka szetlandzkiego blue merle, warto poszukać w specjalnych hodowlach, które najczęściej pojawiają się na targach zwierząt. Warto pamiętać również o tym, że kupno szczeniaka od nieznanych hodowców może być dość ryzykowne, dlatego warto zweryfikować jego renomę i warunki, w jakich trzymane są szczeniaki. Warto też zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi pielęgnacji tej rasy, aby mieć pewność, że będziemy w stanie zapewnić szczeniakowi odpowiednie warunki do rozwoju.

Owczarek szetlandzki – usposobienie 

Jak już wcześniej wspominaliśmy, owczarek szetlandzki jest przyjaznym i radosnym psem. Wiele osób nie wyobraża sobie już życia bez swojego pupila, ponieważ w ich domach na zawsze zagościła radość. 

Usposobienie owczarka szetlandzkiego jest niepowtarzalne, ponieważ ten pies jest miły, uroczy oraz oddany swojej rodzinie, jednak cechuje się także nieopisaną wytrzymałością, siła oraz niezłomnością. Jeżeli owczarek szetlandzki otrzyma zadanie, nie odejdzie, dopóki nie wykona wszystkiego. Rasa ta jest bardzo mądra, dlatego łatwo nauczycie owczarka szetlandzkiego nowych sztuczek i trików. 

Czytając komentarze właścicieli owczarka szetlandzkiego, jego usposobienie jest wyjątkowe, pies bywa także uparty, w chwili kiedy bliska mu osoba jest smutna, zła bądź przygnębiona z uporem maniaka będzie próbował ją pocieszyć oraz rozśmieszyć. 

Sprawdź również – Czy na amstaffa trzeba mieć pozwolenie? Ile kosztuje pozwolenie na psa?

Owczarek szetlandzki – hodowla

Hodowla owczarka szetlandzkiego jest bardzo prosta. Głównym warunkiem, jaki musicie spełnić to opieka oraz miłość psa, wtedy Wasz czworonogi przyjaciel będzie szczęśliwy, co z pewnością Wam okaże. 

Decydując się na owczarka szetlandzkiego, hodowla zawsze musi się odbywać w domu, dobrze jest mu zapewnić własny kącik, gdzie będzie mógł się zregenerować i odpocząć. Na ogół owczarek szetlandzki towarzyszy właścicielom podczas wszystkich prac, więc pies sam pokaże Wam, co jest dla niego dobre. 

Jeśli chcesz hodować owczarka szetlandzkiego, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest zapoznanie się z wymaganiami dotyczącymi pielęgnacji i rozwoju tej rasy. Ważne jest, aby zapewnić tym psom odpowiednie warunki do rozwoju, takie jak m.in. zdrowa dieta, regularne szczepienia i odrobaczanie oraz dostęp do wody i wybiegu. Ważne jest również to, aby zapewnić psom regularne spacery i zabawę, aby rozwijały się fizycznie i psychicznie. Jeśli nie masz doświadczenia w hodowli psów lub nie jesteś pewien, czy jesteś w stanie zapewnić odpowiednie warunki dla szczeniąt, lepiej jest skonsultować się z doświadczonym hodowcą.

Ile powinien ważyć owczarek szetlandzki?

Odpowiednie żywienie owczarka szetlandzkiego to nie tylko zdrowie psa, ale także odnowienia waga. W sieci pojawiają się pytania, ile powinien ważyć owczarek szetlandzki? 

Pytanie jest jak najbardziej trafne, ponieważ nie możecie doprowadzić do nadwagi tej rasy, ponieważ ich zdrowie zacznie się pogarszać. W odpowiedzi ile powinien ważyć owczarek szetlandzki, zdradzamy, że idealna waga dla suczki to od 6 do 10 kg, dla psa musicie przyjąć lekko większą wagę, ponieważ są większe i dlatego prawidłowa waga psa owczarka szetlandzkiego to od 6 do 12 kg. 

Owczarek szetlandzki – jak długo żyją?

Osoby zainteresowane owczarkiem szetlandzkim sprawdzają, jak długo żyje owczarek szetlandzki, ponieważ ten pies jest niezastąpionym przyjacielem całej rodziny. Tutaj mamy dla Was dobre informacje, ponieważ długość życia owczarka szetlandzkiego jest spora. 

Nieduże rasy psów zazwyczaj żyją kilka lat, zwłaszcza te nadzwyczaj energiczne. Owczarek szetlandzki należy do tej grupy, ale długość życia psa wynosi 13-16 lat. 

Owczarek szetlandzki blue merle – cena

Na końcu zdradzamy istotną kwestię, mianowicie cenę owczarka szetlandzkiego blue merle. Rasa tego psa jest coraz popularniejsza, dlatego możecie się spotkać z ofertami różnych sprzedawców, oczywiście, jeżeli cena owczarka szetlandzkiego blue merle będzie podejrzanie niska, nie zatrzymujcie się na tej stronie dłużej. 

Rynkowa cena owczarka szetlandzkiego blue merle waha się w okolicach od 3000 do 6000 złotych.