Papuga falista – informacje, hodowla, co potrzebuje, ile żyje i kosztuje w sklepie zoologicznym?

Papuga falista - informacje, hodowla, co potrzebuje,ile żyje i kosztuje w sklepie zoologicznym (1)

Papugi są bardzo często spotykane w naszych domach. Wiele osób uwielbia te ptaki, ponieważ papugi są bardzo mądre oraz uczuciowe. Każdy ptak przywiązuje się do swojego właściciela do tego stopnia, że nie potrafi później żyć z innym człowiekiem. 

Papugi w naszym kraju występują w różnych odmianach, najbardziej pożądanymi są te duże, egzotyczne, ale wiele osób poprzez mniejsze komplikacje prawe przygarnia mniejsze osobniki. Najpopularniejszą papugą jest falista, ten gatunek pomimo tego, że nie potrafi mówić, jest naprawdę przyjaznym oraz wrażliwym ptakiem. 

Z tego względu postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego papuga falista jest tak często wybierana przez ludzi. W poniższym artykule zamieszczamy informacje o papudze falistej, sprawdzamy, ile żyje papuga falista, co potrzebuje papuga falista, aby zapewnić jej szczęśliwe życie. Dodatkowo podpowiadamy, co może jeść papuga falista oraz jak wygląda hodowla papugi falistej. Na zakończenie zdradzamy, ile kosztuje papuga falista w sklepie zoologicznym. 

Papuga falista – informacje 

Papuga falista jest jedną z najczęściej spotykanych papug w naszym kraju. Pochodząca z Australii, papuga falista do naszych stron przybyła ponad 80 lat temu i na stałe zamieszkała w naszych domach. Papuga falista jest ptakiem, który nie potrafi zagrzać miejsca w jednym obszarze, są to migrujące ptaki. 

Wyglądem papuga falista wzbudza zainteresowanie, w naturalnych warunkach możecie ją spotkać w kolorze zielonym, ale te hodowlane przybierają różne kolory, dlatego możecie wybrać unikatowego osobnika. Papuga falista jest małym ptakiem, ponieważ jej wysokość maksymalnie wynosi przeważnie 20-22 cm, a waga papużki falistej to przeważnie 29-35 gramów. 

Poprzez występowanie w różnych środowiskach papuga falista bardzo dobrze odnajduje się w domach, nie jest dla niej ciężkim przeżyciem życie w domu, jedynie musicie jej dawać więcej swobody, ponieważ siedzenie tylko w klatce może papugę falistą doprowadzić do depresji. 

Sprawdź również – Ptak jemiołuszka – opis, jak wygląda, co lubi, czy odlatuje na zimę, występowanie

Papuga falista – hodowla 

Osoby zainteresowane papugą falistą, sprawdzają, jak wygląda hodowla papugi falistej, ponieważ nie zawsze są świadomi, jak poprawie zająć się ptakiem. Papuga falista jest przyjaznym oraz lubiącym towarzystwo ptakiem, dlatego wszystkie osoby, które chcą założyć hodowlę papugi falistej, muszą pamiętać, żeby ptak nie zostawał sam.

Niewątpliwie papuga falista jest ptakiem, który potrzebuje ogromną ilość atencji, dlatego nie zapominajcie o niej. 

Hodowla papugi falistej wymaga także stworzenia odpowiednich warunków dla papugi falistej, klatka musi być szeroka na 35 cm oraz wysoka na 60 cm. To jednak nie wszystko, hodując papugę falistą, należy pamiętać o regularnym wypuszczaniu papużki z klatki. 

Papuga falista – co potrzebuje?

Papuga falista nie jest wymagającym stworzeniem, to co potrzebuje papuga falista to z całą pewnością towarzystwo oraz miłość właściciela. W naturalnych warunkach papuga falista żyje w stadach, dlatego nie możecie jej zostawić samej sobie. Papuga falista, jeżeli zostanie umieszczona z innymi papugami, nie będzie już zainteresowana interakcją z człowiekiem, ponieważ wśród zwierząt znajdzie odpowiednie towarzystwo. 

Papuga falista potrzebuje także atrakcje, umieszczenie w klatce oraz w miejscach, gdzie przebywa zabawek, będzie znakomitym rozwiązaniem na zajęcie papugi falistej. 

Ciekawostką o papudze falistej jest to, że ptak bardzo lubi bawić się w chowanego, dlatego, jeżeli chcecie zaspokoić jej potrzeby, warto spędzić z nią trochę czasu na takich zabawach. 

Sprawdź również – Papuga amazonka – hodowla, jak się opiekować, ile żyje, cena, opinie na forum, gdzie kupić?

Papuga falista – ile żyje?

Sprawdzając wszystkie informacje o papudze falistej, bardzo często wyszukujecie, ile żyje papuga falista. Te dane są ważne dla wielu osób, ponieważ papugi z reguły są długowiecznymi ptakami. 

W tym przypadku możecie być lekko zaskoczeni, ponieważ to ile żyje papuga falista, nie wskazuje na jej długowieczność. Niestety ludzie kochające papugi faliste nie zawsze potrafią się pogodzić z długością życia papugi falistej. Osobniki w hodowlach średnio żyją od 5 do 8 lat. Jak sami widzicie, to ile żyje papuga falista, nie jest porównywalne do papug egzotycznych, jednak przez ten czas możecie stworzyć z niesamowitą więź. 

Papuga falista – co może jeść?

Lista zadań, jakie musicie spełnić podczas hodowli papugi falistej, składa się z urozmaicania jej czasu, zapewnieniu odpowiedniego miejsca oraz podawaniu pokarmu, takiego, jaki papuga falista może jeść. Dieta tych ptaków nie może być wybierana na podstawie naszych indywidualnych preferencji. 

Lista tego, co może jeść papuga falista, jest długa, dlatego z pewnością sprostacie temu zadaniu. Do głównych produktów należą ziarna prosta, zielona pasza, liście mniszka lekarskiego, owoce bzu, specjalny świeży piasek dla ptaków, kora z gałązek drzew owocowych. 

Ile kosztuje papuga falista w sklepie zoologicznym?

Ostatnim punktem na naszej liście jest, ile kosztuje papuga falista w sklepie zoologicznym. Te informacje są ważne, ponieważ czasami możecie spotkać się z różnymi cenami. Cena papugi falistej oczywiście nie będzie wysoka, ponieważ jest to popularna papużka w naszych domach. 

Obecna cena papugi falistej to około 30 złotych za papużkę. A ile kosztuje papuga falista w parze w sklepie zoologicznym? Tutaj spotkacie się z ceną około 50 złotych za dwie papużki.