Obroże elektryczne dla psów – opinie na forum, jak działa, instrukcja, czy jest bezpieczna?

Obroże elektryczne dla psów - opinie na forum, jak działa, instrukcja, czy jest bezpieczna

Szkoły tresury dla psów wykorzystują wiele różnych metod wychowania. Behawioryzm jest skutecznym rozwiązaniem na szybkie nauczenie czworonoga zasad oraz poprawnego stylu bycia. Nie zawsze możemy się spotkać z metodami akceptowanymi przez psy, dlatego przed zapisaniem naszego czworonoga do szkoły warto sprawdzić, w jaki sposób będzie przeprowadzane szkolenie. 

Bicie i kary zastraszające pupila są nielegalne i karalne, to wie każdy, ale jak się odnieść do obroży elektrycznej dla psa? Czy ta metoda jest legalna i bezpieczna dla samego psa? Takie pytania pojawiają się bardzo często na forach, dlatego sprawdzamy dla Was ten wątek. 

W poniższym wpisie opisujemy, jak działa obroża elektryczna dla psa, jakie opinie otrzymuje treningowa obroża elektryczna dla psa. Dla potwierdzenia uzyskanych informacji sprawdzamy jeszcze opinie na forum o obroży elektrycznej dla psa. Podpowiadamy również, jaką obrożę elektryczną dla psa wybrać. Sprawdzamy instrukcję obroży elektrycznej dla psa. Na zakończenie odpowiadamy na nurtujące Was pytanie, czy obroża elektryczna dla psa jest bezpieczna? 

Jak działa obroża elektryczna dla psa?

W pierwszej kolejności zaczniemy od odpowiedzi na pytanie odnoszące się do tego, jka działa obroża elektryczna dla psa. Obroża elektryczna dla psa inaczej nazywa obrożą antyszczekową, jest kontrowersyjnym urządzeniem, ma swoich zwolenników oraz wrogów, dlatego zgłębiamy ten temat i sprawdzamy, jak działa obroża elektryczna dla psa. Czy jej stosowanie jest dobrym rozwiązaniem, co na jej temat mówią pojawiające się opinie na forum? 

Nie każdy wie, jak działa obroża elektryczna dla psa, dlatego wokół tego tematu jest tak dużo pytań. Takie rozwiązanie kojarzy się wielu osobom z wyrządzeniem krzywdy pupilowi, dlatego też nie są zwolennikami obroży elektrycznej dla psa. 

Działanie elektrycznej obroży dla psa jest proste, składa się z zestawu zwykłej tradycyjnej obroży ze specjalnym układem elektronicznym, który został wyposażony w czujnik wykrywający szczekanie psa lub nadajnik do nadawania impulsu. W chwili szczekania pies odczuwa mało przyjemne uczucie, ponieważ czujnik wysyła impuls do obroży lub właściciel naciska odpowiedni guzik na swoim pilocie i pies po takim impulsie uspokaja się. 

Sprawdź również – Chip u psa – co daje, rejestracja, czy jest wyczuwalny, jak zmienić dane, cena

Elektryczna obroża treningowa dla psa – opinie forum

Treningi psów są prowadzone przez wykwalifikowane osoby. W tym miejscu należy zaznaczyć fakt, że każdy szkoleniowiec musi mieć stosowne dokumenty uprawniające do pracy z psem, ponieważ podczas takiej pracy może dochodzić do różnych niekontrolowanych sytuacji. 

Elektryczna obroża treningowa dla psa jest  przez niektóre osoby źle odbierana, ponieważ stosowanie tego urządzenia nie może być zaprogramowane wedle naszych upodobań. 

Opinie, jakie znajdziecie o elektrycznej obroży treningowej dla psa, są podzielone. 

Osoby, które w prawidłowy sposób wykorzystują to urządzenie oraz na co dzień pracują z psami, zachwalają to rozwiązanie, pies, który chce uniknąć nieprzyjemnego uczucia, ogranicza szczekanie oraz szybciej nawiązuje relacje ze szkoleniowcem. 

Obroże elektryczne dla psów – opinie na forum

Na forum również znajdziecie opinie o obrożach elektrycznych dla psów. Co zawierają wpisy osób korzystających z takiego rozwiązania? 

Ludzie oczywiście często wypowiadają się, nie mając doświadczenia, że taką obrożę to należy sobie założyć, ale na forum zdarzają się także rzeczowe opinie o obroży elektrycznej dla psa. Jednak każdy właściciel psa, który stosuje lub stosował to rozwiązanie, apeluje, aby urządzenie zawsze ustawiać na najniższy poziom, ponieważ wyższe stopnie faktycznie mogą sprawić ból i pies, zamiast uczyć się poprawnego zachowania, zwyczajnie zacznie się bać Was oraz spacerów. 

Osoby stosujące takie rozwiązanie w swoich opiniach na forum potwierdzają, że obroże elektryczne dla psów działają, ich zastosowanie oraz wymuszenie na psie słuchania komend po czasie sprawdza się doskonale. 

Opinie o obrożach elektrycznych dla psów zaczerpnęliśmy z forum gazeta pl. 

W tych miejscach pojawiają się także pytania, jaką obrożę elektryczną dla psa wybrać, dlatego sprawdzamy odpowiedzi. 

Jaka obroża elektryczna dla psa?

Często osoby rozpoczynające przygodę z elektryczną obrożą dla psa pytają, jaką wybrać, ponieważ w sklepach jest duży wybór tych produktów. W stacjonarnym sklepie sprzedawca może Wam pomóc, w internetowym jednak musicie sobie poradzić samodzielnie, dlatego zdradzamy, jaka obroża elektryczna dla psa będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Wybierając obrożę elektryczną dla psa, zawsze zwracajcie uwagę na siłę impulsu, koniecznie musi być regulowany, ponieważ każdy pies ma inną relację na bodźce, większe psy będą odporniejsze, dlatego dla nich zaleca się delikatne podkręcenie siły impulsu. 

Kolejną kwestią, jaką należy się kierować podczas wyboru elektrycznej obroży dla psa, jest zasięg jej działania. Jeżeli będziecie się zastanawiali, jaka obroża elektryczna dla psa będzie miała najlepsze działanie, to podpowiadamy, że musi mieć minimum 1500 m zasięgu na wysyłanie impulsu.  

Obroża elektryczna dla psa – instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi obroży elektrycznej dla psa zawsze zawiera wszystkie niezbędne informacje. Zawsze koniecznie czytajcie dołączoną instrukcję obsługi obroży dla psa, wtedy nie popełnicie żadnego błędu podczas używania. 

Czy obroża elektryczna jest bezpieczna dla psa?

Ostatnim pytaniem jest, czy obroża elektryczna dla psa jest bezpieczna? Oczywiście sprawdzając dostępne dane, nie ma przeciwwskazań, obroża elektryczna w naszym kraju jest legalne. 

Osoby, które nie są za stosowaniem takiego rozwiązania, uważają, że obroże elektryczne nie są bezpieczne, ponieważ mogą wpłynąć na psychikę psa. W tej kwestii, czy obroża elektryczna jest bezpieczna, jest jedna odpowiedź, jeśli jest prawidłowo używana nie stanowi realnego zagrożenia, ale zawsze zwracajcie uwagę na reakcję psa. To Wasz pupil wyda ocenę oraz opinię, czy obroża elektryczna jest dla niego bezpieczna.