Oceanarium Gdańsk Nautilus – opinie forum, kiedy otwarcie, godziny otwarcia, ceny biletów, adres

PFI Future SA - Nautilus Gdańsk

Od wielu lat zauważyć można rosnącą popularność atrakcji związanych z morskimi i słodkowodnymi zwierzętami.  Z roku na rok przyciągają do miast rzesze turystów. Zarówno młodsi, jak i starsi są całkowicie zafascynowani stworzeniami, które zamieszkują wody słodkie i słone Ziemi. Dlatego też, w większych ośrodkach miejskich w Polsce i na świecie od kilku lat utrzymuje się trend powstawania rozbudowanych oceanariów jako części zoo, ale też jako samodzielnych atrakcji. 

Gdańsk, jako pierwsze z miast tzw. Trójmiasta zdecydował się na otwarcie oceanarium z prawdziwego zdarzenia. Oceanarium Nautilus Gdańsk ma być jednym z największych europejskich kompleksów rekreacyjno-edukacyjnych. W poniższym tekście prezentujemy naszym Czytelnikom temat tego obiektu. Odpowiemy m.in. na pytania jakie atrakcje będą się tam znajdować, kiedy zapowiadane jest otwarcie obiektu oraz jakie są prognozowane ceny biletów. 

Oceanarium Gdańsk Nautilus – informacje

Niestety, już teraz wiemy, że na zakończenie prac nad obiektem trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Właściciele już teraz jednak  zapowiadają niesamowitą ilość atrakcji, które będą na nas czekały w oceanarium w Gdańsku. 

Ten nowoczesny kompleks ma mieścić świat wirtualnej rzeczywistości, czterogwiazdkowy hotel z zapleczem gastronomicznym oraz galerię medyczną, zamiast być  tylko kolejnym nowoczesnym oceanarium.  

Oceanarium Gdańsk atrakcje

W oceanarium w Gdańsku mamy zobaczyć m.in. kolekcję najpiękniejszych morskich roślin i zwierząt z takich rejonów świata jak np. Afryka czy Ameryka Południowa. Jedną z większych atrakcji ma być egzotyczna laguna o powierzchni ok. 6 000 m2, w której odwiedzający będą mogli skorzystać z basenów, saun czy strefy relaksu z plażą i lasem tropikalnym. 

Jeżeli więc ostateczny obiekt będzie choć w połowie tak dobry jak zapowiadają to składane obietnice, mamy przed sobą miejsce światowej klasy. 

Oceanarium Gdańsk – opinie forum

Obserwując wypowiedzi gdańszczan, wydaje się, iż zdecydowana większość ich opinii jest pozytywna. Forumowicze wskazują przede wszystkim, że oceanarium na tak wysokim standardzie i tak ogromnych rozmiarów idealnie wkomponuje się w ofertę turystyczną zarówno Gdańska, jak i całego Trójmiasta. Zainteresowanie tematem oceanarium jest stale wznawiane, a aprobata co do realizacji tej potężnej inwestycji wydaje się być powszechna. 

Oceanarium Gdańsk – kiedy otwarcie?

Ten nowoczesny kompleks będzie położony tuż przy Stadionie Energa Gdańsk. Inwestorem w partnerstwie publiczno-prywatnym jest Konsorcjum PFI Future, który wraz z właścicielem spółką Arena Gdańsk odpowiada za realizację przedsięwzięcia. Wykonawca został wyłoniony konkursem, który odbył się jeszcze w 2017 roku. Obecnie realizacja jest w oczywisty sposób opóźniona, przede wszystkim ze względu na konflikt za naszą wschodnią granicą oraz pandemię COVID. 

Oceanarium Gdańsk – godziny otwarcia

Godziny otwarcia całości oceanarium, jak i jego poszczególnych części nie są jeszcze znane gdyż inwestycja nie została jeszcze w całości zrealizowana. Otwarcie oceanarium w Gdańsku planowane było na początek 2022 roku, a następnie pierwszy kwartał 2023 roku. Niestety, przy inwestycjach tak dużego rozmiaru w niepewnych czasach pod względem gospodarczym należy zachować ostrożność szacując termin ich ukończenia. Według osób zaangażowanych, data ukończenia budowy może być wyznaczona jeszcze w roku 2023 roku. 

Na ten moment nie jest znana data wielkiego uroczystego otwarcia oceanarium Nautilus Gdańsk. Nie znamy także oficjalnych godzin otwarcia obiektu. Analizując rynek wskazujemy, że podobne atrakcje tego typu zazwyczaj są otwarte przez całe siedem dni w tygodniu, od godzin porannych do późnych godzin wieczornych. 

Oceanarium Gdańsk – cennik

W związku z budową nowego oceanarium w Gdańsku, nie jest jeszcze znana cena biletów. Ze względu na wielkość i ilość atrakcji, można się spodziewać, że cennik będzie dość złożony. Aktualnie ceny biletów do podobnych obiektów w Polsce wahają się od 50 do ponad 100 złotych w zależności od rodzaju biletu. Niektóre oceanaria mają również specjalne zniżki dla dzieci oraz oferty grupowe lub rodzinne. Należy jednak pamiętać, że przyszłość jest niepewna, a poziom inflacji może wpłynąć na wysokość cen biletów. Ostateczna cena zostanie ustalona wraz z oddaniem oceanarium do użytku.

Oceanarium Gdańsk – adres

Kompleks rozrywkowy Nautilus Gdańsk będzie miał swoje miejsce przy stadionie w Letnicy. To jednak nie koniec. Inwestor zapowiedział bowiem prawdziwą rewolucję tego terenu. Tuż obok rozbudowuje się AmberExpo czyli siedziba Międzynarodowych Targów Gdańskich. Zaraz obok tego obiektu powstanie Nowa Hala Targowa oraz hotel. Zaraz obok planowana jest także budowa swoistego łącznika pomiędzy MTG AmberExpo a Stadionem Energa Gdańsk.

NIe należy jednak zapominać, że Trójmiasto ma całkiem dobrze prosperujące oceanarium. Dlatego, podczas gdy  oceanarium w Gdańsku nie powstanie jeszcze przynajmniej przez rok, mieszkańcy Trójmiasta oraz turyści z całego kraju mogą odwiedzić oceanarium znajdujące się w Gdyni. Akwarium Gdyńskie MIR zlokalizowane jest przy alei Jana Pawła II w Gdyni. Akwarium jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Zdjęcia – źródło: PFI Future SA – Nautilus Gdańsk – YouTube