Preparat, żeby pies nie sikał w domu – jak nauczyć psa załatwiać się na dworze?

Preparat, żeby pies nie sikał w domu - jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

Posiadanie psa w domu jest wspaniałym przeżyciem, ponieważ pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nie zawsze jednak nasze początki z pieskiem są udane, ponieważ w niektórych przypadkach musimy włożyć sporo pracy, aby pies zaczął z nami współpracować. 

Największą bolączką w pierwszych dniach życia z psem jest jego sikanie w domu oraz podgryzanie wielu rzeczy. Z tym drugim problemem możecie sobie poradzić, kupując czworonogowi zabawki, jednak sikanie w domu jest trudniejszym tematem. Karcenie pieska jest nieludzkie, ponieważ on sam się dopiero uczy życia w naszym domu, dlatego dobrze jest zabezpieczyć się w jakieś środki, które zniechęcają go do załatwiania swoich potrzeb w domu. 

Pytań, jak oduczyć psa sikania w domu, jak nauczyć psa sikać na metę oraz jak nauczyć psa załatwiać się na dworze jest wiele, dlatego odpowiadamy na nie w poniższym artykule. Zdradzamy, jaki jest sposób na sikające psy, czy jest dostępny preparat, żeby pies nie sikał domu oraz jakie są dostępny preparaty odstraszające psy od sikania. 

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Wprowadzając psa do domu, ludzie niejednokrotnie muszą się zmierzyć z wychowaniem czworonoga, nie zawsze przecież przygarniany jest szczeniak, co jeszcze bardziej może skomplikować szybkie nauczenie pieska obowiązujących zasad. 

Głównym problemem jest sikanie psa w domu, takie zachowanie często bierze się z zaznaczania terenu, i dlatego pytacie, jak oduczyć psa sikania w domu. 

Szczeniaki oczywiście nie mają w sobie silne zakorzenionego zmysłu terytorialnego, dlatego ich sikanie bierze się z niewiedzy. Nie rozumieją, że należy poinformować swojego właściciela o potrzebie. Taka nauka wymaga czasu, dlatego nie zawsze wiecie, jak oduczyć psa sikania w domu. 

Metod, jak oduczyć psa sikania w domu jest kilka, ale pamiętajcie, że musicie sprawdzić kilka, ponieważ nie każda zadziała na Waszego pupila. Możecie spróbować popularnego rozwiązania z matą lub pojemnikiem wyłożonym gazami, ale to rozwiązanie sprawdza się przy szczeniakach. 

Sprawdź również – Jak nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety? Czy da się nauczyć starego kota?

Jak nauczyć psa sikać na matę?

Przygoda człowieka z sikającym pieskiem w domu może być prawdziwym testem na cierpliwość. Oczywiście zwierze nie robi tego celowo, po prostu ciężko jest mu wytrzymać, nie zawsze zdąży zasygnalizować, że musi wyjść na zewnątrz. 

Stosowanie mat jest coraz częściej praktykowane w wielu domach, na forach pojawia się masa pytań, jak nauczyć psa sikać na matę. Od razu zaznaczamy, że nie ma jednak złotej rady, ale możecie spróbować kilku rozwiązań. 

To, jak nauczyć psa sikać na metę nie powinno być dla Was problematyczne, musicie mieć po prostu więcej czasu wolnego. Jeżeli piesek zsikał się na podłogę, dobrze jest przykryć to matą i postawić na nią pieska. Pupil poczuje tam swój zapach i zacznie kojarzyć, że jest to miejsce do załatwiania swoich potrzeb. 

Ucząc psa sikać na matę, możecie także zastosować rozwiązanie rozkładania mat po całym domu. Stawianie pieska na maty i tłumaczenie, że to jest miejsce do sikania, może pomóc. 

Sprawdź również – Jak ukryć i gdzie umieścić kuwetę dla kota? Sprawdź ciekawe pomysły

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze?

Chodzenie z psem po parku bywa czasami bardzo długie, zanim czworonogi kupel cokolwiek zrobi. W takich sytuacjach, jeśli nie wiecie, jak nauczyć psa załatwiać się na dworze dobrze będzie zaopatrzyć się w przekąski. W sytuacji, kiedy wyczujecie, że piesek zaczyna w domu szukać miejsca do załatwienia, trzeba z nim szybko wyjść na dwór. Każdy sukces należy pochwalić oraz nagrodzić jakimś smakołykiem. 

W takich sytuacjach, kiedy będziecie cieszyć się, że pies zrobił siku na dworze, on sam zobaczy, że jest to dobre, wtedy problem, jak nauczyć psa załatwiać się na dworze zniknie. 

Sposoby na sikające psy 

Jeżeli żadna z wyżej wymienionych rad nie działa, wtedy musicie znaleźć inny sposób na sikającego psa. W tej sprawie jest bardzo dużo propozycji, ponieważ każdy pies jest inny, a i właściciele miewają różne pomysły. 

Sikanie psa nie jest robieniem na złość właścicielom, jest to efekt, jak już wcześniej wspominaliśmy, zaznaczania terenu. W takiej sytuacji sposoby na sikające psy nie muszą być wcale skomplikowane, ponieważ wystarczy zastosować dobre środki, które wpłyną na psa. Jednym ze sposobów na sikające psy jest zastosowanie preparatu przeciw sikaniu. 

Preparat, żeby pies nie sikał w domu 

Jeśli Wasz pies sika w domu i nie jesteście w stanie go tego oduczyć domowymi sposobami, wpływając na jego wychowanie, warto skorzystać z preparatu, żeby pies nie sikał w domu. Środki są na tyle bezpieczne, że nie zawierają chemii, która mogłaby zaszkodzić psu. 

Preparat, żeby pies nie sikał w domu, należy rozprowadzić po miejscach, gdzie wcześniej Wasz pupil się załatwił, miejsce musi być oczywiście wyczyszczone oraz osuszone. Poprzez działanie silnych aromatów pies już nie będziecie, chciał się załatwiać w tych miejscach. Dobrze jest rozprowadzić preparat, żeby pies nie sikał w domu także w innych miejscach. 

Preparat odstraszający psy od sikania

Na rynku dostępne są także preparaty odstraszające psy od sikania. Te substancje są stosowane na zewnątrz, jeśli macie problem z obcym psem, który obsikuje Wasze drzwi. W takiej sytuacji domowy pies będzie się bronił i zacznie sikać w domu. 

Preparat odstraszający psy od sikania jest dostępny w sklepach zoologicznych oraz ogrodniczych, ponieważ środek nie ma w składzie substancji szkodliwych, jedynie silne aromaty.