Pająk Poecilotheria metallica – informacje, samiec, samica, L1,L5, czy są jadowite, cena

Pająk Poecilotheria metallica - informacje, samiec, samica, L1,L5, czy są jadowite, cena (1)

Ludzie cierpiący na arachnofobię nie są w stanie przejść koło niewielkiego pająka, którego możemy spotkać w domu. Na szczęście w naszym kraju nie występują wielkie odmiany z rodziny ptasznikowatych lub pogońcowatych, co dla takich osób stanowi ulgę. W chwili, kiedy zobaczą pająka, w ostrym stadium arachnofobii ich ciało zostaje sparaliżowane, nie mogą się ruszyć, co w kontakcie z groźnym, jadowitym pająkiem może się skończyć tragedią, a nawet w ekstremalnych warunkach – śmiercią. 

Wiele jadowitych pająków prezentuje się pięknie, ich kolory oraz powłoka zachęca do pogłaskania, oraz wzięcia na ręce czego kategorycznie nie wolno robić. Takie działania nie zawsze są dozwolone, ponieważ stawonogi występują w groźnych odmianach. Do grupy kuszących swoim wyglądem pająków należy poecilotheria metallica, ten gatunek jest doskonale znany na terenach Indii, gdzie możecie spotkać wiele nietypowych stworzeń. 

Poecilotheria metallica jest pająkiem podziwianym przez wielu, ludzie coraz częściej pytają o możliwość hodowania poecilotheria metallica w domu, ponieważ jego barwy oraz intrygująca natura jest powodem wielu pytań o tego pająka. Postanowiliśmy odpowiedź na najczęściej pojawiające się pytania, jednak na początku zdradzamy wszystkie informacje o poecilotheria metallica, przedstawiamy Wam różnice pomiędzy samicą poecilotheria metallica oraz samcem poecilotheria metallica. 

Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytanie, czy jad poecilotheria metallica jest śmiertelny lub trujący dla człowieka. Zdradzamy, o co chodzi w określeniu poecilotheria metallica L1, L4, L5. Na koniec zamieszczamy cenę poecilotheria metallica.

Poecilotheria metallica – informacje 

Pod tajemniczą oraz nieznaną wielu osobom nazwą poecilotheria metallica kryje się przepięknie umaszczony pająk. Oczywiście nie każdy będzie się zachwycał wyglądem poecilotheria metallica, ponieważ pająki budzą strach oraz odruch ucieczki. Osoby, które pasjonują się pająkami, za każdym razem, kiedy widzą poecilotheria metallica są zachwyceni. 

Poecilotheria metallica to gatunek pająka z rodziny pająków tytoniowców (Theraphosidae). Poecilotheria metallica to pająk, który pochodzi z Indii i Cejlonu (obecnie Sri Lanka). Ten gatunek pająka charakteryzuje się jasno żółtymi i czarnymi plamami na ciele oraz długimi, cienkimi odnóżami. Pająki te są znane z tego, że są bardzo szybkie i agresywne, a ich ukąszenie może być bolesne i powodować reakcje alergiczne u ludzi. 

Poecilotheria metallica pochodzi z rodziny ptasznikowatych, naturalnie występujący w Indiach. Jest to gatunek pająka, który nosi intrygujące nazwy potoczne m.in. dzika bestia czy przebiegła bestia. Charakterystyczną cechą, po której z dużej odległości rozpoznacie poecilotheria metallica jest jego umaszczenie. Na całym ciele pająka dominuje metaliczny, niebieski kolor, korpus oraz odwłok jest zarysowany białymi wzorami, od spodu poecilotheria metallica prezentuje brązowy kolor pokryty niebieskim połyskiem. Kończyny poecilotheria metallica pokryte są żółtymi plamami, a otwór gębowy jest wyraźnie podkreślony czerwoną barwą. 

Duża szybkość oraz spryt pozwala poecilotheria metallica uniknąć ataków drapieżników. Te pająki są spokojnym gatunkiem, jednak w chwili zagrożenia przejmują atakującą postawę. 

Sprawdź również – Zmierzchnica trupia główka – informacje, hodowla, larwa, występowanie w Polsce, cena

Poecilotheria metallica – samica 

Samica poecilotheria metallica jest pożądana przez właścicieli hodowli, ponieważ jest w stanie poszerzyć gatunek. Dodatkowo samica żyje około 12 lat, dzięki czemu Wasz pająk będzie z Wami znacznie dłużej. Samica poecilotheria metallica w dorosłym życiu osiąga wielkość około 6,5 cm oraz 16 cm rozpiętości nóg.

Samica przed złożeniem jaj powinna mieć kontakt z samcem poecilotheria metallica, ale tutaj bądźcie ostrożni, ponieważ w przypadku, kiedy samica poecilotheria metallica nie zaakceptuje wpuszczonego samca, wysoce prawdopodobne jest, że pająk zostanie zaatakowany przez samicę poecilotheria metallica. W konsekwencji może nawet stracić życie. 

Poecilotheria metallica – samiec 

Samiec poecilotheria metallica jest mniejszy od samicy, ponieważ jego wielkość to około 5 cm oraz 13 cm rozpiętości odnóży. W wielu hodowlach zauważalne jest spokojniejsze usposobienie samca poecilotheria metallica niż samicy. W kontakcie z innymi pająkami nie wykazuje agresywnych zachowań. 

Samce poecilotheria metallica żyją krócej niż samice, ich długość życia to przeważnie 3-4 lata. Samce poecilotheria metallica będziecie mogli odróżnić od samic właśnie po wielkości, ponieważ pająki wyglądają tak samo. 

Poecilotheria metallica – jad

W takim razie, czy poecilotheria metallica jest jadowita? Ptaszniki słyną ze swojego niebezpiecznego jadu, poecilotheria metallica jest częścią tej grupy, dlatego na forum pojawia się wiele pytań, czy jad poecilotheria metallica jest niebezpieczny dla ludzi. 

Jak udało się nam ustalić jad poecilotheria metallica nie zabije człowieka, ale trucizna zawarta w substancji powoduje szybsze bicie serca, okropny ból w miejscu ukąszenia, pieczenie, nadmierną potliwość, skurcze mięśni oraz ból głowy. Oczywiście osoby uczulone na substancję jadu poecilotheria metallica będą narażone na poważne komplikacje po ukąszeniu. 

Sprawdź również – Wąż zbożowy – informacje, czy jest jadowity, hodowla, ile żyje, gdzie kupić, cena

Poecilotheria metallica L1, L4, L5

W sieci możecie trafić na określenie poecilotheria metallica L1, L4 oraz L5. Co to znaczy i dlaczego poecilotheria metallica jest określany takim skrótem? Litery z cyfrą wyznaczają wiek poecilotheria metallica, dlatego możecie się spotkać z trzema określeniami. 

Otóż poecilotheria metallica L1 jest młodym osobnikiem, jego wiek to od dwóch do trzech miesięcy. Poecilotheria metallica L4 to pająki, które osiągnęły już wiek około roku. 

Ostatni poecilotheria metallica L5 jest już dorosłym pająkiem, który osiągnął pełną dojrzałość płciową oraz maksymalną wielkość.

Poecilotheria metallica – cena

Cena poecilotheria metallica jest zależna od wielkości pająka. W hodowlach możecie trafić na młodziutkie osobniki poecilotheria metallica w cenie około 120 złotych. Starsze pająki będą droższe, ponieważ wtedy jesteście w stanie określić jego płeć. 

Cena poecilotheria metallica w pełni rozwiniętego to ok. 300-500 złotych.