Jak zrobić majtki dla psa na cieczkę? Jak długo trwa krwawienie u suczki?

Jak zrobić majtki dla psa na cieczkę Jak długo trwa krwawienie u suczki (1)

Dobrze jest poznać całą anatomię swojego pupila, ponieważ wtedy doskonale będziecie wiedzieli, co robić w każdej sytuacji. Nie tylko rozpoznawanie różnych zmian oraz chorób u psa jest ważne, istotną kwestią jest wiedza, jak rozwiązywać niektóre sytuacje, tak aby Wasz pupil czuł się bezpiecznie. 

Właściciele psów nie mają tylu pojęć do przyswojenia co posiadacze samiczek, ponieważ samiczki muszą być pod kontrolą swoich właścicieli kilka razy w roku, jeżeli samiczka nie jest wykastrowana. Suczka tak samo, jak każda inna samiczka może zajść w ciążę, oczywiście możecie temu zapobiegać, podając jej tabletki antykoncepcyjne lub kastrując pieska, ale nie każdy decyduje się na taki krok. 

Wtedy pojawia się masa innych pytań, dotyczących przebiegu cieczki u suczki, najczęściej wyszukiwanym jest oczywiście co zakładać psu na cieczkę oraz jak zrobić majtki dla psa na cieczkę. Zdradzamy także, jak długo trwa krwawienie u suczki oraz po czym poznać, że cieczka się skończyła. 

Co zakładać psu na cieczkę?

Natura wszystkich istniejących na świecie żeńskich organizmów jest do siebie bardzo podobna. Okres rozrodczy u wielu zwierząt wygląda inaczej przez sposób, w jaki samiczka przechodzi przez ruję, cieczkę, czyli moment, w którym jest gotowa do kopulacji rozrodczej. 

Mając w domu pieska, suczkę doskonale wiecie, że w okresie cieczki bardzo ważne jest, aby przypilnować swojego pupila oraz zapewnić jej odpowiedni komfort życia w tym czasie. Żadne stresy oraz nadmierny wysiłek nie jest wskazany. Ludzie dodatkowo zastanawiają się, co zakładać psu na cieczkę, aby ten mógł swobodnie wskakiwać na ulubione miejsca. 

Większość psiaków jest wpuszczana na kanapę, dlatego suczka podczas cieczki powinna być zabezpieczona. Oznaką cieczki jest plamienie krwią, co w konsekwencji może doprowadzić do trwałych plan na niektórych obiciach czy wykładzinach. 

Z tego właśnie powodu opiekunowie samiczek sprawdzają, co zakładać psu na cieczkę, aby nie występowały takie problemy oraz żeby nie zabraniać psu korzystania z wszystkich miejsc, do których zawsze ma dostęp. Propozycji w internecie możecie znaleźć kilka, ale czy naprawdę wszystkie działają? Takie przemyślenia dostępne są na wielu forach, dlatego postanowiliśmy sprawdzić co zakładać psu na cieczkę oraz jak sprawdzają się majtki na cieczkę dla psa. W dalszej części artykułu przedstawiamy, jak zrobić majtki dla psa na cieczkę. 

Sprawdź również – O której pies powinien jeść ostatni posiłek? Ile razy dziennie karmić szczeniaka?

Jak zrobić majtki dla psa na cieczkę?

Propozycje dotyczące zakładania majtek na cieczkę psu, przewijają się na wielu stronach. Ten sposób jest bezpieczny oraz sprawdzony przez wielu właścicieli czworonożnych pupili. Osoby, które jeszcze nie miały okazji, aby wypróbować tę metodę, czasami pytają, jak zrobić majtki dla psa na cieczkę. Nikogo to nie dziwi, ponieważ, to jak zrobicie majtki dla psa na cieczkę, będzie wpływało na komfort suczki. 

Główną rolą majtek na cieczkę dla psa jest ochrona przed plamieniem elementów naszego domu, ale zawsze pamiętajcie o tym, że piesek będzie czuł się dziwnie, dlatego majtki dla psa na cieczkę muszą być wygodne oraz niewyczuwalne. 

Zrobienie majtek dla psa na cieczkę nie jest trudne, wystarczy, że kupicie zwykłe majtki dla człowieka, jeżeli dobierzecie odpowiedni rozmiar majtek, wystarczy, że wykonacie tylko jeden ruch. Najważniejszą kwestią w tym, jak zrobić majtki dla psa na cieczkę jest wycięcie w dobrym miejscu dziurki na ogon, ponieważ jakoś musicie go uwolnić. 

Jak długo trwa krwawienie u suczki?

Wiecie już, jak zrobić majtki dla psa na cieczkę, teraz odpowiadamy na kolejne Wasze pytania. Jak długo trwa krwawienie u suczki? Często spotykamy to zdanie, dlatego szczegółowo wyjaśniamy Wam, jak długo trwa krwawienie u suczki. 

W zależności od rasy pieska krwawienie u suczki będzie mogło trwać inaczej, niekiedy możecie czuć zaniepokojenie, ponieważ większe rasy psów mogą mieć krwawienie nawet do 14 dni, jednak to nic złego. 

Najczęściej długość krwawienia u suczki trwa około 9 dni, mniejsze rasy mogą zakończyć okres krwawienia już po 6 dniach. Wszystko zależy także od organizmu pieska, cykl może być wydłużony lub być skrócony i to nie powinno Was martwić. Oczywiście, jeżeli Wasza suczka ma długość krwawienia ponad 20 dni, to wtedy warto podjechać do weterynarza, który sprawdzi, czy z Waszym psem jest wszystko dobrze. 

Sprawdź również – Zachowanie psa po szczepieniu na wściekliznę – jak postępować z psem po szczepieniu?

Po czym poznać, że cieczka się skończyła?

Sprawdzacie także, po czym poznać, że cieczka się skończyła? Krwawienie u suczki nie jest obfite, kropki pojawiają się kilka razy na dzień, dlatego czasami możecie błędnie odczytać ślady zostawiane przez pieska. 

Po kilku dniach cieczki dobrze jest baczniej kontrolować założone majtki, jeżeli przez cały dzień nie zauważycie żadnych śladów krwi, to znak, że cieczka się kończy. Dodatkowo podczas cieczki u suczki jej srom powiększa się, ponieważ dochodzi do opuchlizny, jeżeli wszystko wróci do normalnych rozmiarów, to znak, że cieczka się skończyła.