Drapak dla dużego kota Maine Coon – jak i z czego zrobić drapak?

Drapak dla dużego kota Maine Coon - jak i z czego zrobić drapak (1)

Posiadanie w domu kota sprawia wielu osobom ogromną radość, ponieważ te zwierzęta potrafią wprowadzić do naszego domu sporo pozytywnej energii. Koty w zależności od wielkości mają inne potrzeby. Małe koty, które są powszechnie spotykane, uwielbiają różnego rodzaju zabawki, ale nie musicie się martwić o wielkość takich atrakcji. Inaczej sprawa wygląda w przypadku dużego kota, tutaj musicie się dobrze zastanowić, czy będziecie mieli wystarczająco dużo miejsca na ustawienie wszystkich potrzebnych urozmaiceń dla dużego kota takiego jak Maine Coon. 

Wszystkie elementy dla Maine Coon muszą być dostosowane do jego rozmiarów, ponieważ te koty wyróżniają się swoją wielkością, która może osiągać nawet 100 cm długości. Takie koty nie będą w stanie skorzystać z atrakcji przygotowanych dla mniejszej rasy, dlatego postanowiliśmy Wam zaprezentować, jaki drapak dla Maine Coon, drapak dla dużego kota Maine Coon, czy jest dostępny. Zdradzamy także, jak zrobić drapak dla kota Maine Coon. 

Dla zainteresowanych oraz w formie bonusu prezentujemy, jaka kuweta dla kota Maine Coon będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Drapak dla dużego kota Maine Coon

Koty Maine Coon wzbudzają spore zainteresowanie, ponieważ ta rasa jest jedną z największych. Mały kociak Maine Coon jest wielkości dorosłego kota domowego, dlatego każdy, kiedy widzi Maine Coon, jest zainteresowany tym pupilem. 

Posiadanie Maine Coon nie jest trudne, jego hodowla nie różni się od opieki nad innych kotami, ale tutaj musicie pamiętać o wielkości wszystkich akcesoriów dla Maine Coon. Drapak dla dużego kota Maine Coon oczywiście musi zaspokoić jego potrzeby, czyli musi być większy. 

Standardowy drapak dla domowego kota nie przejdzie na dłuższą metą dla dużego kota Maine Coon, ponieważ kot z wiekiem nie będzie się na nim mieścił. Takie problemy doprowadzą do zniechęcenia się kota do drapaka. Dodatkowo charakter kota Maine Coon jest specyficzny, te koty nie będą w nieskończoność domagać się zaspokojenia ich potrzeb, jeżeli raz obrażą się na dany przedmiot, może być ciężko je przekonać do powrotu. 

Nadzieją w takiej sytuacji jest ciekawość dużego kota Maine Coon, nowy większy drapak wzbudzi jego zainteresowanie, co sprowokuje go do podejścia. Drapak dla dużego kota Maine Coon zawsze wybierajcie na zapas, czyli taki, który będzie idealny dla dorosłego kota. 

Sprawdź również – Drapak dla kota – jak i z czego zrobić drapak na ścianę, czy drewno nadaje się do konstrukcji?

Jaki drapak dla Maine Coon? 

W internecie na forach spotykamy wiele pytań, jaki drapak dla Maine Coon? Pytanie jest słuszne, ponieważ niekiedy popełniacie błąd i kupujecie drapak dla Maine Coon na początek, czyli taki, który jest przeznaczony dla kociaka. Oczywiście dla młodego Maine Coona taka propozycja będzie bardzo dobra, jednak po kilku miesiącach będziecie musieli zmienić obecny drapak i kupić większy, który bez problemu pomieści Waszego kota. 

Jaki drapak dla Maine Coon wybrać to nie taka skomplikowana sprawa, ponieważ podstawa, jaką musicie się kierować to odpowiednia wysokość drapaka dla Maine Coona. Minimalna wysokość to 100 cm, taki drapak dla kota Maine Coon będzie zapewniał mu odpowiednią rozpiętość. 

Co więcej, jeżeli zastanawiacie się, jaki drapak dla Maine Coon będzie najlepszy, to wybierajcie te z kilkoma otworami ze wbudowanymi pojemnikami. Koty niezależnie od wielkości czy rasy uwielbiają się chować.  

Jak zrobić drapak dla kota Maine Coon?

Nie każdy właściciel chce kupować gotowy drapak dla swojego Maine Coona, jest wielu miłośników kotów, którzy z ogromną przyjemnością wykonają drapak dla Maine Coon samodzielnie. Nie zawsze oczywiście wiedzą, jak zrobić drapak dla kota Maine Coon, ponieważ dla tak dużego futrzaka, należy przygotować solidną konstrukcję. 

Wysokość oraz szerokość drapaka dla Maine Coon będzie nieporównywalna do małych drapaków dla małych kotów. Te czworonogi nie mają aż tak dużych potrzeb, Maine Coon wystarczy, że się położy na podłodze i doprowadza do problemu z przejściem obok niego, ponieważ zajmuje całe przejście. 

Wracając do tematu, jak zrobić drapak dla kota Maine Coon naszym zdaniem to zadanie nie jest trudne, wystarczą tylko dobre chęci oraz dobre materiały. Samodzielne wykonanie drapaka dla kota Maine Coon zaczynajcie od przygotowania potrzebnych elementów. Warto pomyśleć o dwóch większych kartonach, drewnianych deskach, grubszym konarze oraz mocnym sznurku. 

Kartony zawsze wzmacniajcie od spodu deskami, oczywiście wytnijcie w nich dziury, tak żeby Maine Coon mógł swobodnie wejść. Jeden karton przymocujcie do dna, czyli do większej deski, do niej przymocujcie także konar, który owiniecie sznurem. Drugi karton możecie przymocować po drugiej stronie, tworząc znakomite przejście dla kota. 

Tak przygotowana konstrukcja sprawdzi się znakomicie jako drapak dla Maine Coon. 

Jaka kuweta dla kota Maine Coon? 

Na koniec odpowiadamy na często zadawane przez Was pytanie, jaka kuweta dla Maine Coon? Tutaj również musicie pamiętać o odpowiednio dobranym rozmiarze kuwety dla kota Maine Coon. 

Dla wszystkich zainteresowanych, jaka kuweta dla Maine Coon będzie najlepsza, nasza odpowiedź jest prosta, dla tego futrzaka zawsze kupujcie kuwetę XXL.