Wilczak czechosłowacki – rasa psa podobna do wilka, informacje, hodowla, charakter, cena

Wilczak czechosłowacki - rasa psa podobna do wilka, informacje, hodowla, charakter, cena

Psy na całym świecie stanowią zróżnicowaną gatunkowość wielu ras, dlatego nie wszystkie osobniki są znane w różnych regionach naszego świata. W każdym kraju popularne są inne rasy psów, dlatego niekiedy, jak spotkamy jakiegoś większego psa, możemy się wystraszyć. Tak jest w przypadku ras psów podobnych do wilka, ponieważ wilki stanowią zagrożenie dla ludzi, jeśli są wygłodniałe. 

Bliskie spotkanie z psem podobnym do wilka wprawia nas w zakłopotanie, nie mamy wtedy pewności, jakie zwierze spotkaliśmy, czy jest to pies, czy może wilk. Z tego względu dla rozwiania Waszych wątpliwości w poniższym artykule przedstawiamy rasę psa podobnego do wilka. Prezentujemy informacje o wilczaku czechosłowackim, jak wygląda hodowla wilczaka czechosłowackiego, jaki ma charakter wilczak czechosłowacki oraz jak zachowuje się szczeniak wilczka czechosłowackiego. Na zakończenie naszego wpisu zamieszczamy cenę wilczka czechosłowackiego. 

Rasa psa podobna do wilka 

Psy są wyjątkowymi zwierzętami, ponieważ swoją osobowością mogą wprowadzić do każdego domu wiele radości oraz spokoju. Nie wszystkie czworonogi wyglądają słodko, ludzie na spacerach czasami mogą się wystraszyć, kiedy spotkają psa podobnego do wilka. 

Rasa psa podobna do wilka wzbudza mieszane uczucia u obcych ludzi, nie mamy pojęcia, czy pies nas nie zaatakuje oraz, czy nie trafiliśmy na wilka, choć w mieście w parku obecność wilka jest znikoma. Jednakże takie myśli mogą przejść nam przez myśl, zwłaszcza gdy pies biega wolno, w znacznej odległości od właściciela. 

Różnorodność psów jest ogromna, ilość ras jest liczona w tysiącach, dlatego nie jesteśmy w stanie poznać każdego psa. Rasa psa podobna do wilka jest doskonale znana w Czechosłowacji, gdzie została wyhodowana poprzez połączenie wilka karpackiego z owczarkiem niemieckim. Najpopularniejszą oraz najbardziej zbliżoną rasą psa podobnego do wilka jest wilczak czechosłowacki, dlatego w dalszej części dokładnie opisujemy Wam tego psa. 

Sprawdź również – Owczarek belgijski malinois – policja, hodowla, charakter, szczeniaki, sprzedam, cena

Wilczak czechosłowacki – informacje 

Zatwierdzoną przez FCI rasą psa podobnego do wilka jest wilczak czechosłowacki, który jest odzwierciedleniem wilka. Poprzez połączenie owczarka niemieckiego z wilkiem karpackim udało się stworzyć niezwykle energicznego oraz zdolnego to szybkiej regeneracji swojego organizmu psa. Z tego również powodu był wykorzystywany do pracy przez armię czechosłowacką. 

Wilczak czechosłowacki swoim wyglądem odstrasza ludzi, dodatkowo ten pies jest bardzo nieufny w stosunku do obcych, dlatego podczas kontaktu z osobami, których nie zna, nie będzie skory do podejścia oraz przywitania się. Wygląd wilczaka czechosłowackiego jak już wcześniej wspominaliśmy, jest bardzo zbliżony do wilka, jednak w odróżnieniu od wilka ten pies ma bardzo miłą oraz bardzo gęstą sierść. 

Pies jest dosyć wysoki, ponieważ jego wielkość wynosi od 60 do 65 cm, waga dorosłego osobnika osiąga od 20 do 40 kg.  

Wilczak czechosłowacki – hodowla

Posiadanie w domu psa w zależności od rasy wiąże się z innymi obowiązkami. Hodowla wilczaka czechosłowackiego nie jest skomplikowana, jedynie musicie wiedzieć, jak zaspokoić wszystkie potrzeby tego psa.

Pies wilczak czechosłowacki znakomicie odnajduje się w domu, ponieważ pomimo nieufności do obcych osób, za swoim panem pójdzie na koniec świata, przywiązanie oraz miłość wilczaka czechosłowackiego do właściciela jest bezgraniczna. Z tego względu hodowla jest kontrolowana, oczywiście, jeżeli dobrze wychowacie wilczaka czechosłowackiego. 

Hodowla wilczaka czechosłowackiego wiąże się także z obowiązkami, ponieważ musicie zapewniać mu ciągłe zajęcia, w ciągu dnia, kiedy jesteście w pracy, możecie poprosić wilczaka o pilnowanie domu, wtedy pies będzie czuł się ważny oraz potrzebny. 

Sprawdź również – O której pies powinien jeść ostatni posiłek? Ile razy dziennie karmić szczeniaka?

Wilczak czechosłowacki – charakter

Zastanawiacie się pewnie, jaki charakter ma wilczak czechosłowacki. Nic dziwnego, ponieważ połączenie wilka z psem może stworzyć mieszankę wybuchową. I po części tak jest, ponieważ wilczak czechosłowacki ma energiczny charakter, jest towarzyski oraz bardzo odważny. 

W nowych warunkach robi się niepewny, musi poświęcić trochę czasu na skontrolowanie otoczenia oraz na poznanie ludzi, z którymi przebywa, aby móc się odblokować i zacząć radosne zabawy. 

Wilczak czechosłowacki charakteryzuje się ogromną aktywnością, ten pies nie znosi siedzenia w domu oraz spacerów na krótkiej smyczy, dlatego musicie dbać o odpowiednią ilość godzin spędzonych z wilczakiem czechosłowackim na zewnątrz. 

Wilczak czechosłowacki – szczeniak

Wilczak czechosłowacki jako szczeniak może być niesforny oraz nieusłuchany. W pierwszych miesiącach życia tego psa zalecana jest fachowa tresura, ponieważ szczeniak wilczaka czechosłowackiego poprzez swoją energiczną naturę może sprawiać problemy. 

Niekiedy ludzie opisują swoje przejścia ze szczeniakiem wilczka czechosłowackiego, zdemolowane domy to standard, dlatego warto skorzystać z trenera psów. 

Wilczak czechosłowacki – cena

Pytacie także, jaka jest cena wilczaka czechosłowackiego. Tutaj w zależności od wieku oraz historii rodziców cena wilczaka czechosłowackiego będzie inna. Oficjalna średnia cena za szczeniaka wilczaka czechosłowackiego to 3000 zł.