Golden retriever – informacje, w mieszkaniu, hodowla, szczeniaki, charakter, cena

Golden retriever - informacje, w mieszkaniu, hodowla, szczeniaki, charakter, cena (1)

Golden retriever jest pięknym psem, który doskonale odnajduje się w domach rodzinnych. Życie w gronie ludzi sprawia mu dużo przyjemności, doskonale się sprawdza do zabaw z dziećmi, ponieważ każdy jego ruch jest przemyślany. 

Ludzie jednak nie zawsze są otwarci na tę rasę, ponieważ golden retriever jest dużym psem, dlatego osoby mieszkające w blokach potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji, czy ta rasa będzie dla nich odpowiednia. 

Postanowiliśmy Wam nieco ułatwić zadanie i w dalszej części naszego wpisu prezentujemy informacje o golden retriever, jaki charakter ma golden retriever, opisujemy, jak wygląda hodowla golden retriever, czy możecie trzymać golden retriever w mieszkaniu. Zdradzamy, jak się zachowują oraz czego potrzebują szczeniaki golden retriever. 

Na zakończenie naszego wpisu przybliżamy, jaka jest cena golden retriever. 

Golden retriever – informacje 

Oponowy, spokojny oraz pogodny pies to prawdziwy skarb dla każdego właściciela, taki właśnie jest golden retriever. Ta rasa psa charakteryzuje się nawiązywaniem dobrych relacji ze swoimi właścicielami. 

Golden retriever pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie w 1913 roku został wpisany do rejestru ras pod nazwą złota gładkowłosa. Dopiero w 1920 została przyjęta nazwa golden retriever. 

Ta rasa charakteryzuje się dużą inteligencją oraz sprytem, który wykorzystuje w zabawach ze swoimi opiekunami. 

Ludzie, którzy szukają psa idealnego do rodzinnego życia, powinni się przyjrzeć golden retriever, ponieważ ten czworonóg jest opanowany i doskonale odnajduje się w domu pełnym dzieci. Uwielbia różne zabawy, dlatego Wasze pociechy będą mogły spędzać z nim czas. Dodatkowo golden retriever cechuje się cierpliwością, przez co macie pewność, że nigdy nie dojedzie do żadnego wypadku. 

Golden retriever ma przepiękną, błyszczącą sierść, o zjawiskowym złotym kolorze, która jest miła w dotyku. Ten pies nie należy do małych piesków, ponieważ wysokość dorosłego osobnika określana jest na 61 cm przy wadze do 34 kilogramów. Pies golden retriever przyciąga spojrzenia wszystkich osób, ponieważ ma bardzo przyjemny pyszczek, który zachęca do podejścia, a jego oczy odzwierciedlają miłe usposobienie psa. 

Sprawdź również – Cavalier King Charles Spaniel – informacje, choroby, hodowla, szczeniaki, jak długo żyją?

Golden retriever – charakter

Zastanawiając się nad wyborem psa do rodzinnego domu, golden retriever będzie bardzo dobrym wyborem. Charakter golden retriever jest miły, zrównoważony oraz spokojny. Z tym czworonogiem nie będziecie mieli żadnych problemów, ponieważ golden retriever jest poukładanym pieskiem. Poprzez ogromną chęć zabawy golden retriever znakomicie odnajduje się w zabawie z dziećmi, ponieważ nie ma dla niego znaczenia, jaki to rodzaj aktywności, czy zabawa odbywa się w domu, czy na dworze, zawsze chętnie podchodzi do takich zabaw. 

Cechą dominującą u golden retriever jest chęć aportowania. Kiedy zobaczy patyka, dosłownie skacze z radości, żeby tylko mu rzucić potencjalną zdobycz, charakter tego psa jest mocno nastawiony na aportowanie. 

Jedyną cechą charakteru golden retriever, na którą musicie uważać, jest jego analizowanie zachowań ludzi oraz nadmierne zamartwianie się. Z tego względu należy ostrożnie podchodzić do tego psa. 

Sprawdź również – Hiszpański pies dowodny – informacje, hodowla, forum, sprzedam, cena z rodowodem i bez

Golden retriever – hodowla

Hodowla golden retriever nie jest skomplikowana, najważniejsze punkty na liście potrzeb golden retriever to kilka godzin dziennie dobrej aktywności fizycznej oraz dobrze zbilansowane, lekkostrawne jedzenie, ponieważ golden retriever może cierpieć na choroby żołądka oraz wzdęcia. 

Posiadając golden retriever hodowla, opiera się o pielęgnację psa, tj. czesanie oraz kąpanie, ponieważ jego sierść wzbogacona jest o podszerstek, który jest odporny na wodę, dlatego pies nie oczyści swojej skóry poprzez wejście do wody. Dodatkowo podszerstek jest na tyle gęsty, że doprowadza do częstych zmechaceń sierści. 

Golden retriever – w mieszkaniu 

Często może usłyszeć, że duże psy nadają się tylko do odmów, gdzie mają sporo przestrzeni. Golden retriever w mieszkaniu odnajduje się doskonale, nie przeszkadza mu brak podwórka, jeżeli będziecie z nim regularnie wychodzić na spacery. 

Golden retriever w mieszkaniu nie wyrządzi żadnej szkody, ponieważ bardzo ceni i docenia to, co jest dookoła niego. Podczas nieobecności swoich właścicieli będzie spał lub obserwował, co się dzieje za oknem. 

Golden retriever – szczeniaki

Przyprowadzając do domu golden retriever, musicie go nauczyć obowiązujących zasad. Szczeniaki golden retriever, są dosyć energicznymi psami, ale chętnie podejmują się wyznaczonych zadań. W czasie tresury szczeniaków golden retriever musicie jednak pamiętać o wrażliwej naturze golden retriever, jeżeli będziecie zbyt surowi, pies może popaść w zakłopotanie, co może spowodować problemy zdrowotne wywołane stresem. 

Szczeniaki golden retriever w domach wprowadzają bardzo dużo radości oraz dobrego humoru, dlatego każdy członek rodziny się z nimi dogada. 

Golden retriever – cena

W sieci spotykamy jeszcze sporo pytań, jaka jest cena golden retriever. Taka informacja jest ważna, ponieważ ta rasa jest pożądana, wiele osób czeka długo na swojego szczeniaka golden retriever przez duże zainteresowanie. W zależności od hodowli oraz historii rodziców cena golden retriever rozpoczyna się od 2000 złotych. Najdroższe osobniki golden retriever kupicie nawet za 7000 złotych.