Pedigree – co to za firma, opinie weterynarzy, czy ma dobry skład?

Pedigree - co to za firma, opinie weterynarzy, czy ma dobry skład

Jedzenie dla psów stanowi wiele dostępnych w sklepach produktów. Jedne karmy dostępne są tylko u weterynarzy oraz w specjalistycznych sklepach, drugie z kolei możecie kupić w każdym sklepie ogólnospożywczym. Do takich produktów należy karma dla psa Pedigree.

Ten produkt jest dostępny w każdym sklepie, dlatego bierzemy go pod lupę, sprawdzamy co to za firma Pedigree, jakie opinie otrzymuje Pedigree Junior, jakie opinie otrzymuje Pedigree od weterynarzy, czy saszetki Pedigree są dobre dla psa. Dodatkowo odpowiadamy na Wasze częste pytania, czy Pedigree ma dobry skład, oraz, czy Pedigree to dobra marka. 

Pedigree – co to za firma?

Dobrze znana oraz rozpoznawalna w wielu sklepach firma Pedigree jest producentem karmy dla psów. Pedigree należy do światowej firmy Mars Inc., która jest rozpoznawalna na całym świecie. Podobnie jest z produktami Pedigree, karma dla psów jest rozprowadzana w wielu krajach. 

Początkowo firma Pedigree nosiła nazwę Pal, została wprowadzona na rynek 1960 roku i od pierwszych dni karma Pedigree podbiła rynek, ponieważ wcześniej ludzie nie mieli takich produktów dla swoich psów. Poprzez wprowadzenie pełnowartościowych produktów firma Pedigree pozwoliła ludziom na zmianę żywienia swoich pupili. 

Po kilku latach działalności firma Pedigree pozwoliła sobie na otwarcie w Wielkiej Brytanii centrum produkcyjnego, gdzie wszystkie produkty poddawane są szczegółowym testom. Do Polski karma Pedigree została wprowadzona w latach 90 i podobnie, jak w innych krajach odniosła duży sukces. 

Firma Pedigree w swoim katalogu produktowym ma bogatą ofertę karm dla wszystkich grup wiekowych oraz dla psów z określonymi wymaganiami żywieniowymi. 

Jak deklaruje firma Pedigree, karmy są oparte o wysokojakościowe składniki oraz brak wypełniaczy i sztucznych dodatków. 

Sprawdź również – Whiskas – co to za firma, opinie weterynarzy, dlaczego koty lubią Whiskas?

Pedigree Junior – opinie 

Sprawdzamy zapewnienia firmy Pedigree, jak według klientów prezentuje się jakość oferowanych produktów dla psów. Pod lupę bierzemy opinie o Pedigree Junior, sprawdzamy, co o tym jedzeniu mówią klienci. 

W sieci znajdziecie wiele różnych komentarzy, opinie o Pedigree Junior potwierdzają, że pieski zajadają się tym produktem, zapach oraz smak przyciągają czworonożnych pupili. Dodatkowo jak wskazują opinie o Pedigree Junior, karma jest bezpieczna dla małych piesków, ponieważ kawałki są łatwe do pogryzienia poprzez kształt oraz miękkość. 

Możecie przeczytać także opinie, które wskazują na niską zawartość mięsa w produkcie, ale jak wiele osób wspomina, cena Pedigree Junior jest atrakcyjna, a pieski nie mają żadnych problemów trawiennych po tym produkcie. 

Pedigree - co to za firma, opinie weterynarzy, czy ma dobry skład

Opinie o Pedigree Junior pozyskaliśmy ze strony Ceneo. 

Pedigree – opinie weterynarzy

Dostępne są także opinie o Pedigree wystawiane przez weterynarzy, ponieważ lekarze często wypowiadają się na forach dyskusyjnych. Dzięki takim rekomendacją wiecie, jakie produkty wybierać, a jakie omijać szerokim łukiem. 

Opinie Pedigree weterynarzy nie są najlepsze, ponieważ pojawiają się wypowiedzi, że karmy Pedigree są ubogie w wartościowe składniki, mają w swoim składzie dużo konserwantów oraz dodatków. Lekarze weterynarii zawsze powtarzają, że tańsza karma wcale nie wychodzi taniej, ponieważ późniejsze leczenie będzie znacznie droższe. 

Jeżeli podajcie swojemu pupilowi karmy o niskiej zawartości mięsa, z polepszaczami smaku to piesek chętnie będzie ją zjadał, jednak taki pokarm może wpłynąć negatywnie na jego kondycję. 

Pedigree - co to za firma, opinie weterynarzy, czy ma dobry skład (1)

Zamieszczone przez nas opinie Pedigree są dostępne na portalu, gdzie wypowiadają się weterynarze, czyli na gazeta pl. 

Czy saszetki Pedigree są dobre dla psa?

Pytacie także o saszetki Pedigree czy są dobre dla psa, dlatego sprawdzamy ten wątek i przybliżamy Wam opinie klientów oraz ekspertów, którzy dogłębnie sprawdzili skład mokrej karmy Pedigree. 

Jak możecie przeczytać na internetowych stronach, saszetki Pedigree wypadają przeciętnie, skład jest określany jako średni, ponieważ możecie tam znaleźć dużo produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli tzw. mom, niską zawartość mięsa oraz dający do myślenia stosunek tłuszczu do ilości białka. 

Sprawdzając, czy saszetki Pedigree są dobre dla psa, kierując się opiniami specjalistów, te produkty nie są rekomendowane dla czworonogów. Dla potwierdzenia tych słów poniżej zamieszczamy podsumowanie składu saszetek Pedigree, które było przeprowadzone przez ekspertów.

Pedigree - co to za firma, opinie weterynarzy, czy ma dobry skład (1)

Powyższe podsumowanie pobraliśmy ze strony karmopedia pl. 

Czy Pedigree ma dobry skład?

Na forach pojawia się wiele pytań, czy Pedigree ma dobry skład? Takie zainteresowanie dotyczy wielu karm, dlatego też ludzie sprawdzają skład karmy Pedigree, ponieważ te produkty są dostępne w wielu sklepach ogólnospożywczych, a jak sami wiecie rzadko, kiedy takie produkty są dobre dla naszych pupili. 

Sprawdzając skład karmy Pedigree, jak już wcześniej wspominaliśmy w stosunku do mokrych karm, produkty nie mają zbyt dobrego składu, dlatego sprawdzamy skład suchych karm, ponieważ te są polecane przez niektóre osoby. 

Skład suchej karmy Pedigree jest dyskusyjny, ponieważ możecie tam spotkać zboża oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo w składzie karmy Pedigree znajdziecie tłuszcze i oleje. Niepokojącym składnikiem karmy Pedigree są przeciwutleniacze i siarczany. 

To, czy Pedigree ma dobry skład, jest dyskusyjne, ponieważ zdrowe karmy nie zawierają żadnych dodatków. 

Dla potwierdzenia dołączamy skład karmy Pedigree Vital Protection.

Pedigree - co to za firma, opinie weterynarzy, czy ma dobry skład (1)

Czy Pedigree to dobra marka? 

Sprawdzając opinie o karmie Pedigree, odpowiadamy na Wasze pytanie, czy Pedigree to dobra karma? Ten wątek jest często poruszany, ponieważ, to czy Pedigree to dobra karma, to zdania o tym produkcie są podzielone. 

Jeżeli karma Pedigree nie wpływa negatywnie na Waszego pupila, pewnie wybierzecie ten produkt, jednak lekarze polecają podawanie innych produktów.