Pies bokser – charakterystyka, opinie na forum, szczeniak, dla dzieci, miniaturka, cena

Pies bokser - charakterystyka, opinie na forum, szczeniak, dla dzieci, miniaturka, cena (1)

Na świecie istnieje wiele ras psów, dlatego przy wyborze właściwego dla nas pupila ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z konkretnymi warunkami i osobowością poszczególnych ras. Będą rasy bardziej lub mniej odpowiednie dla małych dzieci, rasy stróżujące, psy pasterskie, psy wystawowe, psy miniaturowe, no i oczywiście popularne kundle. 

W poniższym artykule przedstawimy wam temat psa typu bokser. Wskażemy nie tylko charakterystykę psa, ale też opinie pojawiające się na forum na jego temat, a także odpowiemy na pytania czy jest to piesek odpowiedni dla dzieci, jak wygląda bokser jako szczenię i miniaturka, a także jaka cena jest obecnie za takiego psiaka. 

Sprawdź również – Berneński pies pasterski – informacje, opinie właścicieli, hodowla, cena, szczeniak, Wikipedia

Pies bokser – charakterystyka

Według oficjalnego opisu rasy bokser  jest średniej wielkości muskularnym, masywnym psem o głębokiej klatce piersiowej. Bokser ma krótką kufę z lekko uniesioną brodą. Umaszczenie jest zazwyczaj płowe (rude) z pręgowaniem i białymi znakami. Co ciekawe, istnieją także boksery całkowicie białe. Dorosły pies bokser ma ok 57-63 cm wzrostu i waży 30-32 kg, zaś suka boksera mierzy 53-59 cm i waży około 25-27 kg.

Niezwykle ciekawe jest także samo pochodzenie psa. Bokser powstał w wyniku skrzyżowania dwóch ras psów zbliżonych wyglądem do mastiffa używanych podczas polowań w średniowiecznych Niemczech. Psy te były wykorzystywane podczas polowań na dziki, niedźwiedzie i jelenie. Przodkowie boksera byli również wykorzystywani do walki z bykami, kiedy to ta rozrywka była uznawana za dyscyplinę sportową. W XIX wieku psy typu mastiff zostały skrzyżowane z buldogiem i tak powstał bokser.

Bokser pies – opinie na forum

Jak wskazują osoby posiadające faktycznie tą rasę, bokser to pies, który potrafi przez całe swoje życie zachowywać się jak szczeniak. Pies jest przez to niezwykle energiczny i zapewnia właścicielowi stałą rozrywkę. 

Ponadto, jest to pies żywy, silny i wierny, jak wskazuje wielu forumowiczów – idealny pies dla rodziny, dorosłych czy dzieci. Spekuluje się natomiast, czy bokser jest odpowiedni dla rodzin z małymi dziećmi. Jest to pies, który może być porywisty, także w tej kwestii zdania wydają się być podzielone. Bokser jest pies odważny i pewny siebie, ale nie głupi i porywczy. Będzie przede wszystkim się bronił a nie atakował. Z uwagi na ogromne zasoby energii, pozostawione same w domu na długi okres czasu niszczą rzeczy.

Sprawdź również – Wilczak czechosłowacki – rasa psa podobna do wilka, informacje, hodowla, charakter, cena

Pies bokser – szczeniak

Bokserskie szczeniaki są naprawdę urocze i zdecydowanie sprawią, że każdy sceptyk tej rasy od razu się w nie zakocha. Czy nie jest to jednak złudne w stosunku do tego jaki będzie to pies po dorośnięciu? Specjaliści wskazują, że należy pamiętać o ich ogólnym przysposobieniu. Boksery to psy bardzo odważne, śmiałe i nieustraszone. Będą świetnymi stróżami, również ze względu na swoją lojalność.

Pies bokser dla dzieci

Tak jak wskazaliśmy powyżej, zdania co tego czy boksery to odpowiednie psy dla dzieci są podzielone. Niektórzy nie zostawiliby dziecka samego z bokserem, inni zaś wskazuje że jest to rasa najlepiej na świecie przystosowana do opieki i troski nad dzieckiem.

Pomimo, że większość ras psów jest postrzeganych jako kochające i akceptujące dzieci, wszystkie, wszystkie zwierzęta powinny zostać przysposobione do obecności malucha od jego pierwszych dni. Stworzy to silną więź pomiędzy nowym członkiem rodziny a zwierzęciem Dzieci powinny również zostać przygotowane do obecności zwierzęcia, nauczyć się szacunku dla jego natury oraz poznać i przyswoić podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzęciem. Pies to nie zabawka dla dziecka! Niezależnie od powyższego, maluchy nigdy nie powinny być pozostawione z psami bez opieki dorosłych, którzy powinni pilnować ich wzajemne interakcje.

Pies bokser miniaturka

Czy bokser może występować w wersji miniaturowej? Otóż nie, bokser miniaturka to rasa, która naprawdę nie istnieje. Miniaturki psów w większości zostały wyhodowane przez pseudohodowców, w ramach nielegalnych hodowli, którzy zwierzęta traktują jako potencjalne źródło szybkiego zarobku, rozmnażając zwierzęta nawet w ramach chowu wsobnego. rasa boksera miniaturowego nie została uznana przez żadne Stowarzyszenie Kynologiczne. 

Tak więc, powtarzamy dla lepszego zrozumienia: mały bokser nie istnieje. Jeżeli więc w internecie natkniecie się na ogłoszenie sprzedaży takiego psiaka, zgłoście ogłaszającego, gdyż jest on najprawdopodobniej nielegalnym hodowcą, który rozmnażą zwietrzęta na prawo i lewo w nienormalnych warunkach. 

Pies bokser – cena

Ile więc kosztuje cena dorosłego boksera z legalnej hodowli zarejestrowanej przez jedno ze stowarzyszeń funkcjonujących w kraju? Bokser z rodowodem, pochodzący z dobrej hodowli to wydatek rzędu od 3 000 zł do 5 000 zł.