Kaganiec fizjologiczny dla owczarka niemieckiego – jaki kaganiec wybrać i na co zwracać uwagę?

Kaganiec fizjologiczny dla owczarka niemieckiego - jaki kaganiec wybrać i na co zwracać uwagę

Fizjologiczny kaganiec dla psa jest znacznie lepszym rozwiązaniem, czworonóg może swobodnie spacerować, bez obaw, że urazi pyszczek o metalowe elementy. Fizjologiczny kaganiec nabiera na popularności, ponieważ jego budowa jest korzystna dla psa. Dla wszystkich zainteresowanych takim rozwiązaniem, w poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, co to jest kaganiec fizjologiczny. Zdradzamy, jaki kaganiec dla dużego psa oraz jaki kaganiec fizjologiczny dla owczarka niemieckiego, jaki jest najlepszy kaganiec dla owczarka niemieckiego. Podpowiadamy także, jak dobrać kaganiec dla owczarka niemieckiego. 

Co to jest kaganiec fizjologiczny?

Miłośnicy psów niechętnie podchodzą do zakładania kagańca swoim czworonogom. Bierze się to z potencjalnego niebezpieczeństwa związanego z twardą konstrukcją tradycyjnego kagańca. Takie rozwiązania nie są zalecane nawet przez niektórych lekarzy, ponieważ pies, który będzie się bał kagańca, może sobie zrobić krzywdę. Dodatkowo podczas spaceru w upalne dni w zwykłym metalowym kagańcu pies ma ograniczone możliwości napicia się oraz zjedzenia czegokolwiek. 

Poprzez zróżnicowane przepisy w różnych gminach ludzie sprawdzają, jak poradzić sobie z wymogiem zakładania kagańca w poszczególnych miejscach. Dosyć często sprawdzacie informację, co to jest kaganiec fizjologiczny, ponieważ już sama nazwa wskazuje na dobroczynne zastosowanie tego przedmiotu. 

W praktyce rzeczywiście tak jest, jeżeli jesteście zainteresowani, co to jest kaganiec fizjologiczny, to bardzo dobrze trafiliście, ten przedmiot jest zalecany przez lekarzy weterynarii, ponieważ nie wpływa na żadne czynności u psa, Wasz pupil może spokojnie się napić lub coś zjeść. 

Wracając do tematu, co to jest kaganiec fizjologiczny, to nasza odpowiedź będzie krótka. Przedmiot jest specjalnie opracowany tak, aby żaden pies nie odczuwał jego obecności na pyszczku. Kaganiec fizjologiczny wykonany jest ze specjalnego wzmocnionego materiału.

Kaganiec fizjologiczny składa się z kilkunastu pasków, które dopasowują się do kształtu pyszczka pieska, dlatego macie pewność, że Wasz pies będzie się czuł komfortowo. Główne paski kagańca fizjologicznego mają regulację długości, dlatego nie występuje problem z założeniem oraz noszeniem, nic nie uciska oraz nie kaleczy pyszczka psa. Aktywność fizyczna psa nie będzie ograniczana przez kaganiec fizjologiczny, ponieważ dopasowuje się do każdego ruchu psa. 

Sprawdź również – Owczarek szetlandzki blue merle – szczeniaki, hodowla, usposobienie, jak długo żyją, cena

Kaganiec fizjologiczny dla owczarka niemieckiego

Kaganiec fizjologiczny możecie wybrać dla swojego owczarka niemieckiego. Takie rozwiązanie jest polecane przez lekarzy oraz behawiorystów. Poprzez lekką oraz elastyczną konstrukcję kaganiec fizjologiczny nie przeszkadza owczarkowi niemieckiemu podczas zabawy na spacerze. 

Owczarki niemieckie są z reguły łagodnymi psami, oczywiście wszystko zależy od wychowania psa, ale większość właścicieli dba o prawidłowy rozwój swojego pupila, dlatego nie zawsze zakładacie mu kaganiec. 

W sytuacji, kiedy jest to konieczne, np. podczas wizyty u weterynarza kaganiec fizjologiczny dla owczarka niemieckiego nie stresuje psa. 

Jaki jest najlepszy kaganiec dla owczarka niemieckiego?

Właściciele owczarków niemieckich bardzo często przed zakupem psa szukają informacji, jaki jest najlepszy kaganiec dla owczarka niemieckiego, ponieważ ten pies w wielu miejscach musi mieć założony kaganiec. Jeżeli będziecie chcieli się wybrać, ze swoim owczarkiem niemieckim na wycieczkę komunikacją miejską bez kagańca nie wsiądziecie do pojazdu. 

Sprawdzając różne informacje w sieci, możemy się pogubić, ponieważ propozycji jest sporo. Prowadzone są nawet rankingi, jaki jest najlepszy kaganiec dla owczarka niemieckiego, co może ułatwić wybór. Najczęściej podawanymi propozycjami są kagańce fizjologiczne oraz plastikowe, które są bardzo zbliżone do fizjologicznych. Te przedmioty nie doprowadzają do skrępowania ruchów pyszczkiem u psa, dlatego mają tak dużą ilość zwolenników.

Sprawdź również – Polski owczarek nizinny bez rodowodu – szczeniaki, cena, sprzedam, na co uważać?

Jak dobrać kaganiec dla owczarka niemieckiego?

Jeżeli nie wiecie, jak dobrać kaganiec dla owczarka niemieckiego to dobrze trafiliście. W pierwszej kolejności trzymając się poprawnej zasady, jak dobrać kaganiec dla owczarka niemieckiego, musicie zmierzyć jego pyszczek. Poprawna długość kagańca dla owczarka niemieckiego powinna być większa o 1 cm od długości jego pyszczka. 

Jaki kaganiec dla dużego psa?

Pewnie niejedna osoba zastanawia się, jaki kaganiec dla dużego psa. Tutaj niestety bardzo często musicie zakładać kaganiec, jeśli będziecie chcieli spacerować z psem po parku lub wejść na teren prywatnego gospodarstwa agroturystycznego, kompleks hotelowy itp., bez kagańca nie zostaniecie wpuszczeni.

Duże psy z reguły uważane są za niebezpieczniejsze od tych małych i oczywiście jest w tym zrozumienie, ponieważ nieoczekiwany atak dużego psa może się skończyć gorzej od zaatakowania przez małego pieska. Z tego względu właściciele dużych psów szukają najlepszych kagańców, aby ich czworonogi przyjaciel nie czuł się źle podczas spaceru. 

To, jaki kaganiec dla dużego psa zależy od rasy oraz wielkości pyszczka, ponieważ każdy pies ma inną budowę. Opcji kagańca dla dużego psa macie kilka, kiedyś najczęściej stosowany był kaganiec policyjny, czyli tradycyjny o metalowej konstrukcji. Teraz możecie wybrać kaganiec dla dużego psa wykonany z plastiku, przypomina on koszyczek, dlatego nie przeszkadza pupilowi lub materiałowy, wykonany z linek, czyli tzw. fizjologiczny.