Jak nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety? Czy da się nauczyć starego kota?

Jak nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety Czy da się nauczyć starego kota (1)

Domowe koty od najmłodszych lat uczone są korzystania z kuwety, ponieważ jest to podstawowa oraz najważniejsza rzecz, jaką musicie nauczyć swojego kota w przypadku, gdy mowa tutaj o mieszkaniu w bloku. Poprzez dużą popularność kotów w domach wiele sklepów ma różnego rodzaju akcesoria, które ułatwiają naukę kota załatwiania się do kuwety. Młode kocięta są pojętnymi stworzeniami i tak jak szybko uczą się samodzielnie jeść, tak samo szybko zapamiętują, gdzie mają się udać, w przypadku, gdy chcą załatwić swoje potrzeby. Czasami oczywiście się może zdarzyć, że kot nie zdąży, dlatego nie należy takiego zachowania karać, ponieważ Wasz pupil może nabawić się urazu, co spowoduje kłopoty u kota. 

Nauka kuwety trochę inaczej wygląda u dorosłych kotów, to zadanie nie zawsze jest takie proste, jak w przypadku małego kociaka. Osoby przyjmując pod swój dach dorosłe osobniki muszą poświęcić im więcej czasu, aby nauczyć korzystania z kuwety. 

Specjalnie dla Waszego ułatwienia w poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje związane z korzystaniem z kuwety, na wstępie informujemy, w jakim wieku kot zaczyna korzystać z kuwety. Zdradzamy, czy da się nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety, jak nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety. Dodatkowo sprawdzamy, co znajdziemy na forum odnośnie tego tematu. Zamieszczamy przydatne rady, jak nauczyć starego kota kuwety oraz jak nauczyć kota korzystać z kuwety krytej. W podsumowaniu przybliżamy, ile trwa nauka kota korzystania z kuwety. 

W jakim wieku kot zaczyna korzystać z kuwety?

Wszystkie domowe koty korzystają z kuwety, niekiedy te, które wychodzą na zewnątrz, w domu także mają kuwetę, ponieważ czasami z niej korzystają. Kuweta jest obowiązkowym elementem dla każdego kota, dlatego w sieci pojawiają się pytania, w jakim wieku kot zaczyna korzystać z kuwety?

Młode kocięta w początkowych tygodniach nie widzą, dlatego kuweta nie jest im potrzebna, jednak w pewnym momencie przychodzi czas, że kocięta zaczynają się usamodzielniać. Wtedy kuweta jest konieczna, ponieważ kot zacznie się załatwiać w różnych miejscach naszego domu a tego byśmy chcieli uniknąć. 

Wiek, w jakim kot zaczyna korzystać z kuwety, jest różny, ponieważ kocięta dojrzewają w pewnych odstępach czasu, ale te różnice nie są długie, dlatego jesteśmy w stanie określić Wam, w jakim wieku kot zaczyna korzystać z kuwety. 

Kocięta naśladując swoją mamę, zaczynają korzystać z kuwety średnio w 6-7 tygodniu swojego życia. 

Sprawdź również – Książeczka zdrowia kota – jak wypełnić i wpisać płeć, jak założyć, ile kosztuje książeczka?

Czy da się nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety?

Przygarniając bądź adoptując dorosłego kota, nie zawsze otrzymamy zwierzę, które potrafi załatwiać się do kuwety. Problem może wystąpić w przypadku dorosłych kotów. Ludzie bardzo często pytają, czy da się nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety?

Kwestia nauki dorosłego kota korzystania z kuwety nie jest prostym zadaniem, ale nie jest to niemożliwe, ponieważ koty poza tym, że są inteligentnymi zwierzętami, to są także bardzo czyste, dlatego same zaczną szukać odpowiedniego miejsca do załatwienia swoich potrzeb. 

Przy odrobinie dobrych chęci oraz spokoju nauka dorosłego kota korzystania z kuwety może Wam pójść bardzo szybko. Do tego zadania zawsze przygotujcie sobie dodatkowe porcje smaczków dla kota, ponieważ pamiętajcie, że musicie nagrodzić swojego pupila za poprawne wykonanie zadania. Dodatkowo musicie pokazać kotu, gdzie znajduje się kuweta, warto dosłownie zaprezentować żwirek, możecie także włożyć kota do kuwety, aby przyzwyczaił się do niej. 

Jak nauczyć starego kota kuwety?

