O której pies powinien jeść ostatni posiłek? Ile razy dziennie karmić szczeniaka?

O której pies powinien jeść ostatni posiłek Ile razy dziennie karmić szczeniaka

Zdrowa i zbilansowana dieta naszego psa jest bardzo ważna. Każdy właściciel dokłada wszelkich starań, aby jego pies dostawał jakościową oraz zdrową karmę. Dobry skład pokarmu to nie wszystko, ważne jest, aby regularnie podawać pupilowi jedzenie i nie przekarmiać go. Takie zachowanie skutkuje poważnymi problemami zdrowotnymi. 

Osoby, które biorą pieska do domu, rozpieszczają go, najczęściej podają mu jedzenie na każde zawołanie, jednak takie zachowanie nie jest dobre. Każdy człowiek musi mieć świadomość, jak karmić psa oraz ile razy dziennie powinien jeść pies. Postanowiliśmy Wam odpowiedzieć na te pytania w naszym artykule. Dodatkowo zdradzamy, ile razy dziennie karmić szczeniaka, ile powinien jeść pies do 5 kg. Na koniec zdradzamy, o której godzinie pies powinien jeść ostatni posiłek.

Jak karmić psa?

Nie każda osoba mająca psa wie, jak karmić psa, ponieważ wielu właścicieli czworonogów podają im jedzonka wtedy, kiedy one chcą. Takie zachowanie nie jest dobre, pies musi mieć określone godziny oraz ilości jedzenia wtedy jego rozwój jest prawidłowy. Ograniczacie wtedy ryzyko nadwagi oraz chorób serca, które są bardzo niebezpieczne dla psów. 

Sprawdzając, jak karmić psa musicie zwrócić uwagę na jego wagę, rasę oraz ogólne zapotrzebowanie. Każda rasa może mieć inne wymagania, dodatkowo małego psa nie możecie karmić tak samo, jak dużego. 

W tej dziedzinie, jak karmić psa dobrze jest się zapoznać z konkretnymi wytycznymi pod rasę, oczywiście pieski wagowo będą miały takie same racje pokarmowe w większości przypadków. Jeżeli nie występują żadne problemy zdrowotne, trawienne karmienie psa określa się na podstawie jego wagi. 

Sprawdź również – Czy na amstaffa trzeba mieć pozwolenie? Ile kosztuje pozwolenie na psa?

Ile razy dziennie powinien jeść pies?

Jeżeli zastanawiacie się, ile razy dziennie powinien jeść pies, to dobrze trafiliście, ponieważ ta kwestia jest dosyć kontrowersyjna. Pojawiają się różne teorie dotyczące tego, ile razy dziennie powinien jeść pies. Jedni twierdzą, że pies może jeść trzy razy dziennie, co nie jest najlepszym pomysłem. 

Psiaki, które dostają tak często jedzenie, nie mają odpowiedniego czasu na strawienie, z tego względu narażone są na późniejsze kłopoty ze zdrowiem. 

Jedną sztywną zasadą, ile razy dziennie powinien jeść pies, jest norma dwa razy dziennie, rano i wieczorem, w międzyczasie możecie podać pupilowi drobny przysmak, ponieważ spowoduje to radość u czworonoga, ale nie przesadzajcie z ilością. 

Sprawdź również – Chip u psa – co daje, rejestracja, czy jest wyczuwalny, jak zmienić dane, cena

Ile razy dziennie karmić szczeniaka?

Karmienie szczeniaków jest zupełnie inaczej rozplanowane niż posiłki dorosłych psów. Tutaj zawsze musicie dobrze sprawdzić, jakie wymagania żywieniowe ma Wasz pupil, ponieważ w pierwszych miesiącach życia szczeniaka kształtuje się jego witalność, odporność oraz energiczność. 

Jeżeli chcecie zadbać o swojego pupila w najlepszy sposób, sprawdzajcie ile razy dziennie karmić szczeniaka, ponieważ jest podstawą poprawnego rozwoju psiaka. 

Karmienie szczeniaka dzieli się na okresy, kiedy piesek ma 6-8 tygodni jedzenie trzeba mu podawać nawet pięć razy dziennie. W późniejszym czasie, od 8 tygodni do około 6 miesięcy szczeniaka trzeba karmić do 4 razy dziennie. 

W kolejnych miesiącach, czyli od 6 zapotrzebowanie pieska będzie już mniejsze, dlatego ilość porcji pokarmu ograniczacie do dwóch. To ile razy dziennie karmić szczeniaka jest ważne, ponieważ macie wtedy pewność, że rośnie Wam zdrowy okaz. 

Ile powinien jeść pies 5 kg?

Jeżeli nie wiecie, ile powinien jeść pies 5 kg, to warto przeczytać nasz wpis, ponieważ szczegółowo wyjaśniamy wszystkim właścicielom czworonogów, ile powinien jeść pies 5 kg. 

W tym przypadku jak już sami pewnie zauważyliście, mówimy o małym piesku, 5 kg czworonogi zaliczane są do grupy małych psów, dlatego ich karmienie musi być jasno określone, żebyście nie przekarmiali pupila. 

W przypadku karmy mokrej to ile powinien jej jeść pies do 5 kg, jest ważną kwestią, musicie dobrze przeliczyć ilość podawanego posiłku, ponieważ pieski do 5 kg powinny dostawać maksymalnie 160 gramów karmy. 

W przypadku suchej karmy dzienny przydział będzie mniejszy, ponieważ pamiętajcie, że sucha karma pęcznieje w żołądku pieska, dlatego, jeżeli przesadzicie z ilością, po czasie czworonogi kumpel może odczuwać dyskomfort trawienny. 

W tym przypadku ilość karmy musi być dostosowana do 80 gramów. Taka porcja nie obciąży Waszego psiaka. 

Ostatnim nurtującym pytaniem jest, o której godzinie pies powinien jeść ostatni posiłek. To nie zawsze jest oczywiste, dlatego w dalszej części odpowiadamy Wam na to pytanie. 

O której godzinie pies powinien jeść ostatni posiłek?

Wiele osób nie wie, o której godzinie pies powinien jeść ostatni posiłek. Jedzenie jest im podawane wtedy, kiedy proszą, co nie jest rozsądne, dlatego prezentujemy Wam, o której godzinie pies powinien jeść ostatni posiłek. 

Zasada odżywiania pieska jest prosta, ostatni posiłek Wasz pupil powinien dostać 30 minut przed ostatnim spacerem. Nie możecie podać pupilowi jedzenia wcześniej i wybrać się z nim na długi, wyczerpujący spacer.