Ile sutków ma pies samica, samiec, buldog francuski i owczarek niemiecki?

Ile sutków ma pies samica, samiec, buldog francuski i owczarek niemiecki

Każdy właściciel psa powinien znać budowę oraz genetykę pupila, aby w razie jakichkolwiek zmian móc wyczuć niepokojący stan. Psy nie mają skomplikowanej budowy ciała, co więcej te zwierzęta pozwalają się głaskać po całym ciele, dlatego zauważenie zmian nie jest trudne. 

Podczas wspólnego życia z psem poznajemy psią anatomię, która jest inna od naszej. Właściciele czworonogich pupili sprawdzają różne dane o psach, jedną z nich jest ile sutków ma pies. Z tego względu zdradzamy, ile sutków ma pies samica oraz ile sutków ma pies samiec. Jako formę ciekawostki prezentujemy, ile sutków ma pies buldog francuski oraz ile sutków ma pies owczarek niemiecki. Na zakończenie naszego wpisu odpowiadamy, dlatego sutki u psa są powiększone. 

Ile sutków ma pies samica?

Nie każdy wie, że rozpoznanie płci u psa nie ma nic wspólnego z ilością sutków u psa. Płeć u psa rozpoznaje się zupełnie inaczej, ponieważ ilość sutków u psa samicy będzie często zbliżona do ilości sutków u samca. 

Znajomość takich rzeczy u psa jest ważna, ponieważ możecie być zaskoczeni lub zaniepokojeni, jeśli wyczuwacie na brzuchu psa tajemnicze wypustki, których się nie spodziewacie. Możecie panikować, że coś złego dzieje się z Waszym pupilem. Na wizycie u lekarza oczywiście bardzo szybko okaże się, że to sutki psa samicy i nie ma powodów do strachu.

Oczywiście każda osoba ma świadomość, że pies samica ma sutki, jednak nie każdy wie, ile ich jest i to właśnie z tego powodu dochodzi do wizyt u weterynarza. Po zbadaniu lekarz pewnie Was uspokoi, ponieważ pies samica ma nawet 6 par sutków, czyli 12 sztuk. 

Sprawdź również – Zachowanie psa po szczepieniu na wściekliznę – jak postępować z psem po szczepieniu?

Ile sutków ma pies samiec?

Właściciele piesków samic znacznie rzadziej są zaniepokojeni wystającymi guzkami na brzuchu psa, ponieważ wiedzą, że suczki mają w tych miejscach sutki. W przypadku psa samca mało kto zastanawia się ile pies samic ma sutków, dlatego przez zwykłą niewiedzę możecie zacząć się niepokoić. 

W sieci często są spotykane wyszukania o niepokojących zmianach na brzuchu psa samca, w konsekwencji czego ludzie odwiedzają lecznice. W internecie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że właściciel psa myli jakieś zmiany z sutkami. 

Pies samiec nie rodzi dzieci, dlatego ilość sutków na jego brzuchu może zaskakiwać. Sutki u psa stanowią gruczoły do laktacji, czyli podczas karmienia młodych. Z tego właśnie powodu wyczuwając sutki u psa samca, jesteście zaniepokojeni, ponieważ nikt się niespodziewania u psa tylu sutków. 

To, ile sutków ma pies samiec jest zależne od jego rasy oraz wielkości, zresztą podobnie jak u samicy. Dorosły pies samiec ma nawet 12 sutków. 

Ile sutków ma pies buldog francuski?

Na naszej liście znajduje się także pies buldog francuski. Ten pies jest także brany pod lupę w kwestii ilości sutków. Ludzie w dzisiejszych czasach są przejęci stanem zdrowia swoich pupili, dlatego tak często sprawdzają takie wątki. 

Pies buldog francuski jest zaliczany do psów małych, ich specyficzna natura oraz wygląd przyciągają spojrzenia. Buldogi francuskie osiągają maksymalną wysokość do 30 cm oraz wagę do 14 kg. Niestety buldogi francuskie mają dosyć dużą tendencję do tłuszczaków, czyli większych oraz mniejszych podskórnych narośli. 

Schorzenia nie są groźne dla zdrowia, jeżeli są usuwane w gabinetach weterynaryjnych, z tego też powodu ilość sutków u psa buldoga francuskiego jest sprawdzana. Właściciele się zwyczajnie boją, jak wyczują kilka narośli na brzuchu swojego pupila. Na szczęście, jeśli wiecie ile sutków ma pies buldog francuski, nie będziecie się martwili, ponieważ buldog francuski ma 8 sutków. 

Sprawdź również – Chip u psa – co daje, rejestracja, czy jest wyczuwalny, jak zmienić dane, cena

Ile sutków ma pies owczarek niemiecki?

Owczarek niemiecki jest dużym psem z gęstą sierścią, dlatego nie zawsze będziecie w stanie dobrze wyczuć, co się dzieje pod tą warstwą sierści na ciele Waszego psa. Owczarki niemieckie są psami odpornymi na niskie temperatury, dlatego często przebywają na zewnątrz, w domu jest im po prostu gorąco. 

W takich sytuacjach owczarki niemieckie nie zawsze są dobrze kontrolowane przez właścicieli, ich energetyczne podejście do świata utrudnia dobre sprawdzenie ich skóry. Kiedy właściciel podchodzi do owczarka niemieckiego, ten zaraz zaczyna skakać, prowokując do zabawy. 

Z tego względu nie zawsze możecie sprawdzić, ile sutków ma pies owczarek niemiecki. Postanowiliśmy Wam pomóc i zdradzamy, że pies owczarek niemiecki ma 12 sutków, czyli 6 par. 

Na zakończenie zdradzamy, dlaczego sutki u psa są powiększone, ponieważ nie zawsze ten stan jest poważny dla psa. 

Dlaczego sutki u psa są powiększone?

Pewnie choć raz w życiu mieliście do czynienia z powiększonymi sutkami u psa. Taki stan nie zawsze wskazuje na chorobę, jednak nigdy nie możecie bagatelizować takich objawów. To, dlaczego sutki u psa są powiększone, nie jest przyczyną przewlekłej choroby, najczęściej takie stany zauważalne są u suczek. Moment zbliżającej się laktacji doprowadza do powiększenia się sutków u psa.