Cavalier King Charles Spaniel – informacje, choroby, hodowla, szczeniaki, jak długo żyją?

Cavalier King Charles Spaniel - informacje, choroby, hodowla, szczeniaki, jak długo żyją (1)

Psy dzielą się na rasy wzbudzające podziw, lęk, uznanie oraz nieograniczoną sympatię. Do takich ras należy Cavalier King Charles Spaniel. Ten piesek jest sympatyczny oraz bardzo miły, uczucia, jakimi darzy ludzi, są nie do opisania. Cavalier King Charles Spaniel potrafi w kilka minut zmiękczyć najbardziej lodowate serca. 

Z tego powodu postanowiliśmy przybliżyć Wam co to za rasa. W poniższym artykule zamieszczamy informacje o Cavalier King Charles Spaniel. Zdradzamy, jak wygląda hodowla Cavalier King Charles Spaniel, jak podchodzić do szczeniaków Cavalier King Charles Spaniel oraz jak długo żyją Cavalier King Charles Spaniel. Zamieszczamy także informacje, jakie choroby zagrażają Cavalier King Charles Spaniel.

Na zakończenie sprawdzamy opinie o Cavalier King Charles Spaniel.

Cavalier King Charles Spaniel – informacje 

Jednym z bardziej przyjaznych oraz miłych psów na świcie jest Cavalier King Charles Spaniel. Ta rasa cechuje się spokojem, otwartością na ludzi oraz uroczym nastawieniem. Dodatkowo do Cavalier King Charles Spaniel przyciągają jego wielkie, błyszczące oczy. 

Każda osoba, która spotka Cavalier King Charles Spaniel, próbuje nawiązać z nim kontakt, co nie jest trudne. 

Cavalier King Charles Spaniel charakteryzuje się bardzo miłą oraz miękką sierścią, co pozwala na godzinne pieszczoty, ponieważ dla ludzi dotyk sierści Cavalier King Charles Spaniel jest również miłym doznaniem. 

Cechą rozpoznawczą Cavalier King Charles Spaniel jest niewielki rozmiar oraz oklapnięte uszy, zadarty pyszczek w połączeniu z wielkimi czarnymi oczami bardzo szybko przekonuje każdą osobę do bliższego kontaktu z Cavalier King Charles Spaniel. 

Oczywiście poza towarzyską oraz bardzo przyjacielską duszą, Cavalier King Charles Spaniel czasami w pierwszym kontakcie czuje się niepewnie, ponieważ niektóre z nich potrzebuję dłuższej chwili, żeby się przekonać do nowych osób. 

Sprawdź również – Owczarek szetlandzki blue merle – szczeniaki, hodowla, usposobienie, jak długo żyją, cena

Cavalier King Charles Spaniel – hodowla

Pojawiające się pytania dotyczące hodowli Cavalier King Charles Spaniel sprowokowały nas do opisania wszystkich warunków, jakie musicie spełnić przyjmujące tego psiaka do domu. 

Hodowla Cavalier King Charles Spaniel nie jest trudna, podstawą jest obdarzenie psa bezgraniczną miłością, ponieważ rasa jest bardzo wrażliwa oraz uczuciowa. 

Dodatkowo hodowla Cavalier King Charles Spaniel musi zapewnić czworonogowi odpowiednie warunki życia, nie możecie umieszczać tego pieska poza domem, zresztą żadnego nie możecie, ale Cavalier King Charles Spaniel jest psem przeznaczonym do życia w domu. Domowy kojec dla Cavalier King Charles Spaniel koniecznie musi być wyposażony w kocyk, jednak najczęściej maluch śpi na kanapie lub w łóżku z właścicielami. 

Codzienne zabawy na świeżym powietrzu to kolejne warunki, o jakie musicie zadbać podczas hodowli Cavalier King Charles Spaniel.

Cavalier King Charles Spaniel – szczeniaki

Szukając swojego Cavalier King Charles Spaniel wiele osób przegląda oferty szczeniaków. I słusznie, ponieważ rzadko, kiedy ludzie chcą oddać swojego czworonoga. Szczeniaki Cavalier King Charles Spaniel w chwili, kiedy trafiają pod Wasz dach, będą chciały sprawdzić, w jakim stopniu będą mogły sobie pozwolić we wprowadzaniu nowych zasad. 

Szczeniaki Cavalier King Charles Spaniel są dosyć energiczne oraz niezmiernie radosne, pamiętajcie, aby poświęcać im odpowiednią ilość czasu, ponieważ zaniedbane emocjonalnie oraz ruchowo mogą posmutnieć, co w konsekwencji może wywoływać różne choroby. 

Sprawdź również – Polski owczarek nizinny bez rodowodu – szczeniaki, cena, sprzedam, na co uważać?

Cavalier King Charles Spaniel – choroby 

Pomimo swojej życzliwej natury oraz ogromnej energii do życia Cavalier King Charles Spaniel narażone są na wiele chorób. Ich genetyka niestety jest dosyć specyficzna, dlatego o zdrowie Cavalier King Charles Spaniel musicie dbać ze szczególną przykładnością. 

Do najczęstszych chorób Cavalier King Charles Spaniel należą problemy z rzepką, która doprowadza do problemów z poruszaniem się, choroby rdzenia kręgosłupa, które są niebezpieczne dla zdrowia pieska. Cavalier King Charles Spaniel może zachorować także na serce, niestety ich serduszka pomimo bezgranicznej miłości mogą czasami mieć problemy z domykaniem się komór. 

Kolejną grupą chorób Cavalier King Charles Spaniel są różne schorzenia oczu, najczęściej pies cierpi na kataraktę, dlatego zawsze regularnie badajcie u lekarza odruchy swojego psa. 

Cavalier King Charles Spaniel – jak długo żyją?

Osoby zainteresowane Cavalier King Charles Spaniel sprawdzają, jak długo żyją, ponieważ lista możliwych chorób jest długa. Życie Cavalier King Charles Spaniel jest określone na kilkanaście lat, oczywiście, jeżeli będzie dbali o swojego czworonoga oraz zapewnicie psu spokojne życie. 

Właściciele Cavalier King Charles Spaniel mają ogromny wpływ na to, jak długą żyją, dlatego zawsze sprawdzajcie, jak prawidłowo opiekować się psem. 

Długość życia Cavalier King Charles Spaniel to 9-14 lat. 

Cavalier King Charles Spaniel – opinie 

Na forum możecie znaleźć masę opinii o Cavalier King Charles Spaniel. Wpisy oraz opinie wskazują, że Cavalier King Charles Spaniel jest przyjacielski oraz szczery w swoich uczuciach. Wszystkie zachowania są naturalne oraz w pełni oddają uczucia Cavalier King Charles Spaniel do ludzi. 

Opinie o Cavalier King Charles Spaniel wspominają także o ogromnej potrzebie zabawy oraz aktywności fizycznej, co jest dobrym znakiem, ponieważ jego właściciel także będzie mógł porządnie przewietrzyć głowę. Co ważne, jak wskazują opinie Cavalier King Charles Spaniel często pracują z dziećmi na terapiach.

Źródło forum gazeta pl.