Espumisan dla psa, szczeniaka i dla Yorka – dawkowanie, na co uważać?

Espumisan dla psa, szczeniaka i dla Yorka - dawkowanie, na co uważać (1)

Zwierzęta tak samo, jak ludzie cierpią na różne dolegliwości zdrowotne, alergie, nietolerancje pokarmowe, wzdęcia czy bóle. Niestety w tym przypadku nie zawsze wiecie, jak pomóc pupilowi, ponieważ nie powie Wam, co go boli. Najczęściej sprawdzanymi w sieci dolegliwościami są zaburzenia brzucha u psów oraz kotów. Te zwierzęta są z nami cały czas, dlatego bardzo szybko możemy zauważyć, że coś się dzieje z ich zdrowiem. 

Złe samopoczucie u psa może być wywołane dosyć często spotykanym wzdęciem. Nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają zjadać coś z naszego stołu, nie zawsze sami im dajemy jakieś przekąski, ponieważ potrafią się sami poczęstować i wzdęcie gotowe. Stan nie należy do przyjemnych, co więcej nie każdy właściciel wie, jak rozpoznać wzdęcie oraz co podać psu. 

Postanowiliśmy wyjść Wam naprzeciw i w poniższym tekście opisujemy wzdęcia u psa a Espumisan. Espumisan dla psa, Yorka oraz dla szczeniaka. Odpowiadamy, czy można podawać Espumisan dla psa przed usg oraz jakie jest dawkowanie Espumisanu dla psa. 

Wzdęcia u psa – Espumisan

Coraz większa wiedza oraz znajomość psich organizmów pozwala nam na trafne określenie dolegliwości naszych czworonogich domowników. Dla wielu osób oczywistym faktem jest, że pies podobnie jak człowiek może cierpieć na wzdęcia. Niestety nieprawidłowa dieta bardzo szybko odbija się na zdrowiu psa. 

Najczęstszą przyczyną wzdęcia u psa jest podanie mu smażonych, tłustych potraw, niskiej jakości karmy oraz ciężkostrawne produkty tj. makarony, ziemniaki czy słodycze. Takie jedzenie nie jest tolerowane przez organizm psa, dlatego konsekwencją są wzdęcia. 

Możecie oczywiście pomóc psu podczas wzdęcia podając Espumisan, jednak to nie pomoże na długo, jeżeli nie zmienicie żywienia swojego pupila. Tutaj bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej karmy, która nie będzie zaburzała naturalnego procesu trawienia. 

Espumisan na wzdęcia u psa nie będzie skuteczny w sytuacji, kiedy będziecie dalej podawać mu te same produkty. 

Sprawdź również – Aviomarin dla psa – co to jest, dawkowanie, opinie na forum, czy działa

Espumisan dla psa – na co uważać? 

Espumisan dla psa jest polecanym lekiem, ale zawsze pamiętajcie, że przed podaniem czegokolwiek psu należy skontaktować się z lekarzem. Jeżeli będziecie podejrzewać, że Wasz pies ma wzdęcia, na początku dobrze jest się udać z nim do weterynarza. Lekarz zbada dokładnie brzuch pupila i określi, co się dzieje. 

Diagnoza weterynarza może być dokładnie taka sama jak Wasza, ale po wizycie macie pewność, że Wasz pies nie cierpi na nic innego. Niestety w obecnych czasach przez coraz bardziej zmodyfikowaną żywność pieski są także narażone na różnego rodzaju zaburzenia. W takiej sytuacji koniecznie trzeba sprawdzać skład podany na opakowaniu karmy, w przeciwnym razie Espumisan dla psa nie będzie pomocny. 

Espumisan dla psa – dawkowanie 

Przed zastosowaniem Espumisanu dla psa koniecznie trzeba sprawdzić dawkowanie leku. Nie możecie samodzielnie dawkować psu leku, ponieważ nie jesteście lekarzami. Dawkowanie Espumisan dla psa jest przepisywane przez weterynarza, który dobiera zalecaną porcję pod wagę oraz wielkość psa. 

Tutaj sprawdzając dawkowanie leku Espumisan dla psa pamiętajcie, żeby kupić dobry lek, ponieważ dla psa zalecany jest ten w kroplach i to dla dzieci. Stężenie jest mniejsze, co daje pewność, że pomożecie psu, a nie zaszkodzicie. 

Dawkowanie leku Espumisan dla psa będzie inne także w zależności od rasy psa, dlatego w dalszej części sprawdzamy, jaki Espumisan dla szczeniaka oraz dla Yorka. 

Espumisan dla szczeniaka 

Podawanie leków szczeniakom zawsze wiąże się z przestrzeganiem zaleceń lekarza, ponieważ w żadnym wypadku nie możecie zwiększać przepisanych dawek. Espumisan dla szczeniaka jest zalecany tylko i wyłącznie w postaci kropli dla dzieci. 

Małe pieski nie mają jeszcze wyrobionego odruchu połykania większych kawałków pokarmu, dlatego tabletki dodane do karmy nie są zalecane. Espumisan dla szczeniaka, jeżeli jest podawany w formie kropli, zostanie połknięty bez ryzyka zadławienia się pieska. 

Zalecana dzienna dawka Espumisan dla szczeniaka to 1 mililitr na jeden kilogram masy ciała. 

Espumisan dla Yorka

W sieci pojawiają się także pytania dotyczące Espumisanu dla Yorka. Te pieski, nawet jeśli nie są już szczeniakami, mają dosyć małą wagę oraz rozmiary. Yorki należą do najmniejszych ras, dlatego Espumisan dla Yorka podobnie jak dla szczeniaka musi mieć formę płynną w stężeniu dla dzieci. 

W przypadku wzdęć u Yorka nie możecie podawać mu dawki dla dorosłego psa, ponieważ jest on kategoryzowany jak mały piesek, szczeniak. W tym przypadku dawka leku Espumisan dla Yorku wynosi 1 mililitr na każdy kilogram masy ciała. 

Espumisan dla psa przed usg

Odpowiadamy Wam jeszcze, czy możecie stosować Espumisan dla psa przed usg, ponieważ dosyć często o to pytacie. Espumisan ma za zadanie zmniejszenie gazów i wzdęć w brzuchu pieska. Działanie jest potwierdzone przez lekarzy oraz właścicieli psów. Niejednokrotnie Espumisan pomagał w leczeniu bólu brzucha u psa. 

Espumisan dla psa przed usg jest zalecany do podania psu 12 godzin przed badaniem, ponieważ wtedy macie pewność, że wszystkie bąbelki powietrza zostaną usunięte.