Retriever z Nowej Szkocji – hodowla w Polsce, szczeniaki, adopcja, oddam, cena

Retriever z Nowej Szkocji - hodowla w Polsce, szczeniaki, adopcja, oddam, cena (1)

Rudy, zadziorny wiecznie biegający tak hodowcy opisują Retrievera z Nowej Szkocji, który zyskuje w Polsce coraz większa popularność i dlatego odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania, a mianowicie Jak wygląda hodowla Retrievera z Nowej Szkocji w Polsce, jak  adopcja i ile kosztuje szczeniak Retriever z Nowej Szkocji. 

Retriever z Nowej Szkocji – hodowla 

Retriever z Nowej Szkocji nazywany także Toller staje się coraz bardziej popularny w Polsce, choć jego hodowla nie jest jeszcze duża. Początek rasy retriever sięga aż XIX wieku i szybko zyskał sympatię, gdyż retriever należy do rasy aporterów używanych w polowaniach na kaczki z Nowej Szkocji w Kanadzie. Jego zadaniem było wyszukiwanie i wypłaszanie wodnego ptactwa. Retriever z Nowej Szkocji to krzyżówka retrieverów kanadyjskich i rudowłosych europejskich spanieli. Retriever ma długą historię, a rasa ta cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w Kanadzie, jak i Europie głównie w rejonach gdzie tradycją są polowania. 

Sprawdź również – Owczarek belgijski malinois – policja, hodowla, charakter, szczeniaki, sprzedam, cena

Retriever z Nowej Szkocji – hodowla w Polsce

Hodowla Retriever w Polsce jest stosunkowo młoda, jednak bezsprzecznie popularność tych psów rośnie. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest około 1400 trollerów oraz około 25 hodowli. Każda legalna hodowla retrievera w Polsce zarejestrowana jest w Polskim Związku Kynologicznym, który należy do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI. Każdy hodowca tej rasy w Polsce posiada pełną dokumentację posiadanych zwierząt co do pochodzenia, jak i stanu zdrowia. 

Retriever z Nowej Szkocji – hodowla szczeniaki

Jeżeli chcemy kupić Retrievera z Nowej Szkocji to na pewno tylko ze sprawdzonego i legalnego źródła, gdyż każdy hodowca w Polsce ma obowiązek przedstawić całą historię szczeniaka. Dzięki temu poznamy nie tylko pochodzenie wybranego przez nas Retrievera z Nowej Szkocji, ale także poznamy rodziców szczeniaka. Hodowla szczeniaków rasy Retriever z Nowej Szkocji nie jest bardzo trudna, gdyż ta rasa rzadko choruje oraz doskonale odnajduje w naszym klimacie. Retriever z Nowej Szkocji od szczeniaka jest bardzo aktywny i potrzebuje dużo ruchu, przez co hodowla jest bardzo dynamiczna i głośna. 

Retriever z nowej Szkocji – hodowla adopcja 

Hodowla Retrievera z Nowej Szkocji jest opłacalna, jednak jak mówią sami hodowcy, to głównie miłość do tej rasy sprawiła, że zaczęli ten biznes jednak żaden z nich nie decyduje się na adopcję psa. Retriever z Nowej Szkocji to bardzo wdzięczna rasa, jednak ma też swoje wymagania, głównie ze względu na dynamiczny charakter psa więc nie u każdego się sprawdzi, jednak mało kto oddaje lub porzuca te psy więc adopcja bezpańskiego Retrievera jest prawie niemożliwa. Każdy, kto marzy o Retrieverze z Nowej Szkocji, może kupić go z hodowli lub spróbować adopcji, choć ta akurat nie jest taka prosta ze względu na fakt, że nawet jeżeli ktoś wykaże chęć przygarnięcia psa, to nie ma ogłoszeń  adopcji Retrievera z Nowej Szkocji. 

Sprawdź również – Flat Coated Retriever – informacje, hodowla, szczenięta, jaka cena?

Retriever z nowej Szkocji – adopcja

Adopcja niechcianego psa zawsze jest doskonałym pomysłem, ponieważ nie dość, że mamy pupila, to jeszcze odmieniamy jego życie, jednak nie zawsze znajdziemy psa dokładnie takiego, o jakim marzymy i tak jest też w przypadku Retrievera z Nowej Szkocji, gdyż ta rasa dopiero co zyskuje popularność w Polsce i po prostu mało jest psów adopcyjnych. W schronisku bardzo ciężko znaleźć tę rasę psów do adopcji i podobnie jest w internecie. Sprawdzając ogłoszenia adopcyjne dla psów,  Retrievera z Nowej Szkocji po prostu tam nie ma.

Retriever z nowej Szkocji – oddam

Póki co w internecie nie ma nikogo kto by chciał oddać Retrievera z Nowej Szkocji. Na żadnym portalu internetowym nie ma właścicieli, którzy chcieliby  rozstać się ze swoim Retrieverem z Nowej Szkocji. Wynikać to może z faktu, że ta rasa od niedawna jest popularna w Polsce i nie ma ich po prostu dużo lub właściciele są tak zadowoleni i zżyci ze swoimi pupilami, że  ich nie oddają. Wygląda na to, że Retriever z Nowej Szkocji nie jest jeszcze tak pożądany w Polsce lub jego właściciele ze względu choćby na jego cenę, która nie jest mała, dokonują przemyślanego zakupu albo właśnie ze względu na sporadyczne oferty ciężko dostępny.

Retriever z Nowej Szkocji – hodowla cena

W Polsce nie ma zbyt wielu hodowli Retrievera z Nowej Szkocji, jednak te istniejące oferują sprzedaż psów tej rasy. Ceny szczeniaka różnią się w zależności od prestiżu danej hodowli oraz przeznaczenia psa, gdyż retriever z Nowej Szkocji, który będzie miał za zadanie dalsze rozmnażanie się, jest znacznie droższy. Obecnie ceny wahają się około 5000 zł. Należy pamiętać także, że to tylko cena wyjściowa za samego szczeniaka jednak cała wyprawka dla Retrievera z Nowej Szkocji oraz początkowa opieka weterynarza znacznie podniesie tę cenę nawet do 8000 tysięcy złotych. Hodowcy obliczyli, że w późniejszym czasie miesięczny koszt utrzymania Retrievera z Nowej Szkocji to cena rzędu około 500-700 złotych miesięcznie.