Legowisko dla kota – jak samodzielnie zrobić, ze sznurka, na kaloryfer, gdzie postawić?

Legowisko dla kota - jak samodzielnie zrobić, ze sznurka, na kaloryfer, gdzie postawić (1)

Koty w każdym domu są traktowane po królewsku, te zwierzęta mają niezwykły dar do wychowywania swoich właścicieli. W sytuacji, kiedy kot coś postanowi, zechce gdzieś wejść, nie będziecie mieli nic do gadania, ponieważ ich natura nie przyjmuje sprzeciwu. 

Koty wybierają sobie najdziwniejsze miejsca do spania, uwielbiają się wspinać oraz wędrować po całym domu. Z tego względu w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju podwieszane konstrukcje. Legowiska dla kotów dostępne są w zależności od potrzeb w kilkunastu rozmiarach oraz funkcjach, ponieważ każdy kot zaakceptuje coś innego. 

Nie każdy jednak wie, gdzie najlepiej postawić legowisko dla kota, ponieważ propozycji od futrzaka z pewnością otrzymujecie wiele. Dodatkowo w sieci możecie się spotkać z prezentacjami legowiska dla kota na kaloryfer, tylko jak zrobić takie legowisko? To wszystko zdradzamy w poniższym artykule. Dodatkowo Zdradzamy, jak zrobić legowisko dla kota ze sznurka oraz jak samodzielnie zrobić hamak dla kota. Na zakończenie sprawdzamy legowisko dla kota na kaloryfer z sieci sklepów Biedronka. 

Gdzie najlepiej powiesić legowisko dla kota?

W takim razie, gdzie najlepiej powiesić legowisko dla kota? Legowisko dla kota nie może być umieszczone w miejscu, gdzie kot nie będzie chciał wchodzić. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się, ponieważ koty same pokazują właścicielom, gdzie chcą i mogą spać, a gdzie nie mają zamiaru nawet siadać. 

Zastanawiając się, gdzie najlepiej powiesić legowisko dla kota dobrze jest poobserwować pupila, ponieważ kot sam nieświadomie Wam wskaże, gdzie czuje się dobrze. Jeżeli będzie godzinami spał w Waszym łóżku, możecie pomyśleć o legowisku dołączanym do ramy łóżka, jeśli z kolei kot będzie często wybierał miejsce w salonie, możecie legowisko kota powiesić na oparciu kanapy. 

To gdzie powiesić legowisko dla kota ma znaczenie, ponieważ w głośnych oraz często uczęszczanych miejscach przez domowników rozwiązanie nie zda egzaminu. Koty często siedzą oraz śpią na parapetach, dlatego możecie się pokusić o legowisko na kaloryferze. 

Sprawdź również – Mata chłodząca Pepco, Trixie, Keep Cool dla psa – jak działa, opinie na forum, czy warto?

Legowisko dla kota na kaloryfer – jak zrobić?

Wiele osób na forum pyta, jak zrobić legowisko dla kota na kaloryfer. Możecie oczywiście kupić gotowe rozwiązanie, jednak to zrobione samodzielnie lepiej cieszy oko oraz sprawia ogromną radość. 

Posłanie dla Waszego futrzaka nie jest skomplikowaną konstrukcją, to jak zrobić legowisko dla kota na kaloryfer wyjaśniamy poniżej, ponieważ z dużym powodzeniem możecie wykonać to sami. Rozpoczynając pracę nad legowiskiem dla kota na kaloryfer, zawsze wcześniej przygotujcie sobie wszystkie narzędzia oraz materiały. Do tego zadania potrzebujecie:

  1. Podwieszaną na kaloryfer suszarkę na pranie.
  2. Koc.
  3. Poduszkę.
  4. Sznurek .

Wszystkie elementy powinniście znaleźć w domu, dlatego zadanie jak zrobić legowisko dla kota na kaloryfer jest dziecinnie proste. Oczywiście mając w domu ruchliwe i energiczne koty zawsze pamiętajcie o zabezpieczeniu posłania. 

Robiąc legowisko dla kota na kaloryfer musicie powiesić suszarkę na pranie na którą położycie koc lub poduszkę. Dla bezpieczeństwa możecie sznurkiem przymocować posłanie do suszarki. 

Jak zrobić legowisko dla kota ze sznurka?

Sposób na legowisko na kaloryferze już znacie, ale jak zrobić legowisko dla kota ze sznurka? Specjalne dla Was sprawdzamy te informacje i prezentujemy poniżej, jak zrobić legowisko dla kota ze sznurka. 

Zrobienie legowiska dla kota ze sznurka jest dosyć proste, wystarczy, że zaopatrzycie się w mocny sznurek, drewnianą deseczkę oraz kółko do wieszania. Sznurek należy podzielić na dwie części i przywiązać solidnie do deseczki. Końce należy zaplatać we wzór siatki podobnej do rybackiej. Musicie tworzyć rozwidlenia, dlatego konieczne jest dokładanie sznurka z zewnętrznej strony. 

W momencie, kiedy będziecie już mieli zapleciony długi odcinek siatki koniec łączycie z początkiem tworząc półkole do którego swobodnie wskoczy Wasz kot.

Jak samodzielnie zrobić hamak dla kota?

Kolejnym często wyszukiwanym miejscem dla kota jest hamak. Takie rozwiązanie może się bardzo spodobać kotu oraz będzie oryginalnie wyglądało w naszym domu. To, jak samodzielnie zrobić hamak dla kota może wydawać się skomplikowane, jednak mamy dla Was bardzo dobre wiadomości. 

Do samodzielnego zrobienia hamaka dla kota potrzebujecie cztery deski, gwoździe oraz materiał. Jeżeli skusicie się o stojący hamak dla kota, ilość desek zwiększcie do 8. 

Rozpoczynając samodzielne zrobienie hamaka dla kota, należy połączyć ze sobą cztery deseczki w prostokąt. Zawsze pamiętajcie o idealnym wbiciu gwoździ, żeby nic nie wystawało, chcemy uchronić naszego pupila. Materiał koniecznie trzeba zmierzyć przed przymocowaniem, jako że ma to być hamak, nie możecie go ciasno przymocować. 

Po przybiciu materiału z obu stron możecie przystąpić do zrobienia nóżek. Dwie deski łączycie ze sobą w tzw. krzyż i przybijacie do górnej konstrukcji hamaka. 

Legowisko dla kota na kaloryfer – Biedronka

Możecie jeszcze skorzystać z oferty sklepu Biedronka, gdzie legowisko dla kota na kaloryfer kupicie już gotowe. Co jakiś czas prowadzone są akcje tematyczne w Biedronce, wtedy możecie upolować naprawdę fajne legowisko na kaloryfer dla kota. 

W ofercie znajdziecie wiele produktów, ale legowisko dla kota na kaloryfer z Biedronki może zrobić oszałamiające wrażenie na Waszym kocie.