Jak namówić mamę i tatę na kota? TOP5 skutecznych sposobów

Jak namówić mamę i tatę na kota TOP5 skutecznych sposobów (1)

Dzieci bardzo często pragną mieć w domu swojego własnego pupila, ponieważ zwierzę w domu jest dla nich odzwierciedleniem przyjaciela, z którym zawsze mogą się pobawić oraz opiekować się nim. Rodzice nie zawsze zgadzają się na przyjęcie psa czy kota do domu, zwłaszcza w bloku, ponieważ mają świadomość, że domowe zwierzęta to nie zabawki, one potrzebują opieki oraz czasu i odpowiedniego zaangażowania. 

Wyjazdy na wakacje, czy weekendy wtedy są ograniczone, nie każdy ma kogoś bliskiego obok, aby zajął się naszym pupilem podczas naszej nieobecności. Powodów za i przeciw przyjęciu kota do domu jest wiele, jednak rodzice, którzy nie zgadzają się na posiadanie przez dziecko kota, bywają nieugięci. Kierują się dobrem zwierzęcia oraz swoim komfortem. Dzieci nie myślą w tych samych kategoriach co dorośli, dlatego często w domu toczą się długie rozmowy o tym, żeby przyjąć do domu kota. 

Dzieci nie zawsze mają dobre argumenty do tego, aby przekonać swoich rodziców na kota w domu, co powoduje w nich frustrację oraz poczucie niepocieszenia. Koty są niezwykle ugodowe oraz niewymagającymi pupilami w domu. W rzeczywistości nie zawsze mają ochotę na przesiadywanie z człowiekiem, pełna miska i czysta kuweta to najważniejsze potrzeby, jakie trzeba spełnić. Namówienie rodziców na kota może być naprawdę proste, jeśli poda się kilka niepodważalnych argumentów. W takich rozmowach najważniejszy jest spokój oraz trzymanie się swojego uzasadnienia. 

W celu ułatwienia Wam takich rozmów w poniższym artykule podpowiadamy, jak rozmawiać z rodzicami na temat kota w domu. Opisujemy, jak namówić mamę na kota. Jeżeli Wasze rozmowy nie będą owocne, zawsze możecie spróbować porozmawiać z tatą, dlatego zamieszczamy także podpowiedź, jak namówić tatę, rodziców na kota. Dla osób, które już mają kota w domu, ale bardzo chciałyby mieć drugiego, zdradzamy, jak namówić mamę na drugiego kota oraz jak namówić mamę na trzeciego kota. Dodatkowo zamieszczamy wpis jak namówić rodziców na kota w bloku. 

Jak namówić mamę na kota?

W takim razie, jak namówić mamę na kota? Rozmowy z rodzicami nie zawsze są proste, każde dziecko pewnie choć raz usłyszało od swoich rodziców nie bo nie, bo tak postanowiłam i koniec kropka. Takie odpowiedzi nie są satysfakcjonujące i dzieciaki wtedy czują się niezadowolone i sfrustrowane, ponieważ co to za odpowiedź. Prowadząc negocjacje w domu o pozwoleniu na przyjęcie kota, dzieci nie wiedzą, jak ująć swoje argumenty za posiadaniem kota, aby rodzice zaczęli nas słuchać. 

W wielu domach decydujący głos należy do mamy, z którą rozmowy o przyjęciu kota, mogą być trudne. Kobiety doskonale znają swoje dzieci oraz wiedzą, że kot to obowiązek, trzeba się nim zając oraz zapewnić mu opiekę. 

Z tego powodu na forum coraz częściej możecie spotkać pytanie, jak namówić mamę na kota? Opisujecie, jak wyglądają Wasze rozmowy i najczęściej otrzymujecie odpowiedź nie. 

Dobrym argumentem, aby namówić mamę na kota, jest uzasadnienie swojego pragnienia. Opisanie swoich potrzeb oraz wrażliwości z pewnością pomoże. Dobrym pomysłem na namówienie mamy na kota, jest pokazanie jej wpisów osób, które posiadają kota i wprost mówią, że koty w domu nie sprawiają wielkich kłopotów. 

Sprawdź również – Mysikrólik – najmniejszy ptak w Polsce podobny do kolibra, jak wygląda, czym karmić?

Jak namówić tatę rodziców na kota?

Rozmowa z tatą o przyjęciu kota do domu może być prostsza, ojcowie bardzo często szybciej ulegają swoim pociechom. Zastanawiając się, jak namówić tatę na kota możecie pokazać mu kilka śmiesznych i wzruszających filmików z kotami. W sieci jest tego cała masa, koty pokazują, ile radości wnoszą do domu. 

Podczas rozmowy sam na sam z tatą możecie jeszcze swoją prośbę uzasadnić potrzebą kontaktu ze zwierzęciem, ponieważ jest dobrym oderwaniem się od telefonu czy komputera. 

Rozmowę, w której będziecie chcieli namówić tatę, rodziców na kota zawsze rozpoczynajcie w chwili spokoju, podczas jedzenia obiadu lub wieczorem, kiedy razem spędzacie czas, nigdy nie róbcie tego, kiedy rodzice są w biegu, ponieważ nie będą w stanie skupić się na tym, co mówicie. 

Jak namówić mamę na drugiego kota?

A co w sytuacji, kiedy macie już jednego kota, ale chcecie mieć drugiego? Jak namówić mamę na drugiego kota? Takie rozmowy wbrew pozorom mogą być prostsze, ponieważ będąc właścicielem jednego kota, wiecie już, jak wygląda opieka nad czworonogiem. 

Niezastąpionym argumentem, aby namówić mamę na kota będzie pokazanie jej, że dwa koty w domu potrafią się zaprzyjaźnić oraz świetnie się ze sobą bawić. W czasie kiedy my jesteśmy w pracy oraz w szkole kot nie będzie siedział sam. Namawiając mamę na drugiego kota, możecie także powiedzieć, że dwa koty w domu znacznie lepiej się wychowują, ponieważ mają stały kontakt z osobnikiem swojej rasy. 

Sprawdź również – Jaszczurka agama brodata – informacje, ile żyje, wielkość, co je, ile kosztuje, cena

Jak namówić mamę na trzeciego kota?

Trzeci kot w domu? Jak namówić mamę na trzeciego kota? Tutaj możecie na starcie usłyszeć nie, ale nie wszystko jest stracone, ponieważ możecie wykorzystać argument wskazujący na kontakt dwóch kotów w domu. Możecie powiedzieć, że dwa koty świetnie się dogadują, to trzeci będzie tworzył z nimi zgrany zespół. 

Namawiając mamę na trzeciego kota, możecie powiedzieć, że Waszym marzeniem jest posiadanie trzech kotów, które stworzą Waszą drugą rodzinę. 

Jak namówić rodziców na kota w bloku?

Mieszkanie w bloku i namówienie rodziców na kota? Nie martwicie się, to zadanie nie jest trudne. Jak namówić rodziców na kota w bloku? Zawsze niepodważalnym argumentem jest fakt, że kot nie musi wychodzić na dwór, nie potrzebuje spacerów w celu załatwienia się. 

Mieszkając w bloku i namawiając rodziców na kota, możecie powiedzieć, że kot potrafi się zająć sobą sam, pozostawiony na kilka godzin bez naszej opieki będzie spał albo oglądał to, co się dzieje za oknem. Nie ma ryzyka, że załatwi się na podłogę, ponieważ ma kuwetę.