Berneński pies pasterski – informacje, opinie właścicieli, hodowla, cena, szczeniak, Wikipedia

Berneński pies pasterski - informacje, opinie właścicieli, hodowla, cena, szczeniak, Wikipedia (1)

Szukając psa rodzinnego, bardzo często pytacie o berneńczyka. Ta rasa jest określana mianem berneński pies pasterski, czyli idealnego stróża, w każdym miejscu, w którym się pojawi. Z tego właśnie powodu osoby zainteresowane psem zaczynają o niego pytać, ponieważ wiele stróżujących ras nie jest polecanych do domu z małymi dziećmi. 

Takie odpowiedzi nie są dla  nas satysfakcjonujące, dlatego sprawdzamy informacje o berneńskim psie pasterskim, jak wygląda hodowla berneńskiego psa pasterskiego oraz jak wygląda wychowanie szczeniaka berneńskiego psa pasterskiego. 

Zdradzamy także, jakie są opinie właścicieli berneńskiego psa pasterskiego. Zamieszczamy także cenę berneńskiego psa pasterskiego, a na zakończenie naszego wpisu prezentujemy dostępne dane o psie berneńskim pasterskim z Wikipedii. 

Berneński pies pasterski – informacje 

Przez wielu nazywany berneńczyk naprawdę nosi nazwę berneński pies pasterski. Z całą pewnością choć raz go gdzieś widzieliście, ponieważ ich popularność jest dosyć duża. Berneński pies pasterski jest rasą niezwykle dostojną oraz szykowną, wyglądem przyciąga spojrzenia przyszłych właścicieli. 

Informacje o berneński psie pasterskim są dostępne na wielu forach, ponieważ ludzie coraz częściej interesują się tą rasą. Dosyć duży pies, ponieważ w dorosłym wieku osiąga wagę 60 kg. Berneński pies pasterski jest ulubieńcem wielu osób, które pragną mieć w swoim domu przyjaznego psa, który zawsze będzie gotowy do spędzenia razem czasu. 

Berneński pies pasterski swoje korzenie ma w Szwajcarii, zainteresowane tym czworonogiem rozprzestrzeniło się pod koniec XIX wieku, ponieważ ich wyczulony zmysł terytorialny bardzo się spodobał wielu myśliwym oraz osobom, które posiadały pastwiska. 

Berneński pies pasterski - informacje, opinie właścicieli, hodowla, cena, szczeniak, Wikipedia (1)

Wygląd berneńskiego psa pasterskiego jest zjawiskowy, połączenie trzech barw zapewnia mu oryginalne umaszczenie. Berneński pies pasterski zawsze występuje w tej samej kolorystyce, czyli wymieszane kolory brązowy, biały i czarny. 

Charakter berneńskiego psa pasterskiego jest wymarzonym dla osób posiadających dzieci, ponieważ ta rasa je uwielbia, co więcej jest bardzo wierna swoim opiekunom. Bardzo inteligentny pasterski pies berneński może spokojnie pilnować Waszego dziecka podczas zabawy, ponieważ zawsze wyczuje możliwe zagrożenie. 

Sprawdź również – Cavalier King Charles Spaniel – informacje, choroby, hodowla, szczeniaki, jak długo żyją?

Berneński pies pasterski – hodowla

Jeżeli zastanawiacie się jak wygląda hodowla berneńskiego psa pasterskiego to odrazu zaznaczamy, że nie musicie się martwić i wysilać, ponieważ berneński pies pasterski jest poukładanym oraz ugodowym stworzeniem. 

Pasterski pies berneński zdecydowanie potrzebuje dużo ruchu każdego dnia, osoby, które chciałby z nim spędzać czas w domu niestety, ale nie dogadają się z nim zbyt dobrze. Hodowla berneńskiego psa pasterskiego polega na zapewnieniu psu odpowiedniej ilości zadań, ćwiczeń oraz zabawy. Jeżeli będziecie doceniać swojego psa np. smakołykami, pies będzie chętniej wykonywał Wasze polecenia. 

Hodowla berneńskiego psa pasterskiego nie jest wymagająca, oczywiście pies ten pomimo swoich rozmiarów powinien być w domu, nie jest zalecane trzymanie go w budzie, co się tyczy każdego psa. Jeżeli mieszkacie w bloku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć tego psa. Hodowla berneńskiego psa pasterskiego w bloku jest możliwa, musicie tylko pamiętać o odpowiedniej ilości godzin na świeżym powietrzu. 

Berneński pies pasterski – szczeniak

Przyjmując do domu szczeniaka berneńskiego psa pasterskiego, zawsze pamiętajcie o odpowiedniej tresurze na początku. Te psy oczywiście nie są agresywne, ale bez dobrego wychowania szczeniak berneńskiego psa pasterskiego poprzez ogromną ilość energii może sprawiać lekkie problemy. Szczeniak berneńskiego psa pasterskiego jest słodkim małym puchatym pieskiem, dlatego jego właściciele w pierwszych dniach pozwalają mu dosłownie na wszystko. 

Szczeniak berneńskiego psa pasterskiego jest mądrym stworzeniem, dlatego jego wychowanie nie wymaga pomocy specjalisty. Tutaj wystarczy, że zaczniecie stawiać mu granice oraz pokazywać co jest dobre. Podawane w nagrodę przysmaki bardzo szybko pomogą poprawnie wychować szczeniaka berneńskiego psa pasterskiego. 

Sprawdź również – Flat Coated Retriever – informacje, hodowla, szczenięta, jaka cena?

Berneński pies pasterski – opinie właścicieli 

Na Wasze życzenie sprawdzamy jeszcze opinie właścicieli berneńskiego psa pasterskiego, ponieważ takie zdania będą najlepszym dowodem na potwierdzenie opisu rasy. 

Jak wskazują liczne wpisy oraz opinie właścicieli berneńskiego psa pasterskiego jego charakter jest idealny dla rodzin z dziećmi. Pies chętnie bawi się z maluchami. 

Opinie właścicieli berneńskiego psa pasterskiego potwierdzają także duże potrzeby przytulania się i głaskania, te psy nie przejawiają żadnej agresji oraz nietolerancji innych zwierząt, co jest bardzo dobrą informacją dla osób, mających w domu kota. 

Berneński pies pasterski - informacje, opinie właścicieli, hodowla, cena, szczeniak, Wikipedia (1)

Jest dosyć dużo dostępnych wypowiedzi o berneńskim psie pasterskim, opinie właścicieli potwierdzają cały opis rasy tego czworonożnego pupila. Jak niektórzy opisują, ten pies jest wspaniałym przyjacielem. 

Berneński pies pasterski - informacje, opinie właścicieli, hodowla, cena, szczeniak, Wikipedia (1)

Opinie właścicieli berneńskiego psa pasterskiego umieszczamy ze strony forum gazeta pl. 

Berneński pies pasterski – cena 

Cena berneńskiego psa pasterskiego nie jest najniższa. Pomimo tego ludzie często decydują się na tego psa, ponieważ cena berneńskiego psa pasterskiego jest dobrze ulokowaną sumą pieniędzy. 

Aktualna cena rynkowa za berneńskiego psa pasterskiego, w zależności od hodowli będzie od 5000 do 7000 zł. 

Berneński pies pasterski – Wikipedia

Wikipedia jest bogatym źródłem informacji. Dane publikowane przez Wikipedię o berneńskim psie pasterskim są obszerne. Na stronie Wikipedii znajdziecie informacje o berneńskim psie pasterskim dotyczące historii psa, wyglądu, charakteru oraz zachowania, zdrowia, popularności i pielęgnacji.