Jak działają tabletki na kleszcze dla kota?

Tabletki na kleszcze dla kotów są stosunkowo mało znanym produktem na naszym rynku. W większości przypadków chcąc zabezpieczyć kota przed pasożytami zewnętrznymi korzystamy z obroży lub preparatów spot-on. Czym są tabletki na pchły i kleszcze dla kota? Jak działają i czy są bezpieczne dla naszego pupila?

Czy są tabletki na kleszcze dla kotów?

Większości opiekunów tabletki na kleszcze kojarzą się przede wszystkim z psami. Dla niektórych sporym zaskoczeniem może być fakt, że na rynku dostępne są również preparaty przeznaczone dla kotów. Ich sposób działania jest bardzo podobny – substancja czynna z tabletki na kleszcze dla kota przenika do krwiobiegu, a następnie atakuje układ nerwowy pasożyta, gdy ten rozpoczyna żerowanie. W efekcie dochodzi do paraliżu, a następnie śmierci kleszcza lub pchły krótko po tym, jak pasożyt wgryzie się w skórę zwierzęcia.

Czy tabletki na kleszcze dla kota są bezpieczne?

Dostępne na rynku tabletki dla kotów na kleszcze cechują się bardzo dużą skutecznością. Co istotne, są to preparaty dobrze przebadane i bezpieczne dla naszych zwierząt domowych. Dodatkowo, tabletka na kleszcze dla kota AdTab zawierająca substancję aktywną o nazwie lotilaner, posiada wyłącznie czystą formę aktywną, znaną pod nazwą S-enancjomer. Forma nieaktywna jest usuwana, dzięki czemu w organizmie działa wyłącznie substancja czynna. To przekłada się na mniejsze obciążenie dla organizmu, obniżenie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych, a także wyższą skuteczność przy takiej samej dawce leku

Warto pamiętać, że jak w przypadku każdego preparatu, tak również przy tabletkach na kleszcze mogą wystąpić pewne działania niepożądane. Jeśli takie wystąpią u naszego kota, powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Jak długo działa tabletka na kleszcze dla kota?

W zależności od preparatu, tabletki mają różny okres działania. W przypadku tabletek AdTab okres ochrony przed pasożytami zewnętrznymi wynosi jeden miesiąc. Preparat ten można bezpiecznie stosować już u kociąt od ósmego tygodnia życia, przy minimalnej masie ciała wynoszącej pół kilograma. 

Jakie są zalety tabletek na kleszcze i pchły dla kotów?

Nie da się ukryć, że tabletki na kleszcze dla kota są bardzo wygodną formą ochrony pupila przed pasożytami zewnętrznymi. Tabletki AdTab są łatwo dostępne – można je kupić zarówno w lecznicach weterynaryjnych, jak i sklepach zoologicznych, bez recepty.

Dzięki dużej smakowitości, opiekunowie nie muszą martwić się, że ich kot nie będzie chciał przyjąć leku – smak tabletki został zaakceptowany przez wszystkie koty biorące udział w badaniu. To sprawia, że profilaktyka przeciwkleszczowa staje się bezproblemowa u kotów, które nie tolerują obroży i kropli spot-on.

[Artykuł sponsorowany]