Pchły – jak długo żyją i co robić gdy pojawią się w domu? Co je odstrasza?

Pchły - jak długo żyją i co robić gdy pojawią się w domu Co je odstrasza (1)

Każdy właściciel domowych pupili tj. koty czy psy doskonale wie, że złapanie pcheł przez podopiecznego jest kwestią czasu, zwłaszcza gdy czworonóg wychodzi na zewnątrz. W takich momentach działamy automatycznie, podanie leków przeciw pchłom oraz zabezpieczenie zwierzaka dodatkową obrożą, która odstrasza pchły to standard. Jednak nie zawsze uwolnienie pupila od pcheł rozwiązuje problem. Często po ugaszeniu takie pożaru dochodzi do drugiego, ponieważ pchły mogą się rozprzestrzenić po naszym domu i wysypka czerwonych kropek na naszym ciele gotowa. 

Takie sytuacje nie zdarzają się często, jednak mogą wystąpić, dlatego dobrze jest wiedzieć, co robić, kiedy pchły pojawią się w Waszym domu. W poniższym artykule zdradzamy, jak sprawdzić, czy są pchły w domu, jeśli się okaże, że są to, co robić, gdy jest pchła w domu. Odpowiadamy, jak pozbyć się pcheł z domu oraz co odstrasza pchły w domu. Na zakończenie zdradzamy, jak długo żyją pchły. 

Jak sprawdzić, czy są pchły w domu?

Pchły są roznoszone przez nasze domowe zwierzęta, niestety nie możemy uniknąć zarażenia naszego pupila, ponieważ nawet na spacerze nasz pies czy kot może złapać pchły od innego czworonoga. 

Z pchłami u naszego pupila możemy sobie bardzo szybko poradzić, ale nie zawsze mamy pewność, czy wszystkie pchły zostały zlikwidowane. Z tego powodu spotykamy wiele pytań, jak sprawdzić, czy są pchły w domu. 

Podczas kuracji leczniczej naszego zwierzaka, bardzo często podajemy krople na kark lub zakładamy obroże przeciw pchłom, co powoduje uciekanie tych insektów z ciała pupila, ale mogą pozostać w naszym domu. W takich sytuacjach po czasie możecie zauważyć u siebie czerwone kropki, które będą oznaką ugryzienia przez pchłę. 

Z tego względu padają pytania, jak sprawdzić, czy są pchły w domu? Te insekty są na tyle małe, że ciężko jest je zobaczyć. Ludzie miewają z tym problem, ale mamy dla Was dobry sposób, jak sprawdzić, czy są pchły w domu. Najlepszym sposobem, jak sprawdzić, czy są pchły w domu to sprawdzenie łóżka. Pchły tam zostawiają swoje odchody, które są małymi brązowymi kropkami.

Pchła w domu – co robić? 

Jeżeli zauważycie, że w Waszym domu są pchły dobrze, jest zastosować kreację przeciw pchłom, wszystkim zwierzętom w domu. W takich sytuacjach ludzie panikują, zastanawiają się co robić, gdy pchła jest w domu. Jednak najważniejszy jest spokój oraz racjonalne działanie. 

W sytuacji, kiedy pchła jest w domu, to co robić to przede wszystkim po zastosowaniu leków dla zwierząt, w drugim kroku należy wyprać wszystkie legowiska oraz miejsca przebywania zwierząt. 

Jak pozbyć się pcheł z domu?

Moment, w którym zauważycie pchły w domu, bywa bardzo trudny dla wielu osób, ponieważ nie zawsze potraficie ze spokojem pomyśleć, jak pozbyć się pcheł z domu. To zadanie wbrew pozorom nie jest trudne, ponieważ to, jak pozbyć się pcheł z domu nie jest skomplikowane. Musicie jedynie wiedzieć, jak postępować. Po dokładnym wysprzątaniu oraz wypraniu legowiska pupila konieczne jest porządne wysprzątanie reszty pomieszczeń. 

Akcja sprzątająca powinna dotyczyć całego domu, koniecznie odkurz oraz umyj wszystkie powierzchnie w domu. Następnym krokiem, jaki należy podjąć podczas walki z pchłami w domu to użycie bezpiecznego oraz przyjaznego dla domowych zwierząt środka przeciw pchłom.

Takim sposobem, nie będziecie się już zastanawiać, jak pozbyć się pcheł z domu, ponieważ dokładne wysprzątanie oraz użycie delikatnego środka powinno załagodzić problem. 

Co odstrasza pchły w domu?

Dobrze jest także wiedzieć, co odstrasza pchły w domu, ponieważ takim zachowaniem możecie zapobiec, a nie leczyć. Środków, które odstraszają pchły, jest kilka, możecie wybrać najlepiej tolerowany przez Was preparat i stosować co jakiś czas.

To, co odstrasza pchły w domu, znajdziecie w aptece oraz w sklepach zielarskich. Bardzo dobrze sprawdzają się olejki eteryczne, znakomicie działają zapachy mięty oraz eukaliptusa. Dzięki temu będziecie mogli szybko pozbyć się pcheł z domu, dodatkowo nie będziecie zmuszeni do stosowania chemicznych substancji, które mogą zaszkodzić Waszemu pupilowi. 

Następną propozycją, tego, co odstrasza pchły w domu, jest zastosowanie naturalnego produktu ze sklepu zoologicznego lub z lecznicy weterynaryjnej. 

Takie środki doskonale walczą z pchłami w domu, a jednocześnie nie wpływają na zdrowie ludzi oraz zwierząt żyjących w domu. 

Jak długo żyją pchły w domu?

Ostatnią kwestią, która budzi sporo pytań, jest czas, jak długo żyją pchły w domu, ponieważ te informacje są bardzo ważne dla wszystkich osób, które choć raz miały taki przykry incydent w domu. 

Rozniesione po domu pchły nie żyją długo, ale w tym czasie mogą narozrabiać, dlatego dobrze jest się ich szybko pozbyć. Żyjące w domu pchły, jeśli nie będą miały możliwości wczepić się w skórę psa lub kota żyją maksymalnie kilka dni, później umierają poprzez brak pożywienia.