Drapak dla kota – jak i z czego zrobić drapak na ścianę, czy drewno nadaje się do konstrukcji?

Drapak dla kota - jak i z czego zrobić drapak na ścianę, czy drewno nadaje się do konstrukcji

Każdy kociarz doskonale wie, że kot w domu musi mieć zapewnione odpowiednie atrakcje, w przeciwnym razie będzie się mu nudziło, co odczują jego właściciele. Koty uwielbiają być w centrum uwagi, dlatego zrobią wszystko, żeby ich właściciele skupiali się na nich. 

Zabawki i drapaki często są porozstawiane po całym mieszkaniu, oraz domu przez fakt, że nie wiecie, czym kot będzie miał ochotę się bawić. Sztuczne myszy, piłki, kule oraz drapaki to najważniejsze wyposażenie. Na szczęście pomysłów na wzbudzenie zainteresowania kota jest wiele, drapaki, które są uwielbiane przez koty, dostępne są w wielu rozmiarach oraz zastosowaniach. Piętrowe, kartonowe, materiałowe – to tylko kilka dostępnych pozycji. Dużą popularność ma drapak na ścianę, to rozwiązanie wzbudza zainteresowanie oraz pobudza zmysły. 

Drapak na ścianę możecie kupić, jednak w ostatnim czasie zauważyliśmy rosnące zainteresowanie wykonaniem drapaka dla kota na ścianę samodzielnie. Z tego właśnie względu w poniższym tekście przybliżamy Wam drapak dla kota na ścianę, zdradzamy, z czego zrobić drapak dla kota, jak zrobić drapak dla kota na ścianę oraz drapak dla kota na ścianę narożny, Odpowiadamy na pytanie, jak zrobić drapaka dla kota z drewna. 

Drapak dla kota na ścianę 

Rozrywka dla kotów jest bardzo ważnym punktem w ciągu ich dnia, oczywiście, większość czasu koty śpią, ale jak już wstaną, oczekują, że domownicy skupią się tylko na nich. Ponadto koty potrzebują odpowiednią ilość ćwiczeń rozciągających oraz ruchowych, dlatego niezastąpionym elementem jest drapak dla kota.

Coraz większą popularność zdobywa drapak dla kota na ścianę, to rozwiązanie pozwala na odpowiednie rozciągnięcie mięśni oraz wyładowanie energii, ponieważ kot potrafi przez kilka, a nawet kilkanaście minut energicznie wbijać pazury w drapak dla kota na ścianę. 

Znaczna część kocich zabawek, podobnie jak u dzieci po czasie idą w kąt, ale jak udało się nam ustalić, drapak dla kota na ścianę jest zabawką, z której futrzak korzysta cały czas. Co więcej, jeżeli drapak dla kota na ścianę przyjmujecie na trasie Waszego pupila, za każdym razem, kiedy będzie przechodził, wbije swoje pazurki w drapak. 

Sprawdź również – Jak ukryć i gdzie umieścić kuwetę dla kota? Sprawdź ciekawe pomysły

Z czego zrobić drapak dla kota?

Na forum pojawia się masa pytań, z czego zrobić drapak dla kota? Ta kwestia nie jest oczywista dla każdego, dlatego ludzie dla pewności pytają, jaki materiał będzie najlepszy, z czego zrobić drapak dla kota?

Oczywiście macie kilka rozwiązań, ponieważ materiał możecie wybrać spośród drewna, sklejki, płyt, kartonowych rolek lub sznurka. Każdy właściciel czworonogiego futrzaka może wybrać najlepsze rozwiązanie dla kota. 

Jeżeli nie macie pomysłu, z czego zrobić drapak dla kota zapraszamy do dalszej części naszego artykułu, gdzie zdradzamy jak zrobić drapak dla kota na ścianę. 

Jak zrobić drapak dla kota na ścianę? 

Drapaki dla kota jak już wcześniej wspominaliśmy, mogą być wykonane na kilka sposobów. My postanowiliśmy zaprezentować, jak zrobić drapak dla kota na ścianę. To rozwiązanie sprawdza się w większości domów, koty chętnie korzystają z tego drapaka, dlatego jest tak duża zapytań, jak zrobić drapak dla kota na ścianę.

Zadanie nie jest trudne, wykonanie może Wam zająć kilkanaście minut, a radość Waszego kota będzie długotrwała oraz bezcenna. Bardzo dobrze sprawdza się wykorzystanie płyt wiórowych lub drewnianych desek oraz zwykłej wykładziny. 

Jeżeli jeszcze nie macie wprawy oraz doświadczenia, jak zrobić drapak dla kota na ścianę, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami. 

Pracę zaczynamy od wybrania deski, jeżeli rozmiar Wam pasuje, nie musicie jej docinać, następnie dywan lub wykładzinę musicie przybić gwoździami do deski, ale uważajcie, aby nie zostały żadne ostre końce, ponieważ zrobią kotu krzywdę. Następnie pora na wywiercenie czterech dziur na rogach, bo jakoś musicie przyczepić drapak do ściany. 

Sprawdź również – Jak nauczyć dorosłego kota korzystać z kuwety? Czy da się nauczyć starego kota?

Drapak dla kota na ścianę narożny

Narożny drapak na ścianę dla kota może się wydawać skomplikowanym projektem, ale spokojnie, uspokajamy, że zrobienie narożnego drapaka na ścianę dla kota nie jest trudne.

Tutaj będziecie potrzebowali dwóch desek oraz większej ilości materiału, ponieważ drapak dla kota na ścianę narożny będzie nachodził na dwie ściany, jak sama nazwa wskazuje, montuje się go na narożniku ściany. 

Drapak dla kota na ścianę narożny wykonuje się w ten sam sposób, ponieważ deski trzeba obić dywanem, oczywiście wykonujecie go w takim samym rozmiarze, aby obie części pasowały do siebie. Kolejno drapak dla kota na ścianę narożny montuje się maksymalnie blisko siebie i gotowe. 

Jak zrobić drapak dla kota z drewna?

Drewno jest dobrym materiałem na drapak dla kota, ponieważ jest trwałe i będzie służyło kotu przez wiele lat. Jednak, jak zrobić drapak dla kota z drewna? 

Dobrym oraz niezawodnym sposobem na zrobienie drapaka dla kota z drewna jest wykorzystanie oszlifowanych płyt z miękkiego drewna. Połączone ze sobą dadzą znakomity efekt. 

Drapak dla kota z drewna możecie także zrobić z konarów, które przytwierdzicie do drewnianej podstawy. Takie rozwiązanie pozwoli kotu nawet na podgryzanie drapaka z drewna.