Co odstrasza gołębie z balkonu? Jak skutecznie pozbyć się gołębi?

Co odstrasza gołębie z balkonu Jak skutecznie pozbyć się gołębi (2)

Gołębie to ptaki, które zazwyczaj unikają konfrontacji z ludźmi i innymi zwierzętami, ponieważ są one naturalnymi drapieżnikami tych ptaków. Gołębie również boją się głośnych dźwięków i nagłych ruchów, ponieważ mogą one oznaczać zagrożenie. Ponadto, gołębie nie lubią silnych zapachów, takich jak na przykład zapach detergenty, które mogą mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. Innymi czynnikami, które mogą odstraszać gołębie są ruchome przedmioty oraz elementy, takie jak siatki i przesuwne ozdoby, które mogą zmieniać krajobraz i odbijać światło w sposób, który gołębie postrzegają jako niebezpieczny.

Każdy, kto boryka się z natrętnymi gołębiami, doskonale wie, jak ciężkim i długotrwałym procesem jest przegonienia ich, dlatego dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytania, co odstrasza gołębie z balkonu? Jak skutecznie się ich pozbyć? Oraz czy WD 40 lub ocet pomogą nam w walce z gołębiami.

Co odstrasza gołębie z balkonu?

Jeżeli chcemy pozbyć się gołębi z naszego balkonu, to kluczowe jest działanie, gdyż gołębie bardzo szybko przyzwyczajają się do miejsc, w których żyją. Wpływ na to, co odstraszy gołębie z naszego balkonu, będzie miał także fakt, czy to nowe miejsce, które, z jakiegoś powodu wybrały czy wcześniej były one karmione. Jeżeli okaże się, że ich ciągła obecność wywołana jest długotrwałym karmieniem to aby odstraszyć gołębie z balkonu, powinno wystarczyć zaprzestanie zostawiania jedzenia. Po około 2 tygodniach gołębie powinny odzwyczaić się i poszukać nowego miejsca. Trudniejsza sytuacja będzie wtedy, jeżeli to one same pomimo braku naszej aktywności postanowiły żerować na naszym balkonie, bo wtedy będziemy musieli sięgnąć po różne metody. Odpowiedzą na pytanie, co odstrasza gołębie z balkonu? Na pewno będzie propozycja kupna kolców przeciw ptakom to bardzo popularna metoda zwłaszcza w warunkach miejskich. Kolce chronią parapety, balustrady i poręcze uniemożliwiając siadanie tam ptakom. Gołębie z naszego balkonu powinna odstraszyć także plastikowa figurka drapieżnego ptaka przymocowana do balkonu. 

Czy ocet odstrasza gołębie? 

Do walki z niechcianymi lokatorami na balkonie używamy różnych metod, więc pojawia się pytanie, czy ocet odstraszy gołębie? No cóż, faktem jest, że te ptaki nie lubią ostrych, drażniących zapachów więc ocet wydaje się idealny, jednak jest pewien minus, a mianowicie ocet może odstraszyć gołębie, ale prawdopodobnie tylko chwilowo, gdyż zastosowany na zewnątrz bardzo szybko wietrzeje i traci swój zapach, który jest głównym powodem, dla którego gołębie zaczną opuszczać nasz balkon. Można spróbować użyć mieszanki wody z octem i regularnie spryskiwać balkon lub parapet nie dopuszczają, aby ocet wywietrzał. Oczywiście można wypróbować ten pomysł, jednak ocet nie odstraszy gołębi a na pewno nie na długo i prawdopodobnie, gdy zacznie być bezwonny, gołębie powrócą. 

Jak skutecznie pozbyć się gołębi? 

Najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się gołębi jest zablokowanie im dostępu do parapetu lub balkonu, w tej czynności mogą pomóc nam kolce zamontowane na poręczy, lub parapecie, lub specjalna siatka na ptaki. Skuteczny może okazać się także dźwiękowo- świetlny odstraszacz ptaków, który emituje dźwięki na wysokiej częstotliwości, powodując niepokój i strach u gołębi natomiast wybierając to rozwiązanie, należy sprawdzić, czy sygnały balkonowe nie będą uciążliwe dla mieszkańców. Ze względu na fakt, że skutecznymi sposobami na pozbycie się gołębi jest rozpylenie nieprzyjemnych dla nich zapachów poza domowymi mieszankami, które możemy sami zrobić, na rynku dostępne są gotowe preparaty w postaci granulatu lub żelu, które poza nieprzyjemnym dla gołębi zapachem są także trwałe. 

Czy WD 40 odstrasza gołębie? 

Spośród różnych sposobów walki z gołębiami można natrafić na pytanie, czy WD 40 odstrasza gołębie i okazuje się, że faktycznie może być on skuteczny w walce z nimi. WD 40 to środek w sprayu o właściwościach smarujących i konsystencji lepkiego płynu. Dokładny skład jest tajemnicą firmy, więc konkretnie nie wiadomo co zawiera, ale na pewno ten produkt ma bardzo szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym i okazuje się także, że jego silny zapach odstrasza gołębie. Wystarczy balustrady, parapety i poręczy spryskać WD 40 a żaden gołąb nie usiądzie. Zaletą tej metody jest fakt, że, pomimo iż WD 40 odstrasza gołębie, to nie jest dla nich szkodliwy. Ten sposób może okazać się skuteczny, ponieważ gołębie funkcjonują nawykowo, co oznacza, że jeżeli zapamiętają nieprzyjemny zapach, to już nie wrócą w to miejsce. Jedynym minusem tej metody jest fakt, że gołębie początkowo mogą roznieść po balkonie lub parapecie lepki, tłusty preparat. 

Co zrobić, żeby ptaki nie siadały na balkonie?

Na początek może odstraszyć gołębie pusty balkon więc najlepiej usunąć z niego wszystkie przedmioty głównie te, które zbierają wodę. Aby ptaki nie siadały na balkonie, można spróbować przywiązać reklamówkę lub worek, które na wietrze będą się ruszać, odstraszając ptaki. Gołębie nie lubią także intensywnych rażących kolorów, dlatego skuteczne może okazać się także przywiązanie na balkonie płyt cd, które odbijając słońce, będą oślepiały gołębie. Sposobem, aby uniemożliwić gołębiom siadanie na balkonie, może być rozłożenie specjalnej siatki na ptaki, która blokuje im dostęp do balkonu. Kolejnym sposobem, jaki możemy zastosować, jest umieszczenie na naszym balkonie plastikowej figurki dużego ptaka, przeważnie jest to kruk lub jastrząb można go także podwiesić, co spowoduje, że sztuczny ptak dodatków będzie się ruszał.