Gekon lamparci raptor – informacje, odmiany barwne, ile żyje, ile kosztuje?

Gekon lamparci raptor - informacje, odmiany barwne, ile żyje, ile kosztuje (1)

Świat gadów jest obszerny, jest wiele różnych gatunków oraz odmian tych zwierząt, dlatego osoby lubiące hodowanie w domu gadów mają duży wybór, jakiego wychowanka wybrać. Największe zainteresowanie jest jaszczurkami, ponieważ stanowią szeroką grupę osobników o różnych podgatunkach. Wiele osób wybiera do domu gekona, te osobniki doskonale sprawdzają się w domowych hodowlach, towarzystwo człowieka im nie przeszkadza, ponieważ niektóre rasy nie zwracają uwagi na ludzi, oczywiście wiedzą, że człowiek daje im jedzenie, ale nie wchodzą w bliższe relacje. Inne gekony potrafią nawiązać bliższą relację ze swoim właścicielem. 

Najpopularniejszy jest gekon lamparci, ponieważ ten osobnik został rozpowszechniony w wielu krajach. Jego osobowość oraz wygląd znalazło wielu fanów. Drugą niezwykle pożądaną odmianą gekona lamparciego jest raptor. Ten gatunek jest rzadko spotykaną mieszanką, którą cechuje oraz wyróżnia kolor oczu. 

Nie każdy wie w ogóle o istnieniu gekona lamparciego raptor, ponieważ jest rzadkością, dlatego postanowiliśmy Wam opisać tę odmianę i w poniższym artykule ujawniamy najistotniejsze fakty o gekonie lamparcim raptor, jakie są odmiany barwne gekona lamparciego, ile żyje gekon lamparci raptor oraz ile kosztuje gekon lamparci raptor.

Gekon lamparci raptor – informacje

Posiadanie w domu jaszczurki jest obecnie normą, wiele osób w swoich prywatnych hodowlach trzymają po kilka sztuk, ponieważ te zwierzęta nie są nadzwyczaj wymagającymi gadami, a mogą wnieść do życia człowieka sporo ciekawostek. 

Gekon lamparci jest najpopularniejszą odmianą hodowlanej jaszczurki, ponieważ jego wielkość oraz charakter pozwala na dosyć udaną interakcję. Interesującą oraz rzadko spotykaną odmianą gada jest gekon lamparci raptor. Ten osobnik wyróżnia się w stadzie, ponieważ swoim wyglądem prezentuje ciekawą odmienność. 

Gekon lamparci raptor jest spokojnym oraz zrównoważonym gadem, przebywając w domu z człowiekiem, bardzo chętnie nawiązuje bliższy kontakt ze swoim właścicielem. Gekon lamparci raptor lubi przebywać na rękach opiekuna, czułości oraz głaskanie sprawiają mu radość. 

Cechą rozpoznawczą gekona lamparciego raptor są jego wyraźne czerwone oczy, to właśnie po tym poznacie tego osobnika z daleka. Dodatkowo gekon lamparci raptor jest jasnego umaszczenia, kropki oraz wzorki na jego ciele nie zawsze się pojawiają. 

Sprawdź również – Gekon lamparci – informacje, jakie terrarium, hodowla, ile żyją, wielkość, co jedzą?

Gekon lamparci – odmiany barwne 

Gekon lamparci jest osobnikiem o wielu barwach, krzyżówki tej jaszczurki pozwoliły na uzyskanie ciekawych umaszczeń. W sieci możecie spotkać liczne zapytania, ile jest odmian barwnych gekona lamparciego. 

Najpopularniejszą oraz dobrze znaną odmianą jest gekon lamparci classic, który jest najczęściej hodowany. Ten gad cechuje się jasną skórą z czarnymi wzorami na całym ciele. 

Następne odmiany barwne gekona lamparciego mogą Was zaskoczyć, dlatego przybliżamy je w dalszej części. 

  • Gekon lamparci enigma- ten osobnik jest rzadko spotykany, jego umaszczenie przypomina kolory wcześniej wymienionego gekona, ale gekon lamparci enigma ma znacznie mniej wzorów oraz kolor jego skóry może wpadać w intensywniejszą żółć. 
  • Gekon lamparci albinos- odmiana barwna gekona lamparciego, która jak sama nazwa wskazuje, jest znacznie jaśniejsza od innych gadów. Jego ciało jest ozdobione tylko jasną skórą, na której nie zobaczycie żadnych wzorów. 
  • Gekon lamparci high yellow- jeżeli lubisz intensywne kolory to odmiana barwna gekona lamparciego high yellow, będzie idealna właśnie dla Ciebie. Ten osobnik jest intensywnie żółty, z kolei brzuch gekona lamparciego high yellow jest biały. 
  • Gekon lamparci raptor- jak już wcześniej wspominaliśmy ta odmiana barwna gekona lamparciego, wyróżnia się czerwonymi oczami. 
  • Gekon lamparci black pearl- odmiana barwna gekona lamparciego black pearl jest uwielbianą rasą przez wielu wybrednych hodowców. Jego intensywnie czarny kolor wzbudza ogromne zainteresowanie. 
  • Gekon lamparci mack snow- ta odmiana barwna gekona lamparciego charakteryzuje się jasną barwą oraz wieloma czarnymi małymi kropkami na całym ciele. 

Ile żyje gekon lamparci raptor?

W sieci pojawiają się pytania o różne kwestie dotyczące gekona lamparciego raptor. Bardzo często wyszukiwaną frazą jest, ile żyje gekon lamparci raptor. Takie dane są istotne dla wielu osób, ponieważ różne odmiany barwne gekona lamparciego wykazują inne cechy oraz wymagania do życia. 

Wiek gekona lamparciego może w każdej odmianie się różnić, dlatego specjalnie dla Was sprawdzamy, ile żyje gekon lamparci raptor, abyście byli pewni, ile czasu ta jaszczurka z Wami spędzi. 

Jak podają różne źródła, gekon lamparci raptor średnio żyje do 20 lat, oczywiście, jeżeli zachowacie wszystkie niezbędne warunki do życia. 

Ile kosztuje gekon lamparci raptor?

Długość życia gekona lamparciego to nie jedyna zależna od rasy różność jaszczurki. Tak samo jest w kwestii ceny. W zależności od wybranej przez Was rasy, cena gekona lamparciego będzie inna. Jeżeli zastanawiacie się, ile kosztuje gekon lamparci raptor, to mamy dosyć dobre wiadomości. 

Sprawdzając obowiązujące ceny, ile kosztuje gekon lamparci raptor, okazuje się, że ta jaszczurka jest dostępna za 450 złotych.