Karmnik dla ptaków – do samodzielnego montażu, jak i z czego zrobić?

Karmnik dla ptaków - do samodzielnego montażu, jak i z czego zrobić (1)

Zima jest ciężkim czasem dla wszystkich stworzeń, ponieważ brak odpowiedniej ilości pokarmu doprowadza do walki o przetrwanie. Domowe i hodowlane zwierzęta nie mają takich problemów, ale dziko żyjące stworzenia nie zawsze mają jak zdobyć  pokarm w tym jakże trudnym okresie. 

Z tego powodu wiele osób na drzewach w sadach i ogrodach wiesza karmniki dla ptaków, ponieważ te małe stworzenia, jeżeli spadnie śnieg, nie mogą znaleźć ziaren, bądź jest to mocno utrudnione. Karmniki możecie kupić, ale możecie także go samodzielnie zrobić. Dla wszystkich zainteresowanych takim rozwiązaniem w poniższym tekście sprawdzamy, jak sprawdzają się karmniki do samodzielnego montażu, zdradzamy, jak zrobić karmnik dla ptaków oraz z czego zrobić karmnik dla ptaków. Przedstawiamy także, jak zrobić karmnik dla ptaków z plastikowej butelki. 

Karmnik dla ptaków do samodzielnego montażu

Osoby, które wspierają zwierzęta podczas zimy doskonale wiedzą, że ptaki, w tym okresie mają duży problem, żeby znaleźć jedzenie. Śnieg oraz zamarznięta ziemia ogranicza pozyskiwanie ziaren. Wychodząc z pomocną dłonią na wielu drzewach i krzewach widoczne są karmniki dla ptaków. Takie małe domki mogą pomóc ptakom przetrwać ten ciężki czas. 

W sklepach oraz w sieci znajdziecie sporo propozycji karmników dla ptaków do samodzielnego montażu. Takie zestawy dostępne są w wielu konfiguracjach, w zależności od wielkości oraz zastosowania, ponieważ niektóre karmniki muszą być zamknięte, aby mniejsze ptaki nie stały się ofiarą drapieżnych osobników. Karmnik dla ptaków do samodzielnego montażu jest bardzo prosty do wykonania, ponieważ otrzymujecie wszystkie niezbędne elementy oraz narzędzia. Instrukcja obsługi samodzielnego montażu karmnika dla ptaków jest także dołączona, dlatego nie musicie się obawiać, że coś pójdzie nie tak. 

W sklepach jest wiele ciekawych oraz oryginalnych modeli karmników dla ptaków do samodzielnego montażu, co daje Wam niesamowite możliwości, żeby stworzyć ptakom idealne warunki. 

Sprawdź również – Legowisko dla kota – jak samodzielnie zrobić, ze sznurka, na kaloryfer, gdzie postawić?

Z czego zrobić karmnik dla ptaków?

W takim razie, z czego zrobić karmnik dla ptaków? Osoby, które nie chcą korzystać z gotowych modeli karmników dla ptaków, na forum coraz częściej pytają, z czego zrobić karmnik dla ptaków. Takie informacje są dla nich ważne, ponieważ możliwości jest wiele, jednak nie wszystkie materiały będą korzystne i posłużą ptakom. Karmniki dla ptaków wykonanie z tworzyw sztucznych, nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ takie materiały mogą niekorzystnie wpływać na ptaki oraz podczas próby złapania się pazurkami mogą mieć problem. 

Najlepszym rozwiązaniem, z czego zrobić karmnik dla ptaków jest drewno, wypełnienie wewnętrzne jest zbędne, możecie jedynie od zewnętrznej strony użyć szorstkiego materiału, aby dekoracyjnie pokryć dach. 

Aby zrobić karmnik dla ptaków, możesz użyć różnych materiałów. Oto kilka pomysłów:

  1. Z butelki plastikowej: w pierwszej kolejności należy złożyć butelkę plastikową w połowie i przyciąć jedną z końcówek, aby stworzyć miejsce do wsypywania karmy. Możesz też odwrócić butelkę do góry dnem i przyciąć jedną z końcówek, aby stworzyć otwór do wylotu.
  1. Z drewna: kolejny pomysł odnosi się do tego, aby wykorzystać deski drewniane lub sklejki, aby stworzyć karmnik w kształcie kwadratu lub prostokąta. Możesz też wyciąć otwór w górnej części karmnika, aby ptaki mogły go opuszczać.
  1. Z plastiku: inny pomysł odnosi się do tego, aby użyć plastikowej skrzynki lub koszyka do przechowywania, aby stworzyć karmnik. Możesz też wyciąć otwór w górnej części, aby ptaki mogły go opuszczać.

Pamiętaj, aby zapewnić konstrukcji stabilność i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Możesz też pokryć go lakierem lub bejcą, aby zabezpieczyć go przed wilgocią i innymi szkodnikami.

Karmnik dla ptaków – jak zrobić?

Zastanawiacie się pewnie, jak zrobić karmnik dla ptaków, aby te chętnie tam zaglądały? To nic dziwnego, ptaki początkowo mogą być zdystansowane do Waszej konstrukcji, ponieważ będzie to dla nich nowe miejsce. Uspokajamy jednak, że w chwili, kiedy dacie tam ziarna zbóż, ptaki bardzo szybko przylecą na ucztę. 

Wracając do tematu, jak zrobić karmnik dla ptaków przedstawiamy Wam jeden z najlepszych, ponadczasowych sposobów na zrobienie karmnika dla ptaków. 

Do wykonania tego zadania musicie przygotować następujące elementy:

  1. Drewniane deseczki
  2. Drucik
  3. Gwoździe
  4. Młotek.

Taki zestaw będzie najlepszym połączeniem prostych rozwiązań do wykonania wielkich rzeczy. 

Robiąc karmnik dla ptaków, należy zacząć od przycięcia desek na odpowiednią długość. W zależności od wielkości Waszej konstrukcji deski będą miały inne długości. Pierwsze kroki robicie, skręcając ze sobą szkielet karmnika dla ptaków, możecie zrobić kwadrat lub prostokąt. Następnie od spodu przykręcić trzeba podłogę, pamiętajcie, aby rant szkieletu był wyższy, wtedy podczas wiatrów jedzenie nie będzie się wysypywało. 

Kolejno przychodzi czas na zrobienie dachu w karmniku dla ptaków. Tutaj deski najlepiej jest przykręcać pod skosem, tworząc otwarty, przewrócony trójkąt. Na koniec na przodzie możecie przywiesić drucik, na którym będziecie przywieszać słoninkę. 

Jak zrobić karmnik dla ptaków z plastikowej butelki?

Kolejną pojawiającą się propozycją na zrobienie karmnika dla ptaków jest wykorzystanie plastikowej butelki. To rozwiązanie nie jest znane wielu osobom, dlatego postanowiliśmy je Wam przedstawić. Jak zrobić karmnik dla ptaków z plastikowej butelki? Zapraszamy do dalszej części. 

Do zrobienia karmnika dla ptaków z plastikowej butelki potrzebujecie jedynie ostrego noża, drewniane patyczki oraz sznurek. W butelce musicie wyciąć otwory, w które włożycie patyki. Otwory zawsze zabezpieczajcie plastikiem z butelki, robiąc tzw. ochronę przed wysypywaniem ziarna. Na szyjce butelki zróbcie dwie dziurki przez które przepleciecie sznurek w celu powieszenia karmnika dla ptaków z plastikowej butelki. Do tak wykonanego karmnika dla ptaków z plastikowej butelki możecie wsypać ziarno połączone ze smalcem i gotowe.