Flat Coated Retriever – informacje, hodowla, szczenięta, jaka cena?

Flat Coated Retriever - informacje, hodowla, szczenięta, jaka cena (3)

Rasy psów, które doskonale się nadają do rodzinnych domów oraz przebywania z dziećmi są bardzo często wybierane. Do tej grupy należy także Flat Coated Retriever, pies o niezwykle miłym oraz łagodnym usposobieniu. Jego spokojna natura pozwala na pozostawienie naszych dzieci pod jego opieką, ponieważ poza spokojem, Flat Coated Retriever cechuje się inteligencją.

Nie każdy wie, co to za pies oraz jak wygląda opieka nad nim, dlatego postanowiliśmy Wam to przybliżyć. W dzisiejszym artykule opisujemy Flat Coated Retriever, informacje, jakie podamy, z pewnością pomogą przyszłym właścicielom. Zdradzamy, czym charakteryzują się szczenięta Flat Coated Retriever. Przybliżamy dostępne hodowle Flat Coated Retriever, opisujemy oczywiście usposobienie szczeniaków Flat Coated Retriever. Na zakończenie przybliżamy cenę Flat Coated Retriever. 

Flat Coated Retriever – informacje 

Flat Coated Retriever jest rasą psów najczęściej wybieraną do życia w domu rodzinnym, ponieważ jego łagodne, a zarazem myśliwskie usposobienie pozwala czuwać nad bezpieczeństwem jego rodziny. Ten czworonóg uwielbia towarzystwo ludzi, nie ma problemów z nawiązywaniem nowych znajomości. Należy jednak pamiętać, że Flat Coated Retriever pilnuje swojego domu oraz ludzi, dlatego wejście na teren posesji, jeśli pies Was nie zna, może nie być dobrym pomysłem. 

Pies Flat Coated Retriever został wpisany na listę psów myśliwskim, w pierwszych latach po jego powstaniu doskonale się spisywał na polowaniach, z tego także względu wielu polujących wybiera tę rasę. Największą popularność Flat Coated Retriever zyskał pod koniec XIX wieku. 

Cechą charakterystyczną Flat Coated Retriever jest podłużna głowa, niewielkie przylegające uszy oraz orzechowe lub ciemnobrązowe oczy. Co ciekawe Flat Coated Retriever ma długą szyję, dlatego bez problemu może dotrzeć wiele odległych elementów.  

Flat Coated Retriever jest dosyć wysoki, ponieważ średnia wysokość czworonoga to 56-62 cm. 

Sierść Flat Coated Retriever jest przylegająca do ciała, gładka oraz przyjemna w dotyku. Podszerstek chroni przed utratą temperatury oraz przenikaniem wody. Umaszczenie Flat Coated Retriever jest najczęściej czarne, ale spotykane są także pieski brązowe oraz szare. 

Flat Coated Retriever jest rasą inteligentną, doskonale sprawdza się w wielu zadaniach, ludzie coraz częściej decydują się na tę rasę psa, ponieważ znakomicie się sprawdza jako pomocnik w polowaniach, tropieniu oraz w pilnowaniu domowego spokoju. 

Sprawdź również – Owczarek szetlandzki blue merle – szczeniaki, hodowla, usposobienie, jak długo żyją, cena

Flat Coated Retriever – szczenięta 

Jak już wcześniej wspominaliśmy Flat Coated Retriever jest mądrym psem, ale szczenięta Flat Coated Retriever są nadzwyczaj energiczne i czasami nie kontrolują swojej radości oraz chęci do zabawy. Potrzeba ciągłego biegania, aportowania oraz długich intensywnych spacerów bywa męcząca dla właścicieli, którzy nie przepadają za taką aktywnością fizyczną, ponieważ opiekun szczeniąt Flat Coated Retriever musi sprostać im oczekiwaniom. 

Szczenięta Flat Coated Retriever w pierwszych miesiącach swojego życia potrzebują bardzo dużo uwagi oraz zainteresowania swojej rodziny. Każda osoba decydująca się na posiadanie Flat Coated Retriever powinna pamiętać o tym, że ten pies musi mieć jasno postawione warunki, w przeciwnym razie może Wam wejść na głowę. 

Szczenięta Flat Coated Retriever od pierwszych dni bardzo mocno przywiązują się do swojego właściciela, co ważne te psy są wrażliwe i bardzo źle znoszą krzyki, sceny przemocy oraz samotność, a co za tym idzie, opiekun Flat Coated Retriever musi mieć także łagodne usposobienie. 

Sprawdź również – Polski owczarek nizinny bez rodowodu – szczeniaki, cena, sprzedam, na co uważać?

Flat Coated Retriever – hodowle

Przeszukując internet w celu znalezienia swojego Flat Coated Retriever hodowle oferują zadbane oraz wypielęgnowane pieski. Osoby prowadzące hodowle Flat Coated Retriever dokładają wszelkich starań, aby czworonogi trafiły do właścicieli z dobrym wychowaniem oraz wspaniałą kondycją. 

W sieci możecie trafić na wiele hodowli Flat Coated Retriever, dlatego każdorazowo sprawdzajcie takie miejsca, dobrze jest pojechać do hodowli Flat Coated Retriever, aby zobaczyć, w jakich warunkach przebywają szczeniaki. Miejsca, które nie pozwalają na takie odwiedziny, powinniście omijać szerokim łukiem, ponieważ świadczy to o tym, że właściciel ma coś do ukrycia. Dobrze jest zgłosić takie miejsce w celu kontroli warunków. 

Flat Coated Retriever – szczeniaki

Hodowle Flat Coated Retriever oferujące szczeniaki tych piesków muszą spełniać wszystkie warunki, aby stworzyć im godne miejsce do życia w pierwszych miesiącach. Szczeniaki Flat Coated Retriever wyglądają jak małe, puchate słodkie kulki, ich zachowanie od razu przekonuje potencjalnych właścicieli do zabrania czworonoga do domu. 

Szczeniaki Flat Coated Retriever są bardzo przywiązane do jednego człowieka w domu, ponieważ wybierają sobie właściciela, oczywiście reszta domowników jest dla nich ważna, ale na swojego pana wybierają tylko jedną osobę. 

Flat Coated Retriever – cena 

W internecie może spotkać pytania, jaka jest cena Flat Coated Retriever. Ta kwestia jest poruszana, ponieważ Flat Coated Retriever jest wszechstronnym psem, dlatego cena może być wysoka. 

Sprawdzając dostępne oferty cena Flat Coated Retriever nie jest wygórowana, szczenięta Flat Coated Retriever z hodowli kosztują około 4500 zł.