W takim razie, czy da się nauczyć starego kota kuwety, jeżeli tak, to w jaki sposób to zrobić? Koty przez całe swoje życie próbują za wszelką cenę nauczyć swoich opiekunów, jak mają ich traktować. Oczywiście z większym lub mniejszym powodzeniem im się to udaje. W drugą stronę nauka jest także możliwa, koty potrafią się nauczyć wielu rzeczy w każdym wieku, nawet gdy są starsze. Kwestia, jak nauczyć starego kota kuwety oczywiście nie będzie prosta, ale zapewniamy Was, że jest to możliwe, wystarczy cierpliwości. 

Starego kota możecie nauczyć kuwety poprzez spędzanie z nim krótkich chwil w miejscu, gdzie stoi kuweta. Z ciekawości kot może do niej wejść, a to już jest dobry znak, ponieważ poczuje żwirek pod łapkami. Wsadzanie kota do kuwety choćby na kilka sekund jest także dobrym sposobem, jak nauczyć starego kota kuwety. 

Sprawdź również – Nawilżacz ultradźwiękowy a koty – jaki nawilżacz wybrać?

Jak nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety? Porady z forum

Przyszli właściciele sprawdzają na forum, jak nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety, ponieważ ludzie tam opisują sytuacje z własnego życia. Jak podają wpisy na forum, dorosłego kota możecie nauczyć korzystać z kuwety poprzez zachęcanie go smaczkami. W sytuacji, kiedy toaleta zostanie załatwiona poza kuwetą, włóżcie wszystko do żwirku, żeby kot czuł tam swój zapach. Oczywiście po chwili należy posprzątać. 

Kolejnym polecanym na forum sposobem, jak nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety jest ustawienie jej w widocznym, ale bezpiecznym miejscu. 

Jak nauczyć kota korzystania z kuwety krytej?

Jeżeli zastanawiacie się, jak nauczyć kota korzystać z kuwety krytej to w tym przypadku zadanie może być bardzo proste. Koty zawsze wybierają sobie bezpieczne i spokojne miejsce. Kryta kuweta zapewnia im pełną intymność, dlatego dobrym sposobem, jak nauczyć kota korzystania z kuwety krytej jest wsadzenie kota do środka, aby zobaczył, co tam jest. 

Aby nauczyć kota korzystania z kuwety krytej, należy zacząć od wybrania odpowiedniej kuwety dla kota. Kuweta powinna być wystarczająco duża, aby kot mógł się w niej swobodnie obracać, a także mieć wystarczająco wysokie ścianki, aby zapobiec rozsypywaniu się kociego odchodu. Następnie należy umieścić kuwetę w miejscu, w którym kot będzie miał dostęp do niej w ciągu dnia. Dobrym pomysłem jest umieszczenie jej w pobliżu miejsca, w którym kot lubi spać lub bawić się.

Kolejnym krokiem jest zachęcenie kota do korzystania z kuwety. Można to zrobić, wysypując trochę kociej karmy lub przysmaków w kuwecie, aby zachęcić kota do wejścia do środka. Można także umieścić w kuwecie zabawkę lub ulubiony przedmiot, aby zachęcić kota do zainteresowania się kuwetą.

Jeśli kot już wejdzie do kuwety, należy go nagradzać i chwalić. W razie potrzeby można także umieścić w kuwecie specjalną nakładkę zapachową, która pomoże przyzwyczaić kota do korzystania z kuwety.

Pamiętaj, aby regularnie czyścić kuwetę po to, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom i zachęcić kota do korzystania z niej. 

Ile trwa nauka kota korzystania z kuwety?

Podpowiadając Wam, ile trwa nauka kota korzystania z kuwety, nie będziemy mieli dla Was jednej odpowiedzi, ponieważ to zależy od kota oraz jego chęci. Leniwe koty mogą robić Wam na złość i nauka będzie trwała tydzień może dłużej. Z reguły nauka kota korzystania z kuwety trwa od jednego dnia do trzech dni. 

Nauka kota korzystania z kuwety może trwać różnie, w zależności od wielu czynników, takich jak indywidualne cechy kota, jego wiek i temperament, a także metody szkolenia, których używa właściciel. Niektóre koty mogą zacząć korzystać z kuwety już w kilka dni po przybyciu do nowego domu, podczas gdy inne mogą potrzebować więcej czasu, aby się nauczyć. Ważne jest, aby właściciel był cierpliwy i konsekwentny w szkoleniu swojego kota, aby nauka przebiegała pomyślnie.